asd
Viac

  N26 – banka v mobile

  Väčšina z vás pravdepodobne o banke N26 ešte nikdy nepočula. Ak ste fanúšikom technologických noviniek a mobilných aplikácií, určite čítajte ďalej. Aj taká inštitúcia, akou je banka, môže byť dostupná v mobile...

  Väčšina z vás pravdepodobne o banke N26 ešte nikdy nepočula. Ak ste fanúšikom technologických noviniek a mobilných aplikácií, určite čítajte ďalej. Aj taká inštitúcia, akou je banka, môže byť dostupná v mobile.

  Nemecká banková licencia

  Nejde pritom o úplnú novinku. Ide o startupový projekt, ktorý uzrel svetlo sveta už v roku 2013.

  Po postupnom zdokonaľovaní procesov získala banka v polovici roka 2016 veľmi dôležitú bankovú licenciu v Nemecku, vďaka ktorej môže poskytovať služby v celej Európskej únii. Licencia tak dáva možnosť poskytovať všetky služby týkajúce sa vedenia účtov, presunov peňazí, či výberu z bankomatov.

  Aj podľa slov zakladateľa Valentina Stalfa, bude možné ešte viac priblížiť bankové produkty medzi bežných ľudí, ktorí tak nebudú závislí len od klasických veľkých bankových domov, ale postupne zistia, že banka môže byť kompletne celá v mobilnej aplikácii.

  V čom je N26 iná?

  Banka je celá v mobile. Zakladatelia N26 si totiž povedali, že všetky funkcie klasickej banky je možné obsiahnuť v jednoduchej aplikácii. Banka ponúka už aj na Slovensku vedenie osobného účtu, ktorý je okrem toho veľmi jednoduché založiť.

  Podľa webovej stránky N26 je možné celý proces zvládnuť za 8 minút a samozrejme všetko online. Nie je potrebné nikam chodiť. Ak si spomeniete, koľko trval proces otvorenia bankového účtu v klasickej banke, do ktorej musíte okrem toho prísť osobne, je 8 minút naozaj skvelý čas.

  Váš nový účet máte dostupný vždy, ak máte pri sebe mobilný telefón. Banková aplikácia je dizajnovaná tak na operačný systém Android, ako aj iOS, takže je úplne jedno, ktorej mobilnej značke fandíte. Prehľad účtu tak máte vždy po ruke. Výhodou takisto je, že v prípade straty bankovej karty, si ju môžete okamžite zablokovať práve cez túto aplikáciu.

  Samozrejme aj Mastercard k tomu

  Banka v rámci svojich balíčkov ponúka k vedeniu účtu 1 kreditnú kartu Mastercard. Ak sa pýtate na cenu, tak odpoveď je rovnaká, ako za vedenie účtu – je zadarmo.

  Na karte máte takisto nastavené povolené prečerpanie, na ktoré sa však vzťahuje potom pomerne vysoká úroková sadzba – 8,9 percenta. Pri bežnom využívaní bankového účtu sa však poplatkov nedočkáte.

  V balíčku je takisto 5 výberov z akéhokoľvek bankomatu v Európe zadarmo. Ďalšie výbery sú spoplatnené a výška poplatku závisí od objemu výberu peňazí. Pozitívom však je, že za splnení niektorých podmienok je možné získať ďalšie výbery kartou zadarmo. Samozrejmosťou sú bezplatné platby kartou Mastercard kdekoľvek na svete.

  Ak by niekomu ani toto nestačilo, banka ponúka ešte možnosť výberu z tzv. CASH26 zariadení. Po celej Európe je ich viac ako 7 000. Stačí si len v aplikácii banky nájsť takéto najbližšie miesto a výber peňazí máte úplne bez poplatkov a bez akýchkoľvek limitov.

  Špeciálny balíček N26 black

  Banka myslela aj na prémiových klientov. K čiernej karte Mastercard dostanú prémioví klienti aj špeciálne poistenie, ktoré zahŕňa ochranu pred krádežou cez mobil, ochranu pred zneužitím platobnej karty pri výbere z bankomatu a cestovné poistenie.

  Cena balíčku je v tomto prípade 5,90 EUR mesačne. Pri porovnaní niektorých bežných účtov na Slovensku sa aj táto suma javí ako veľmi priaznivá.

  Ako sú klienti chránení?

  Mnohých z vás pri čítaní asi napadla myšlienka, ako je to s ochranou vkladov. Ide predsa len o banku v mobile. Odpoveď je veľmi jednoduchá. Občania Európskej únie majú svoje vklady chránené do výšky 100 000 EUR.

  Je pritom jedno, či banka má sídlo v Nemecku, na Slovensku, alebo v hociktorej inej krajine EÚ. Tým, že dostala licenciu od jednej z členských krajín, vzťahuje sa aj na banku N26 systém ochrany vkladov. Peniaze sú tak samozrejme v bezpečí.

  Záver

  N26 ešte nie je na trhu dlho a medzi Európanmi ešte ani veľmi známa. To sa však pravdepodobne čoskoro zmení. Mladá generácia bude čoraz viac hľadať práve takéto jednoduché riešenia.

  A jednoduché riešenia obyčajne znamenajú nižšie náklady a tým aj ceny pre konečných zákazníkov. Práve cenami by táto banka a jej podobné mohli veľmi výrazne konkurovať veľkým bankám.

  AK SA TI ČLÁNOK PÁČIL, ZDIEĽAJ HO S PRIATEĽMI 🙂


  Komentáre

  Najnovšie články

  Podobné články