Viac

    Reagovaním na negatívne podnety čerpáme vlastnou energiou

    Reagovať, či nereagovať na negatívne podnety z okolia, hlavne na také, ktoré sa nás vôbec netýkajú? Zahryznúť si do jazyka, prečkať situáciu, predýchať, či ignorovať, alebo hneď reagovať, vybuchnúť hnevom, neodpustiť si pripomienku, či komentár?

    Reagovať, či nereagovať na negatívne podnety z okolia, hlavne na také, ktoré sa nás vôbec netýkajú? Zahryznúť si do jazyka, prečkať situáciu, predýchať, či ignorovať, alebo hneď reagovať, vybuchnúť hnevom, neodpustiť si pripomienku, či komentár?

    Zvykli sme si individuálnym spôsobom reagovať častokrát aj na tie najmenšie negatívne podnety z okolia. Niekedy nás rozhnevá aj ten najnenápadnejší impulz a naša reakcia je v mnoho prípadoch až neprimeraná k situácii.

    Treba si uvedomiť, že akákoľvek negatívna reakcia na negatívnu situáciu, spúšťa ešte negatívnejšiu reakciu. Negatívnou a podráždenou reakciou prikladáme na oheň, ktorý sa zväčšuje.

    AK dbáme na svoj vnútorný pokoj

    Pokiaľ dbáme na to, aby sme si nenarušili svoj vnútorný pokoj, nikdy netreba negatívne reagovať na negatívne podnety. Viem, že je veľmi náročné ostať zdržanlivým, ale ako náhle zareagujeme výbušným správaním, uškodíme tým hlavne sebe.

    Druhá strana očakáva náš hnev a v prípade, že sa ho dočká sa upokojí, alebo pridá na hneve ešte viac. Spokojnosť vysielateľa negatívnej energie bude naplnená, pretože sa mu dostalo rovnakej negatívnej energie, akú vyslal do okolia.

    Pokiaľ však nenaplníme negatívne očakávania druhej strany, vysielateľ si nájde buď inú obeť, alebo ho vlastná energia pohltí a postupne zničí.

    Technika otvorených dverí je účinnou formou komunikácie v situáciách, kedy by boli naše reakcie negatívne, podráždené, či inak deštrukčné a neprimerané.

    Otvorenie priestoru

    Stačí, ak slovne otvoríme priestor dotyčnému, aby pokračoval vo svojom negatívnom prejave, nebudeme mu odporovať, odpovedať podráždene, uvoľníme mu energetický tok jeho deštrukčnej energie tým, že sa na jeho výzvu nenapojíme.

    Ak sa vysielateľ negatívnych informácii nenapojí na ďalší negatívny zdroj, jeho energia postupne začne strácať na sile.

    Čo je však najdôležitejšie, že sme sa ovládli a neumožnili druhému, aby v nás vyvolal a spustil deštrukčný proces. Neumožnili sme druhej strane, aby nás naladila na svoju negatívnu vlnovú energiu a neodčerpala nám z tej našej pozitívnej energie.

    Možno sa budeme cítiť zo začiatku ako zbitý pes, či neprimerane pokorný človek, alebo človek bez názoru, ale tento subjektívny pocit sa odohráva iba v našej mysli.

    Tréning mysle

    Tréningom mysle nadobudneme iný, príjemný pocit zo seba. Víťazstvo, ktoré dosiahneme je víťazstvom samým nad sebou, že sme nepodľahli pokušeniu reagovať negatívne na negatívnu situáciu.

    Napätie vyvoláva napätie a pokiaľ sa nechceme dostávať do stavov, pri ktorých zbytočne mrháme vlastnou pozitívnou energiou, nikdy by sme nemali na negatívne podnety reagovať negatívne.

    Práve práca na vlastnom myslení, učení sa seba ovládať a kontrolovať vlastné myslenie nás naučí nereagovať, prípadne pokojne reagovať v akejkoľvek situácii, v ktorej by sme reagovali výbuchom emócii.

    Reakciami na negatívne podnety plytváme výlučne vlastnou energiou.


    Silvia Macháčková

    www.bohatstvomysle.com

    Nekonečné možnosti a genialita nášho myslenia ma fascinuje natoľko, že sa tejto oblasti venujem profesionálne. Som zakladateľkou projektu Bohatstvo Mysle, lektorkou a autorkou viacerých e-bookov v oblasti osobnostného rozvoja a práce s myslením: https://www.bohatstvomysle.com/e-shop/.

    Podporujem pozitívny životný štýl bez prítomnosti stresu, mám rada vnútornú rovnováhu, individualitu osobnosti, diskusie, náročný filozofický a intelektuálny spôsob myslenia. Myslenie je najdôležitejším nástrojom k nášmu osobnostnému rozvoju, a ak sa nám ho podarí skrotiť a prevziať nad nim plnú moc, až vtedy si začneme vytvárať cestu vlastným životom

    Komentáre

    Najnovšie články

    Podobné články