Viac

  Multimilionár Grant Cardone: Jedno z mojich prvých zamestnaní bola práca v McDonald‘s

  Bol som niekto, kto pracoval za 7$ na hodinu, pretože som chcel nejaké peniaze na utrácanie a on bol niekto, kto pracoval za 7$ na hodinu, lebo chcel pochopiť tento biznis a otvoriť si 100 frančíz. Nechápal, prečo som nebol nadšený a ja som nechápal tomu, prečo on bol. Mňa vyhodili a on pokračoval vo svojej ceste za vlastnými frančízami.

  Grant Cardone je medzinárodný biznis expert, spíker, mentor, autor 7 bestsellerov, tvorca 12 biznis programov a zakladateľ 6 multimiliónových spoločností. Ako veľa ďalších ľudí, aj on začínal od nuly a svoje bohatstvo budoval z ničoho. Dnes má jeho majetok hodnotu viac ako 550 miliónov dolárov.

  Nenávidel som to – a nie preto, že to bol McDonald’s. Nenávidel som to, pretože to nesúviselo s mojimi cieľmi a poslaním. Chlapík, ktorý pracoval vedľa mňa, miloval svoju prácu, pretože bola v súlade s jeho cieľmi a zámermi.

  Bol som niekto, kto pracoval za 7$ na hodinu, pretože som chcel nejaké peniaze na utrácanie a on bol niekto, kto pracoval za 7$ na hodinu, lebo chcel pochopiť tento biznis a otvoriť si 100 frančíz. Nechápal, prečo som nebol nadšený a ja som nechápal tomu, prečo on bol. Mňa vyhodili a on pokračoval vo svojej ceste za vlastnými frančízami.

  Vaše ciele sú na to, aby poháňali akcie, ktoré budete musieť vykonať – takže nech sú veľké a previazané s vašimi vyššími zámermi a poslaniami.

  Mnoho dospelých berie svoju prácu tak, ako som to robil ja v McDonald’s – ako keby bola práca choroba. Väčšina mladých ľudí ide na vysokú nie preto, že chcú, ale preto, lebo im bolo povedané, aby išli. Či je to práca alebo škola – máte vyšší zámer, ktorému chcete slúžiť? To je kľúčom k úspechu.

  Čím vyšší je váš cieľ, tým viac paliva vám poskytne. Vaše myšlienky a akcie sú dôvody, prečo ste tam, kde teraz ste. Práca je fuška len vtedy, ak sú vaše ciele príliš malé, sebecké – a nedosiahnuté.

  Možno chcete zbohatnúť – ale prečo? „Prečo“ musí byť vždy zodpovedané ako prvé. Najúspešnejší ľudia – v profesionálnom aj osobnom živote – pokračujú v práci aj po tom, čo dosiahli vrchol. Svet pozoruje týchto ľudí s úžasom a kladie si otázky ako: „Prečo sa stále snažia?“ Odpoveď je jednoduchá: Majú „prečo“.

  Ľudia sa ma pýtajú: „Je jasné, že si už zarobil dosť peňazí, prečo sa stále snažíš?“

  U nás doma považujeme úspech za životne dôležitý pre budúce prežitie rodiny. Je to naše veľké PREČO a moja žena a ja sme sa na tom zhodli. Nemyslím len úspech v peňažných hodnotách, ale vo všetkých oblastiach – naše manželstvo, zdravie, náboženstvo, príspevky na charitu a komunitu a budúcnosť – aj dlho po tom, čo budeme preč.

  Moje dcéry mi dali iba ďalší dôvod – ďalšie prečo – aby som vytvoril úspech, nie výhovorku vyhnúť sa ďalšej práci. Sú pre mňa čistou motiváciou, aby sa mi dobre darilo, pretože teraz to robím pre nich rovnako ako pre mňa. Nemôžete obviňovať vašu rodinu z toho, že vám bráni vytvoriť úspech, ktorý si zaslúžite. Ona by mala byť dôvodom, prečo chcete uspieť!

  Môžete počuť od ostatných: „Prečo strácaš toľko energie na jedného klienta? Nikdy nič nekúpi.“ alebo „Mal by si si viac užívať život! Nie je to len o práci.“ Nenechajte sa tým obťažovať, nerozumejú vášmu „prečo“.

  AK SA TI ČLÁNOK PÁČIL, ZDIEĽAJ HO S PRIATEĽMI ?


  Oliver Olejník

  www.stavamesauspesnymi.sk

  Mojim cieľom je ľuďom pomáhať prostredníctvom zdieľania rád, myšlienok a tipov tých najúspešnejších ľudí, ktorých sám sledujem a od ktorých sa sám učím a inšpirujúcich príbehov úspešných ľudí, ktorí zmenili tento svet k lepšiemu.

  Verím, že tieto veci ľuďom dokážu pomôcť naštartovať ich vysnívaný život, pretože všetko začína túžbou niečo dosiahnuť.

  • Zdroj titulného obrázka: www.stavamesauspesnymi.sk
  Komentáre

  Najnovšie články

  Podobné články