Viac

  Investičné zlato a jeho výhody

  Zlato je tu odjakživa a už od prvej chvíle si ľudia uvedomovali výnimočnosť a cenu tohto ušľachtilého kovu. Pre svoje vlastnosti sa využíva v šperkárstve, medicíne, lekárstve, elektronike a aj ako investičná komodita.

  Investovanie do zlata má mnoho dôležitých výhod. Investičné zlato je uchovávateľom hodnoty a svoju stabilitu preukazuje aj počas kríz. Pri dlhodobej investícii zlato prináša aj výnos, nielen istotu a stabilitu, pretože je nezávislé od vlád, politiky a ekonomických výkyvov. Stáročia je považované za univerzálne platidlo. Vzhľadom k tomu, že nie je možné ho umelo vytvoriť a jeho zásoby sa postupne míňajú, tak jeho cena bude naďalej rásť. Navyše náklady na jeho ťažbu sú stále vyššie, čo taktiež ovplyvňuje cenu.

  Zlato možno nakupovať vo forme tehličiek, alebo mincí, ktoré môžu mať navyše aj umeleckú a zberateľskú hodnotu. Rýdzosť investičného zlata je 999,9/1000 a môžete ho nakúpiť od rôznych spoločností, alebo v špecializovaných obchodoch.

  Okrem nákupu investičného zlata je možné do zlata investovať prostredníctvom rôznych finančných inštrumentov na burze, akcií, ETF.

  ZHRNUTIE VÝHOD INVESTIČNÉHO ZLATA

  • Zlato je vysoko likvidné, čo znamená že je možné ho kedykoľvek a kdekoľvek premeniť na peniaze. Je možné ho predať, vymeniť, darovať…
  • Zlato je veľká hodnota v malých rozmeroch, takže je ľahko prenositeľné.
  • Zlato predstavuje anonymné uloženie peňazí, bez evidovania na bankových účtoch, fondoch, akciách.
  • Zlato je ľahko skladovateľné, pretože nekoroduje, nevyparuje sa, nezaberá veľa miesta.
  • Zlato je ochrana peňazí pred ich znehodnocovaním a ochráni vás pred politickými turbulenciami. Nie je závislé na vláde, mene, ratingu, lokálnych ekonomických faktoroch.
  • Zlato ponúka daňové výhody – je oslobodené od DPH a dane zo zisku.
  • Zlato predstavuje finančnú rezervu pre štáty a banky, tak z dôvodu kríz je vhodnou investíciou aj pre bežných ľudí.
  • Do zlata je možné investovať nielen jednorazovo, ale aj pravidelne, po menších častiach, čím sa stáva dostupným aj pre menej majetných ľudí, z ktorých sa môžu takýmto spôsobom stať investori.

  Zdroj: www.financneiq.sk

  Komentáre

  Najnovšie články

  Podobné články