test
Viac

  Ktoré lyžiarske strediská by ste tento rok nemali vynechať?

  Zimné mesiace už dávno nie sú to, čo bývali. Na treskúce mrazy a bohatú snehovú nádielku môžeme zrejme zabudnúť aj tento rok. Napriek tomu by sme nemali vešať hlavu. Ak sa na nás usmeje šťastie a vládne reštrikcie nám to umožnia, užijeme si sneh (aj keď z väčšej časti umelý) aspoň na niektorých miestach. Kam sa v priebehu zimy vyplatí vyraziť na lyže alebo na snowboard?

  Kedy môžeme čakať prvú snehovú nádielku?

  Keďže dosiaľ nie je isté, ako bude zima vyzerať (ako z hľadiska počasia, tak z hľadiska vývoja epidémie), môžeme len špekulovať, ktoré lyžiarske strediská sa otvoria a kedy dôjde k zahájeniu zimnej sezóny. Ak budeme vychádzať z dát z minulých rokov, na lyže sme pravidelne vyrážali koncom novembra, pričom na plnohodnotnú zimu sme si museli počkať až do decembra.

  Ktoré lyžiarske strediská stoja za návštevu?

  Ak budeme mať tento rok možnosť vydať sa lyžovať, ktoré lyžiarske strediská ležiace v Česku by sme nemali vynechať? Medzi najobľúbenejšie areály sa každoročne radí Rokytnica nad Jizerou, malebný výhľad do krajiny nám ponúkne rezort Dolná Morava a srdce sa nám rozbúši pri zjazde extrémne prudkej zjazdovky Šanca na Špičáku.

  Rokytnica nad Jizerou – najdlhšia zjazdovka v Česku

  V Krkonošiach nájdeme najdlhšiu zjazdovku v Česku, ktorá znesie porovnanie aj  s tými alpskými. Konkrétne ide o modrú turistickú zjazdovku z Lysej Hory v Rokytnici nad Jizerou, ktorá nám dopraje zjazd v dĺžke cez 3 kilometre pri prevýšení 650 metrov. Nevídaná je predovšetkým šírka väčšiny zjazdoviek, ktorá značne zlepšuje prežitok z jazdy.

  Dolná Morava – malebný výhľad z horskej chaty

  Morava, to nie sú len vinice a vinné pivnice. V zime si tu môžete dokonca aj zalyžovať, a to v horskom rezorte Dolná Morava. Nájdeme tu 8 zjazdoviek rôznych stupňov obtiažnosti v celkovej dĺžke cez 10 km, detský skipark a tiež novo postavenú horskú chatu Slaměnka. Tá stojí vo výške 1110 metrov nad morom a ponúka sa z nej úchvatný pohľad na Králický Sněžník a údolie Dolnej Moravy.

  Špičák na Šumave – adrenalínové lyžovanie

  Ak túžime po adrenalíne, mali by ste zamieriť na Šumavu – konkrétne na zjazdovku Šance na Špičáku pri Železnej Rude. V najprudšom mieste dosahuje sklon 100 % alebo 45°, takže si sotva uvidíme pod lyže. Na rozdiel od iných českých zjazdoviek sa navyše Šanca vo svojej hlavnej pasáži neupravuje, čo z nej právom robí jednu z najnáročnejším zjazdoviek českých tratí.

  Ak sa pri prvej snehovej nádielke chystáte vyraziť na lyže, mali by ste sa uistiť, že vám stále dobre slúžia lyže. Nové lyže ľahko kúpite na Heureka.sk, kde na vás čaká široká ponuka toho najlepšieho s hodnotením používateľov.

  Zdroj obrázku: Lukas Gojda / Shutterstock.com

  Komentáre

  Najnovšie články

  Podobné články