Toto jedno slovo, ktoré sa bojíte vysloviť zapríčiňuje vaše nešťastie

Keď si Andy Frisella pred 17 rokmi s jeho najlepším priateľom otvoril prvý obchod s výživovými doplnkami, v 1. deň predali produkty iba v hodnote 7$. Trvalo im ďalších 7 rokov, kým zarobili za mesiac viac, ako 695$. Až v 10. roku v biznise boli schopní si každý priniesť domov 45 000$.

2851

Keď si Andy Frisella pred 17 rokmi s jeho najlepším priateľom otvoril prvý obchod s výživovými doplnkami, v 1. deň predali produkty iba v hodnote 7$.

Trvalo im ďalších 7 rokov, kým zarobili za mesiac viac, ako 695$. Až v 10. roku v biznise boli schopní si každý priniesť domov 45 000$.

Dnes jeho firmy, ktoré predávajú a distribuujú fitnes a nutričné produkty a produkty na chudnutie – majú tržby presahujúce 100 miliónov dolárov ročne.

Ľudia nevedia hovoriť pravdu

Ľudia nevedia hovoriť pravdu a to vedie k neschopnosti povedať slovo NIE. Neviem, odkiaľ sa to berie, ale rozhodne som býval niekým, kto s tým mal problém.

Chcem, aby ste si uvedomili, že ak sa naučíte hovoriť NIE bez ospravedlňovania sa – nielen, že si u ľudí vybudujete rešpekt, autoritu a odlíšite sa od davu – hovoríte tým ÁNO sebe.

Hovoriť NIE zbytočným hlúpostiam znamená ÁNO pre viac osobnostného rozvoja. Hovoriť NIE veciam, ktoré nechcete robiť a nemusíte robiť – to znamená ÁNO pre viac času investovaného do seba, do svojho biznisu, rodiny a vecí, ktoré chcete robiť.

Ak neviete povedať jedno slovo NIE, premárnite všetku svoju energiu na jednanie s ľuďmi, ktorí po vás stále niečo chcú a nakoniec už neostane žiadna pre vás. A to je ten najväčší dôvod, prečo sa ľudia nevedia pohnúť vpred.

Chcem, aby ste vedeli, že na to, aby ste povedali NIE, nepotrebujete nikoho súhlas a nepotrebujete nič vysvetľovať. Keď niekomu poviete NIE, nemusí hneď nasledovať: „Nie, pretože….“

Je v poriadku jednoducho povedať NIE

A hádajte čo? Keď ľuďom poviete NIE bez ospravedlňovania sa, prestanú od vás chcieť, aby ste robili zbytočné, bezcenné a čas strácajúce veci. Prestanú po vás šliapať. Prestanú vás využívať ako ich bábku. Musíte sa naučiť povedať NIE.

Milióny životov je úplne premárnených, pretože ľudia majú problém povedať iným NIE. Ak budete vždy hovoriť všetkým navôkol ÁNO, budú po vás ľudia šliapať, budú vás využívať, stratíte u nich rešpekt a vo vnútri budete frustrovaný a nakoniec sa sami prestanete rešpektovať, stratíte sebavedomie a sebadôveru, pretože viete, že dovolíte iným šliapať po vás. A to nie je v poriadku.

Nehovorím však, že máte všetkým na všetko hovoriť jedno slovo NIE

Čo navrhujem, je hovoriť NIE veciam, ktoré nechcete robiť. Začnite cvičiť. Ak nechcete ísť na tú party, skrátka povedzte NIE; ak nechcete ísť na ten koncert, skrátka povedzte NIE. Je to v poriadku.

Akonáhle si na to zvyknete a prestanete sa za to ospravedlňovať, začnete budovať sebavedomie, ľudia po vás prestanú šliapať a prestanete mať vo svojom srdci hnev a negatívnu energiu, ktorá vám bráni vo vytvorení života, aký chcete.

Veľa ľudí hľadá zázračné riešenie, aby sa vyhli konfrontácii, či aby povedali pravdu alebo NIE. Garantujem vám – ak sa toto naučíte, váš život sa zmení a zmení sa tak dramaticky, že za rok či dva budete mať lepší vzťah, či možno nový vzťah s niekým lepším, zarobíte viac peňazí a budete šťastnejší, pretože vo svojom srdci budete očistený od negatívneho hnevu.


Oliver Olejník

www.stavamesauspesnymi.sk

Mojim cieľom je ľuďom pomáhať prostredníctvom zdieľania rád, myšlienok a tipov tých najúspešnejších ľudí, ktorých sám sledujem a od ktorých sa sám učím a inšpirujúcich príbehov úspešných ľudí, ktorí zmenili tento svet k lepšiemu.

Verím, že tieto veci ľuďom dokážu pomôcť naštartovať ich vysnívaný život, pretože všetko začína túžbou niečo dosiahnuť.

PRIDAŤ KOMENTÁR