Viac

  Elon Musk – Pre dosiahnutie úspechu je nevyhnutné si osvojiť tento návyk

  Ako sériový podnikateľ s veľkými úspechmi a rovnako veľkými zlyhaniami je Elon Musk inšpiráciou pre mnoho ľudí, ktorí sa snažia ísť za svojimi snami.

  Ako sériový podnikateľ s veľkými úspechmi a rovnako veľkými zlyhaniami je Elon Musk inšpiráciou pre mnoho ľudí, ktorí sa snažia ísť za svojimi snami.

  V rozhovore s Chrisom Andersonom v TED, Musk prezradil, čo považoval za nevyhnutnú prísadu úspechu:

  Snahu o neustály progres.

  S blížiacim sa konca rozhovoru, Musk vysvetlil, ako USA vysadilo v roku 1969 ľudí na mesiac. Oslávili úspech a tým to skončilo. Nikto potom nešiel na obežnú dráhu.

  Technológia, ktorá sa používala na to, aby ľudstvo dostala na mesiac, roky chátrala, pretože nikto nepracoval na jej vylepšení. Hovorí, že technológia sa sama nevylepší. Na to, aby šla dopredu a zlepšovala sa, je potrebná vášeň a tvrdá práca. V opačnom prípade sa stane zastaranou a zmizne.

  Toto pravidlo platí aj pre vaše vlastné projekty. Môžete sa ich držať a tvrdo pracovať na ich zlepšovaní, alebo môžete sledovať, ako strácajú dôležitosť a zaostávajú.

  Muskove argumenty možno zhrnúť do jednej vety:

  Progres je jedinou cestou k úspechu.

  Teraz ste na rade vy. Bez ohľadu na to, v ktorej fáze sa na svojej ceste nachádzate – či ešte stále bojujete s okolnosťami o šancu dosiahnuť svoje prvé víťazstvo, alebo ste už prekročili cieľovú čiaru – zoberte si Muskovu radu a nikdy sa neprestaňte posúvať vpred. Pokračujte v zlepšovaní a nikdy sa nevzdávajte.


  Oliver Olejník

  www.stavamesauspesnymi.sk

  Mojim cieľom je ľuďom pomáhať prostredníctvom zdieľania rád, myšlienok a tipov tých najúspešnejších ľudí, ktorých sám sledujem a od ktorých sa sám učím a inšpirujúcich príbehov úspešných ľudí, ktorí zmenili tento svet k lepšiemu.

  Verím, že tieto veci ľuďom dokážu pomôcť naštartovať ich vysnívaný život, pretože všetko začína túžbou niečo dosiahnuť.

  Komentáre

  Najnovšie články

  Podobné články