Novodobí cestovatelia po mori

Richard Fain, šéf lodiarskej spoločnosti Royal Caribbean Cruises, je ochotný staviť päť miliárd na to, že dokáže postaviť všetko, čo ste doteraz vedeli o zaoceánskych lodiach, hore nohami...

134

Richard Fain, šéf lodiarskej spoločnosti Royal Caribbean Cruises, je ochotný staviť päť miliárd na to, že dokáže postaviť všetko, čo ste doteraz vedeli o zaoceánskych lodiach, hore nohami.

Spoločne s dcérskou spoločnosťou Celebrity Cruises plánuje navrhnúť jedinečné plavidlo, ktoré väčšine cestujúcich umožní zažívať výhľad hornej triedy. S novinkami, ktoré nedávno predstavil spoločne s Lisou Lutoff-Perlo, nepôjde len o dizajnérske hry.

/data/MediaLibrary/articles/11235/cruises-3.jpg

Keď som ešte v sedemdesiatych rokoch začínal v tomto odvetví, žiadna loď nemala napríklad balkóny. Dnes sú však zlatým pravidlom zaoceánskeho cestovania a ľudia si platia za výhľad a za osobný priestor s pocitom, že sú na mori, inak to pre nich nemá význam,uviedol v oficiálnej správe R. Fain.

/data/MediaLibrary/articles/11235/cruises-4.jpgDo ďalšieho obdobia sú však preňho balkóny minulosťou. Napriek tomu novodobý dizajn ráta s tým, že väčšine ľudí sa umožní pohľad na oceán z ich paluby. A nielen to.

Aj preto si to bude vyžadovať niečo iné a loď zajtrajška Celebrity Edge v cene takmer jednej miliardy dolárov.

/data/MediaLibrary/articles/11235/cruises-7.jpgAŽ ZA HORIZONT

Iste ste počuli o nekonečnom bazéne, keď sa s vami hrá predstavivosť vody postupujúcej donekonečna. A na túto fatamorgánu spoliehajú aj architekti nového plavidla.

Predefinovaním balkónov bude možné rozšíriť kajuty až k okraju lode a vytvoriť tak ilúziu nekonečného výhľadu. To znamená, že veľkosť lode nebude kľúčová, keďže prepracovanie doterajších konštrukcií musí rátať s novými riešeniami stability lode.

/data/MediaLibrary/articles/11235/cruises-6.jpgHlavným mottom je skôr otvorenosť. Presklené strechy a výhľad (ako v centre Eurovea) budú samozrejmosťou.

Chceme dať cestujúcim nové zážitky a najmä skúsenosť s plavbami po mori,dodáva Lisa Lutoff-Perlo

/data/MediaLibrary/articles/11235/cruises-2.jpgPRESTÍŽNY DIZAJN

Vrcholom nového dizajnu budú takzvané plávajúce vily s vlastnými bazénmi. Privátne poschodové kajuty, ktoré budú poskytovať úplné súkromie, ak práve netúžite po plnom bazéne na streche lode.

Bežne predstavujú podobné apartmány len päť percent ubytovacích kapacít lode, najnovšie to bude viac ako dvojnásobok. Vrcholom luxusu v nich bude zariadenie z vyberaných materiálov z Talianska či od prestížnych značiek.

/data/MediaLibrary/articles/11235/cruises-8.jpg

A to je len časť z popisovaného vybavenia pre hostí s vlastnou kúpeľňou.

Cieľom je, aby hostia mali pocit súkromnej vily a hotela zároveň, s pocitom plávania po mori k tomunaznačuje Lisa Lutoff-Perlo.

Mnohé z interiérového zariadenia a výbavy spoločenských priestorov navrhuje Tom Wright, ktorý sa podpísal aj pod ikonický hotel Burj Al Arab v Dubaji.

/data/MediaLibrary/articles/11235/cruises-1.jpg

LODE NOVEJ GENERÁCIE

Cieľom je vytvoriť nový moderný a luxusný plávajúci svet, ktorý dokáže pritiahnuť aj viac mladých ľudí a urobí z nich cestovateľov po mori. Viete, keď podpisujete kontrakt za päť miliárd dolárov, roztrasie sa vám ruka. Teraz, keď už poznám koncept a dizajn našich nových lodí, verím si oveľa viacuzavrel R. Fain.

Dodal, že všetko na lodiach bude ako atrakcia, za ktorou ľudia chodia alebo ktorú chcú vyskúšať. Preto mnohé z noviniek ešte len plánuje predstaviť. Nová vlajková loď by mala vyplávať koncom decembra budúceho roka.

/data/MediaLibrary/articles/11235/cruises-5.jpg

AK SA TI ČLÁNOK PÁČIL, ZDIEĽAJ HO S PRIATEĽMI ?


PRIDAŤ KOMENTÁR