test
Viac

  Mýtus vyvrátený: Na eBay môžete uspieť aj zo Slovenska

  S pokojom na duši vám môžem povedať, že myšlienka, že zo Slovenska nie je možné na eBay uspieť, je jeden z najväčších mýtov, ktorý majú ľudia v hlave...

  Neverte mýtom. Aj Slovák môže uspieť na portáli eBay. A dokonca veľmi jednoducho.

  Pozrite si video:

   

  To sa nedá. To je blbosť. Nemáš šancu..

  Len si spomeňte, kedy naposledy ste čítali nejaký článok alebo počuli „múdre“ slová o tom, že eBay je len pre Američanov a že obyčajný človek zo Slovenska nemá žiadnu šancu sa na tomto portáli presadiť.

  Povedzme si však úprimne:

  – Kto má väčšinou takéto tvrdenia?
  – Kto má v hlave taký názor, že to je iba pre Američanov?
  – Kto je ten človek, čo všade rozpráva, že sa to zo Slovenska nedá?

  Odpoveď je jasná:

  – Je to človek, ktorý s tým nemá žiadnu skúsenosť.
  – Alebo to tiež môže byť človek, ktorý to už síce skúsil, ale išiel na to nesprávnou cestou.

  Niektorí ľudia sú skrátka takí… Ak im niečo hneď nevyjde, automaticky to pre nich znamená, že sa to nedá. Ako je však možné, že iným ľuďom to funguje???

  S pravdou von

  Mám pre vás dobrú správu… 🙂

  S pokojom na duši vám môžem povedať, že myšlienka, že zo Slovenska nie je možné na eBay uspieť, je jeden z najväčších mýtov, ktorý majú ľudia v hlave.

  – Prečo by to nebolo možné?
  – V čom sa Slovensko tak extra líši oproti iným štátom?
  – Nachádzame sa na Marse?
  – Alebo tu žijeme ešte v dobe kamennej?

  Samozrejme, nejdem tvrdiť, že na Slovensku nechýba množstvo vecí, ktoré sú už napríklad v Amerike bežná rutina. Ale eBay medzi ne už rozhodnenepatrí.

  Neverte mýtom

  Nikdy ste sa nezamýšľali nad tým, prečo si ľudia myslia, že to je nemožné? Je to pre to, lebo veria tejto jednej veci:

  – eBay je veľmi lacný a nie je možné konkurovať cenou.

  Samozrejme, že to nie je pravda.

  Keďže tomu však ľudia veria, automaticky si to spájajú s tým, že nebudú mať miesto pre maržu, že nezoženú produkt lacnejšie, že sa im to neoplatí, že konkurencia ich prevalcuje – no proste povedia si: TO SA NEDÁ!

  STOP! Už žiadne mýty.

  Poďme si spoločne ukázať, že sa to skutočne dá a je úplne jedno, či ste mamička na materskej dovolenke, robotník, podnikateľ, študent alebo ktokoľvek iný. Na eBay je miesto pre každého. Aj pre Slováka.

  Na eBay je možné konkurovať cenou

  Netvrdím, že niektoré veci nie sú na eBay skutočne lacné, avšak všimnite si, že tieto lacné veci predávajú väčšinou len Číňania. Kvalitné veci sa predávajú aj zavyššie ceny, ako sú u nás (pri prezeraní cien si vždy pozrite aj cenu poštovného, pretože predajcovia využívajú túto cenu a pridávajú si maržu aj tu).

  Len si skúste pozrieť na eBay nejaké produkty a veľmi rýchlo zistíte, že sa predávajú aj omnoho drahšie ako na Slovensku (samozrejme, nepozerajte tie najlacnejšie čínske produkty). A ľudia si to aj napriek vysokej cene kupujú. To je jasný dôkaz toho, že ľudia nenakupujú len podľa ceny.

  Príklad:

  na ebay sa da predavat aj zo slovenska, ako predavat na ebay

  Všimnite si cenu tohto produktu.

  Jeho cena je na anglickom eBay 20,95 libier + 10 libier poštovné. Znamená to, že zákazník zaplatí za jednu tašku spolu 30,95 libier, čo je v prepočte viac ako 40 eur.

  Myslíte, že na Slovensku stojí táto taška 40 eur? Poďme to zistiť…

  ako predavat na ebay zo slovenska

  Podarilo sa mi nájsť túto tašku za cenu 14,53 eur. Na eBay sa však predáva spolu s poštovným až za 40 eur.

  Znamená to, že na Slovensku kúpime túto tašku o viac ako 25 eur lacnejšie.

  Navyše nezabúdajte, že pri tejto ponuke sa jedná len o maloobchodnú cenu. V prípade, ak by ste získali tovar za veľkoobchodnú cenu, vedeli by ste tento produkt nakupovať ešte lacnejšie, čo znamená, že priestor na maržu sa ešte navýši.

  Ako môžete vidieť, eBay nie je v niektorých prípadoch až taký lacný, ako si väčšina ľudí myslí. Pre vás ako predajcov je to výborná správa, pretože môžete iným predajcom zo začiatku konkurovať aj cenou.

  Neskôr už nebude hrať cena až takú úlohu a aj keď nebudete najlacnejší, vôbec to nevadí. Ľudia nenakupujú len podľa ceny a aj keď budete drahší ako konkurencia, budú sa vaše produkty predávať aj naďalej.

  Zhrnutie

  Na eBay sa dá konkurovať aj cenou a to dokonca s veľmi zaujímavou maržou. Je potrebné len nájsť tie vhodné produkty.

  Aby ste mohli ostatným predajcom konkurovať aj cenou, vyhýbajte sa takým produktom, ktoré ponúkajú Číňania. Uvidíte, že pri niektorých produktoch ostanete doslova šokovaný, keď zbadáte, za akú nehoráznu cenu sa predávajú.

  Prajem vám veľa úspechov pri výbere toho správneho produktu.

  AK SA TI ČLÁNOK PÁČIL, ZDIEĽAJ HO S PRIATEĽMI ?


  Komentáre

  Najnovšie články

  Podobné články