test
Viac

  Môže Bitcoin nahradiť zlato? Čo by to spravilo s jeho hodnotou?

  Bitcoin (BTC) bol od svojho počiatku považovaný za alternatívu k tradičnému finančnému systému a aktívam.

  Bitcoin (BTC) bol od svojho počiatku považovaný za alternatívu k tradičnému finančnému systému a aktívam.

  V očiach niektorých kryptofanúšikov je BTC budúca náhrada zlata, konkrétne ako spôsob uchovania hodnoty. Ak by však bitcoin nahradil zlato, čo by sa stalo s jeho hodnotou?

  Šesť miestna hodnota bitcoinu

  Podľa HodlWhale, spoločnosti špecializujúcej sa na investovanie do kryptomien so sídlom v americkom Seattli, vo svete, v ktorom bitcoin absorboval všetku hodnotu zlata v obehu, by sa jeho cena vyšplhala na $350,000.

  Toto číslo však nie je vygenerované náhodne. V súčasnosti má všetko zlato v obehu hodnotu približne $7.83 biliónov, zatiaľ čo hodnota BTC je „iba $94 miliárd“.

  Podľa druhej analytickej a výskumnej skupiny Crypto Voices, ak by BTC „pohltil zlato“, jeho jednotková cena by vystrelila až na $450,000, čo je o tretinu viac ako odhad od HodlWhale.

  Svet v ktorom bitcoin úplne prebral rolu zlata môže vyznieť až absurdne, najmä vzhľadom na to, že kryptomeny ako také silne podliehajú trendom na trhu (ako v prípade nedávnej recesie).

  Avšak počet ľudí, ktorí si myslia, že sa bitcoin stane „digitálnym zlatom“ rapídne stúpa.

  Môže Bitcoin nahradiť zlato?

  Len pred pár dňami Adamant Capital, na BTC orientovaný investičný fond pod vedením dlhoročného a renomovaného investora Tuura Demeestera, vydal správu o súčasnom stave kryptomenovéhu trhu.

  Na základe vysvetlenia, že „veľryby“ už dlhšie hromadne akumulujú kryptomeny, tvrdia, že nálada trhu a nálada investorov sa konečne obracia k pozitivizmu.

  Podľa Adamant Capital je vysoko pravdepodobné, že ďalší krypto-boom naruší svet tradičných aktív ako sú rôzne formy rezerv alebo dlhopisy.

  Treba poznamenať, že spomínaná spoločnosť aktívne sleduje rast Bitcoinu so všetkým čo k tomu patrí: cenu, škálovanie siete, ohromujúci rast Lightning Network a zavádzanie bočných reťazcov, inštitucionalizáciu a financovanie kryptomenového odvetvia prostredníctvom Bakkt, futures aktív a finančných gigantov ako Nasdaq, až po demografický nárast mileniálov, ktorí sa obracajú k BTC ako k technologickej alternatíve tradičného bankovníctva.

  Napriek tomuto všetkému sa naskytuje otázka, prečo by mal BTC zosadiť zlato?

  Ako vysvetlila známa osobnosť zo sveta kryptomien Tyler Winklevoss, „bitcoin je lepšie zlato ako samotné zlato“. Winklevoss v tomto názore nie je sám.

  Tento výrok odzrkadľuje zmýšľanie mnohých dlhoročných investorov do kryptomien.

  Aby sme objasnili tento výrok: BTC je vysoko prenosný, zapísaný do nemenného blockchainu a v konečnom dôsledku je dokonca vzácnejší ako vzácne kovy, ale hlavne je imúnny voči cenzúre.

  Prečo je teda zlato stále preferovanejšie ako BTC? Pretože zlato má pred BTC 3,000 ročný náskok. Avšak ten sa každým dňom rapídne zmenšuje.


  Komentáre

  Najnovšie články

  Podobné články