asd
Viac

  MLM sa mi páči, ale mám z toho zlý pocit

  Poďme sa pozrieť na to, prečo môžu mať ľudia zlý pocit s MLM. Dôvodov, prečo môžu mať ľudia zlý pocit z MLM je viacero. Uvediem pár z nich...

  Napísať tento článok ma inšpirovala jedna moja čitateľka. Obrátila sa na mňa s radou o pomoc. Napísala mi email v tom duchu, že dostala ponuku na MLM spoluprácu, že s MLM skúsenosť zatiaľ nemá a nevie, či by to zvládla.

  Samozrejme za tým môže byť a aj bolo niečo iné. Poďme sa pozrieť na to, prečo môžu mať ľudia zlý pocit s MLM.

  Dôvodov, prečo môžu mať ľudia zlý pocit z MLM je viacero. Uvediem pár z nich:

  1. neveria, že aj oni môžu uspieť v MLM

  Toto je bežný a častý problém medzi ľuďmi. Problém vychádza hlavne z nevedomosti problematiky multi level marketingu.

  Všeobecne ak niečomu nerozumieme, máme tendenciu sa toho báť. Práve preto by sme sa mali vzdelávať v oblasti, ktorá nás zaujíma. Jedna vec je, že sa niečoho nového bojíme a druhá či s tým chceme aj niečo urobiť.

  Nedávno v jednom nemenovanom denníku vyšiel článok s titulkom „Bráňme fakty. Aby sme sa nemuseli báť“. V tom článku sa písalo, že ľudí už nezaujímajú fakty a pravda. Pričom pravda nie je nič iné ako zhoda výroku s faktom. To ostatné sú iba interpretácie.

  Vy fakty ohľadne MLM potrebujete preto, aby ste vedeli, čo je pravda a čo výmysel. Bez faktov sa budete báť všetkého iného, všetkého neznámeho, proste všetkého, čomu neviete porozumieť. To vám veru nepomôže k tomu, aby ste si viac verili.

  A kým nemáte fakty, tak ste manipulovateľmými. A naopak, komu ide o fakty, tak toho ťažko ovplyvníte.

  2. MLM produkt je príliš drahý pre mňa

  V MLM vo všeobecnosti nájdete kvalitnejšie produkty ako v bežne dostupnej sieti obchodov. A za kvalitu sa platí. Ale pomer medzi kvalitou a cenou by mal byť pre vás prijateľný.

  Znamená to, že pokiaľ firma ponúka produkt, ktorý si nemôžete dovoliť kúpiť, pravdepodobne vaša spolupráca s tou firmou nebude úspešná. V tom prípade vám zrejme nič iné neostáva ako si vybrať na spoluprácu inú firmu.

  Na to, aby ste vzbudzovali dôveru medzi ľuďmi, praktická skúsenosť s produktom je nevyhnutná. Pokiaľ produkt nepoznáte, nemáte právo ho doporučovať ďalej. Je to potom len obyčajné klamanie ľudí a klamstvom dlhodobo v ničom neuspejete.

  Ja viem, nájdete mnoho „super bomba lídrov/ guru“, čo vám budú tvrdiť opak, ale oni nemajú ani predstavu, čo to je podnikať čestne a korektne. Potom sa nestačíme čudovať, prečo majú ľudia na MLM taký názor aký majú.

  Toto bolo len pár vecí, ktore môžu spôsobovať váš zlý pocit. Môže ich byť samozrejme viac. Budem rád ak sa v komentároch pod článkom podelíte o svoje skúsenosti a pocity s MLM.

  AK SA TI ČLÁNOK PÁČIL, ZDIEĽAJ HO S PRIATEĽMI 🙂


  Dušan DanielDušan Daniel

  Som networkérom a autorom blogu o MLM www.dusandaniel.sk. Podnikám v MLM niekoľko rokov. Na mojom blogu prezentujem svoje praktické skúsenosti. Vediem team ľudí a pomáham im dosiahnuť úspech. Ukazujem ľudom ako efektívne budovať databázu kontaktov a kontaktovať ľudí. Robím to čo ma baví a to je práca s ľuďmi, čo sa rozhodli, že si splnia svoje sny.

  Komentáre

  Najnovšie články

  Podobné články