Viac

  Milionár Daniel Ally: Táto jediná otázka zmení váš život

  Čo som za celý svoj život vyprodukoval? Táto otázka by mohla zmeniť váš život. Keď sa pozriete na celý svoj život, uvedomíte si, že ste buď urobili veľa, alebo nie dosť. Je to čierna alebo biela....

  Ľudia sa ma vždy pýtajú,

  „Daniel, čím sa líšiš od ostatných ľudí?“

  Existuje iba jedna odpoveď, ktorá mi vždy hrá v mysli: Moje úspechy.

  Medzi desiatkami členov mojej rodiny som začal študovať každého z nich. Premýšľal som, „Čo dosiahli? Čo urobili pre ľudstvo? Čo bol ich najväčší úspech v živote? Prečo si ich budú ľudia pamätať, keď tu už nebudú?“

  Po prehliadke každého člena rodiny som si všimol, že väčšina z nich nikdy dosiahla pozoruhodného úspechu. Niektorí z nich mali nároky na slávu. Niečo málo z nich slúžilo obrovskému množstvu ľudí. Avšak, žiadny z nich nedosiahol obrovský úspech – neprispeli spoločnosti v dostatočne veľkej miere.

  „Vaše bohatstvo je celkový súčet vášho prínosu pre spoločnosť.“

  Daniel Ally

  Možno, že to v ich mysliach bolo veľké. Väčšina z nich pochádzala z krajín tretieho sveta, čo by mohlo byť považované za úspech. Iní si udržali svoju prácu 20 rokov.

  Ďalší daroval 50% svojho mesačného príjmu kostolu. Jeden človek mal 8 detí. Ale boli to krajinou otriasajúce úspechy? Vylepšili dramaticky svet?

  Tej noci mi došlo, že toto bola tá najlepšia otázka, ktorú som sa mohol opýtať samého seba:

  Čo som za celý svoj život vyprodukoval?

  Táto otázka by mohla zmeniť váš život. Keď sa pozriete na celý svoj život, uvedomíte si, že ste buď urobili veľa, alebo nie dosť. Je to čierna alebo biela. Neexistuje žiadna šedá zóna. Buď ste slúžili veľa ľuďom alebo nie.

  Keď hovorím so staršími ľuďmi, prevažne nad 70 rokov, zisťujem, že zvyčajne ľutujú jednu vec: Nedostatočne riskovali. Stručne povedané, nespravili toho veľa pre celý rad dôvodov.

  Bez ohľadu na všetky námietky, hlavná otázka, ktorú sa nás svet spýta je, „Čo si vyprodukoval?“ Svet sa nebude starať o vašu rodinu, peniaze, stav, ťažkosti alebo čokoľvek iné.

  Je to o tom, čo urobíte s tým, čo máte – to vás urobí úspešnými. Čo si za svoj život vyprodukoval? Čo si urobil pre ostatných? Ako si druhým slúžil? Tituly a ocenenia sa môžu počítať, ale iba v prípade, že vám pomohli v tom, aby ste slúžili iným na vyššej úrovni.

  Zapíšte si teraz na papier všetky svoje úspechy. Aké produkty ste vytvorili? Aké služby ponúkate? Aké dobro ste pre ľudstvo vykonali? Aký úžitok z vás majú ostatní? Komu ste obrovským spôsobom pomohli?

  Myslite na všetko, čo ste do tohto okamihu urobili a zapíšte si to!

  Teraz si napíšte, čo by ste chceli dosiahnuť v najbližších 10 rokoch. Kam chcete ísť? Kým chcete byť? Koľko peňazí chcete mať? Aký typ vzťahov chcete mať?

  Napíšte si to. Buďte konkrétny a definujte, ako máte v pláne slúžiť iným masívnym spôsobom. Oba tieto zoznamy vám zaberú trochu času, ale je to jediná otázka, ktorej budete čeliť na konci svojho života.

  Urobte si čas na analýzu celého svojho života. Siahnite hlboko do svojej duše a uvidíte, čo môžete nájsť. Ste schopný robiť oveľa viac, ako si myslíte.

  AK SA TI ČLÁNOK PÁČIL, ZDIEĽAJ HO S PRIATEĽMI


  Oliver OlejníkOliver Olejník

  www.stavamesauspesnymi.sk

  Mojim cieľom je ľuďom pomáhať prostredníctvom zdieľania rád, myšlienok a tipov tých najúspešnejších ľudí, ktorých sám sledujem a od ktorých sa sám učím a inšpirujúcich príbehov úspešných ľudí, ktorí zmenili tento svet k lepšiemu.

  Verím, že tieto veci ľuďom dokážu pomôcť naštartovať ich vysnívaný život, pretože všetko začína túžbou niečo dosiahnuť.

  • Obrázok: danielally.com
  Komentáre

  Najnovšie články

  Podobné články