test
Viac

  Lepšia investícia ako Bitcoin? Investujte do Blockchainu

  Posledné dni ukázali, že bitcoin a ostatné kryptomeny majú problém. Vlády nechcú, aby ľudia s kryptomenami príliš špekulovali. Je to prvý krok k snahe zničiť ich potenciál peňazí.

  Posledné dni ukázali, že bitcoin a ostatné kryptomeny majú problém. Vlády nechcú, aby ľudia s kryptomenami príliš špekulovali. Je to prvý krok k snahe zničiť ich potenciál peňazí.

  A ďalší problém je, že ich rast bol príliš veľký a príliš rýchly. Ich cena je pravdepodobne ešte stále veľmi nadhodnotená. A minimálne na pár mesiacov sa potenciál ich ďalšieho rastu výrazne znížil.

  A čo ak na dlhšie obdobie ako na pár mesiacov? Čo ak regulátori vyhrajú a zatrhnú kryptomenám ich menovú funkciu? Kryptomeny neprinášajú žiadny úrok, nemajú žiadnu vnútornú hodnotu.

  Blockchain v pozadí kryptomien

  Preto ich dlhodobá cena je skutočne otázna. Avšak nebola by škoda kvôli škoda na ne zanevrieť? Určite.

  Uvedomme si, že Bitcoin, či iné kryptomeny nie sú ničím iným, ako platobným prostriedkom postaveným na blockchaine či jeho inovácii. Blockchain je tá geniálna myšlienka v pozadí, nie Bitcoin.

  Blockchain – decentralizovaný spôsob overovania transakcií v reálnom čase s jeho historickým denníkom je to, čo zmení budúcnosť mnohých technológií. Myšlienku si chcú osvojiť mnohé inštitúcie a investujú do nej miliardy dolárov.

  Blockchain je tá inovácia, ktorá má pre ľudstvo veľkú budúcnosť. Na rozdiel od Bitcoinu, ktorý je príliš veľkým tŕňom v oku vládneho monopolu na peniaze. A preto, ak ste skutočne fanúšikom tejto technológie, nechajte kryptomeny kryptomenami a začnite investovať do blockchainu.

  Investovanie do technológií

  Má to viacero výhod. Tou hlavou je, že neviete, ktorá kryptomena má budúcnosť. Ak investujete do technológií, investujete do firiem, ktoré ich vyrábajú.

  Ak sa bude dariť kryptomenám, bude sa dariť aj týmto firmám. Priložený graf ukazuje vzťah Bitcoinu a firmy Overstock ako jedného ich predstaviteľa.

   

  A tiež je tu samozrejme otázka dividend. Dividendy sú to, čo o pár rokov môžete ako investor zo svojej investície dostávať. Niečo ak úrok. A to je hlavnou výhodou investovania do akcií.

  Zmysel pre investorov

  Preto, pre všetkých, ktorí veria blockchainu je 18.1 veľký deň. Totižto na amerických burzách spúšťajú dvoje ETF zamerané na blockchain. Tieto ETF obsahujú tie najpodstatnejšie firmy tvoriace technológiu blockchain.

  Jedná sa o ETF s tickerom BLOK (Amplify Transformation Data Sharing ETF) a BLCN (Reality Shares Nasdaq NexGen Economy ETF). Očakávame, že po uvedení na burzu pôjde ich cena prudko hore.

  A čím bude medializácia väčšia, tým viac budú rásť. Záujem sa z kryptomien presunie možno práve na ne. Pre väčších investorov to dáva zmysel.

  Veríme, že blockchain sa stane inherentnou súčasťou fungovania spoločnosti. A nákup týchto ETF je spôsob, ako blockchain skutočne vlastniť.


  trim kapital bannerRonald Ižip stojí za spoločnosťou TRIM Kapitál. Má viac ak 20-ročné skúsenosti s obchodovaním a investovaním na finančných trhoch.

  Komentáre

  Najnovšie články

  Podobné články