asd
Viac

  Nemáte inteligentnú domácnosť? Prichádzate o veľa!

  Aj technika občas zlyhá. Práčka vytopí susedov, v okolí sporáka nenápadne uniká plyn a žehlička sa iba naoko tvári, že je vypnutá... Kto však žije v inteligentnej domácnosti, tieto nepríjemnosti vôbec nemusí riešiť a ešte si aj dopraje luxus.

  Aj technika občas zlyhá. Práčka vytopí susedov, v okolí sporáka nenápadne uniká plyn a žehlička sa iba naoko tvári, že je vypnutá… Kto však žije v inteligentnej domácnosti, tieto nepríjemnosti vôbec nemusí riešiť a ešte si aj dopraje luxus.

  V inteligentnej domácnosti ste v bezpečí

  V domácnostiach dochádza k nehodám veľmi často, no iba máloktorá je poriadne zabezpečená, aby sa im vyhla, príp. zmiernila ich dôsledky. Ešte prv, ako ku katastrofe dôjde, vám vaša inteligentná domácnosť pošle správu na telefón.

  Je to niečo ako vaša osobná asistentka. Upozorní vás, keď niečo nefunguje, ako má, a vy môžete zlo zvrátiť iba jediným ťuknutím prsta. Je úplne jedno, či ste v práci, v obchodnom centre alebo na dovolenke.

  Zastavte hlavný uzáver vody a plynu na diaľku, zamknite svoj byt alebo garáž, vpustite dnu návštevu, pozorujte suseda, ktorý vám počas dovolenky chodí polievať kvety, zatvorte okná a zatiahnite rolety, spravte všetko, čo vám pomôže udržať váš majetok a život v bezpečí.

  Riadiaca jednotka, internetové pripojenie a váš mobil/tablet/PC sú traja mušketieri, ktorí vás ochránia. V bezpečí však udržiavajú aj stav vašej peňaženky. Koľkokrát zabudnete zhasnúť televízor či lampu alebo nezastavíte vodu úplne?

  Nemíňajte energiu, keď nemusíte, a radšej majte pod dohľadom celkovú spotrebu, aby ste vždy vedeli, kedy treba ubrať.

  Intuitívne ovládanie inteligentnej domácnosti

  Vo svete, keď miesto ľudí premýšľajú stroje a my sa nedokážeme z domu pohnúť bez smartfónu, keď nás vlastné auto upozorní na únavu zaparkuje za nás, keď si prajeme, aby sa naša umývačka riadu sama naplnila aj vyprázdnila a oblečenie zo sušičky odpochodovalo do skríň, nás niečo ako inteligentná domácnosť naozaj nemôže prekvapiť.

  Riadiť inteligentnú domácnosť nie je nič zložité. Aplikácia vo vašom smartfóne je taká prehľadná, že sa hneď stanete pánmi situácie.

  Rozsvieťte na diaľku svetlo v predsieni, zatiaľ čo ešte len odomykáte dvere, zapnite si klimatizáciu, kým cestujete domov z práce, nastavte zavlažovanie tak, aby sa riadilo počasím, naprogramujte svoje rolety, aby sa zdvihli vždy, keď vám zazvoní budík… Inteligentná domácnosť vám bude slúžiť, zatiaľ čo vy si budete užívať luxusný život.

  Komentáre

  Najnovšie články

  Podobné články