today-is-a-good-day
Viac

    Rusko pracuje na legalizácii Bitcoinu a ostatných kryptomien

    Rusko sa nachádza uprostred cesty legalizovania kryptomien. Vyvíja právny rámec, ktorý bude riadiť transakcie, pri ktorých sa využívajú digitálne meny ako Bitcoin, uvádza spravodajstvo RT.

    Rusko sa nachádza uprostred cesty legalizovania kryptomien. Vyvíja právny rámec, ktorý bude riadiť transakcie, pri ktorých sa využívajú digitálne meny ako Bitcoin, uvádza spravodajstvo RT.

    Ruský minister financií Anton Siluanov to oznámil na nedávnom finančnom fóre v Moskve. Ubezpečil ruských používateľov Bitcoinu a ostatných kryptomien, že vláda nebude kriminalizovať či penalizovať ľudí za používanie kryptomien.

    Je to kompletný obrat postoja ruského ministerstva po tom, čo prezident Vladimír Putin vyjadril súhlasné stanovisko voči kryptomenám.

    Putin pomáha

    Putin sa stretol so zakladateľom Etherea, Vitalikom Buterinom, ktorý sa zaslúžil o prijatie technológie Blockchain v Rusku, ktorá je základom Bitcoinu.

    Následne sa konzorcium veriteľov zaoberalo možnosťou využitia technológie na zníženie nákladov. Medzitým prezidentský asistent oznámil plány ICO (počiatočná ponuka mincí).

    Váhajúce ministerstvo financií

    Ruské ministerstvo financií predtým využívanie kryptomien odmietalo a uvažovalo nad ich obmedzovaním. Teraz, keď majú podporu od Putina a štát si uvedomil, že digitálne meny sú súčasťou novej ekonomickej reality, Siluanov uviedol, že už nemá zmysel ich kriminalizovať.

    Povedal, že ďalším krokom je zostaviť návrh zákona o regulácii sektora s kryptomenami.
    Siluanov má ešte zverejniť ďalšie podrobnosti, povedal jediné, že cieľom ruského ministerstva je, aby sa na nakupovanie kryptomien vzťahoval zákon podobne, ako je to v prípade štátnych dlhopisov a iných cenných papierov.

    Prekážka v podobe guvernérov Ruskej banky

    Podobne ako je to v prípade iných technologických trendov, aj digitálne meny majú svojich odporcov. V Rusku sa tiež stále nájdu „neveriaci“.

    Napr. guvernérka Ruskej banky Elvira Nabiullina nazvala celosvetový humbuk okolo digitálnych mien „zlatou horúčkou“, ktorá zametá štátmi a vyjadrila pochybnosti ohľadne ich využívania ako náhrady za peniaze.

    V iných správach sa zas píše, že Čína nebola taká citlivá k rastúcemu dopytu po kryptomenách. V skutočnosti plány jej finančného regulátora zavrieť hlavné Bitcoin burzy viedli k prudkému poklesu cien Bitcoinu.

    Vyskytli sa tiež špekulácie v súvislosti so zákrokom proti kryptomenám, ktoré vzišli po nedávnom rozhodnutí Čínskej ľudovej banky (PBOC) zakázať financovanie prostredníctvom ICO, ktoré sa tešili rastúcej popularite.


    Kryptotrejder sú mladí chalani, ktorí sa už vyše 2 rokov venujú investovaniu do kryptomien. Svoje skúsenosti a praktické rady v tejto oblasti zdieľajú na svojom webe kryptotrejder.sk

    Komentáre

    Najnovšie články

    Podobné články