asd
Viac

  V čom sa možno poučiť od úspešných mladých

  Všeobecný názor na to, kto a čo je milionár, sa zmenil. Keď si predstavujeme obraz veľmi bohatého človeka, čoraz menej je to starý muž, ale namiesto toho si viac predstavujeme mladého a energického podnikateľa...

  Všeobecný názor na to, kto a čo je milionár, sa zmenil. Keď si predstavujeme obraz veľmi bohatého človeka, čoraz menej je to starý muž, ale namiesto toho si viac predstavujeme mladého a energického podnikateľa.
  Prečo je to tak a čo sa od svetových mladých úspešných podnikateľov možno naučiť?

  Internet vydláždil cestu každému, kto si s dobrým nápadom a ambíciou dopomohol k úspechu a zbohatol.

  Je čoraz bežnejšie, že úspešní ľudia medzi nami sú mladí a odhodlaní. Čo teda majú mladí milionári, na ktorých si tak zvykáme, spoločné? Všetci majú desať nasledujúcich znakov.

  KONAJÚ RÝCHLO

  Pocit naliehavosti leží na srdci všetkým mladým milionárom. Nestačí mať skvelý nápad, musíte mať vôľu konať skôr, než dostane šancu ktokoľvek iný.

  Ak by sa Mark Zuckerberg rozhodol sedieť na Facebooku a rozvíjať ho pomaly v priebehu niekoľkých rokov namiesto mesiacov, mohol jeho nápad zostať zabudnutý v prachu.

  Namiesto toho svoju myšlienku uviedol do praxe takmer ihneď, ako ju vytvoril, a výsledkom bol masívny úspech.

  BUDUJÚ SILNÉ TÍMY

  Dokonca aj ľudia, ktorí svoje impériá zdanlivo vybudovali sami, sa mohli spoľahnúť na pomoc dobrého tímu. Zvyčajne ide o prípad, keď sami vybudovali svoj tím.

  Keď Steve Jobs založil Apple, nebol sám, jeho partneri mu dali nahliadnuť do vecí, ktorým nerozumel, a dovolili mu rast podnikania naraz vo všetkých smeroch.

  VYUŽÍVAJÚ SVOJ ÚSPECH

  Úspech plodí úspech a mladí milionári sa neboja. Keď vidia dobrý nápad, skočia po ňom. Nie je náhoda, že Google je teraz vlastníkom YouTube a ďalších nespočetných webových aplikácií, bez ktorých si nedokážeme predstaviť svet.

  Lídri pokrokových spoločností sa neboja ísť nad rámec svojej vlastnej zóny pohodlia a použiť peniaze, ktoré majú generovať ďalšie peniaze.

  SÚ NEZÁVISLÝMI MYSLITEĽMI

  Keď sa Jack Ma, jeden z najbohatších ľudí sveta, zakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti Alibaba, rozhodol spustiť svoju spoločnosť, zorganizoval stretnutie. Pozval k sebe domov takmer dve desiatky priateľov a spýtal sa ich, čo si myslia o jeho nápade.

  Všetci až na jedného mu povedali, aby neodchádzal zo svojho zamestnania. Rozhodol sa ignorovať ich a stavil na svoj nápad. Teraz je z neho miliardár. Nebáť sa stáť samostatne je spoločným rysom mladých ľudí, ktorí sami dosiahli bohatstvo.

  UVAŽUJÚ VEĽKORYSO

  Mladí milionári si trúfajú snívať vo veľkom. Vidia možnosti, ktoré sa skrývajú za ich skvelými nápadmi, a nie sú zavalení rozsahom toho, čo sledujú.

  Skutočne úspešní jedinci podnikajú jednotlivé kroky postupne, pracujú na tom, čo môžu zvládnuť, ale ich zrak je vždy upretý na väčšie ciele.

  NASLEDUJÚ SVOJU VÁŠEŇ

  Väčšina ľudí, ktorí dosiahli úspech v mladom veku, to urobila cestou, na ktorej im záleží a ktorá ich zaujíma. Len to, že myšlienka je dobrá, neznamená, že je aj inšpirujúca.

  Keď sa Steve Jobs snažil presvedčiť Johna Sculleyho, aby opustil pohodlnú prácu v Pepsi a prišiel prevziať obchodnú stránku Apple, náborová reč znela

  Chceš stráviť zvyšok svojho života predajom sladkej vody, alebo chceš ísť so mnou zmeniť svet?

  To je stelesnená vášeň.

  SÚ CIEĽAVEDOMÍ

  Na otázku, čo robí Marka Zuckerberga takým veľkým lídrom, zamestnanci Facebooku znova a znova odkazujú na jeho cieľavedomosť.

  Mark Zuckerberg si kladie za cieľ prepojiť svet spôsobom, aký si nikto iný neodvážil predstaviť, a každé jeho rozhodnutie ho neochvejne posúva bližšie k tomuto cieľu. Mať jasnú víziu je kľúčom k úspechu pre všetkých mladých lídrov.

  MILUJÚ UČENIE

  Len to, že sú bohatí, neznamená, že si myslia, že majú na všetko odpovede. Mladí milionári vo všetkých oblastiach vyznávajú celoživotnú lásku k učeniu.

  Organizujú otvorené stretnutia, kde môžu dostať rady od ľudí na všetkých úrovniach organizácie, lebo chápu, že človek nikdy nevie, odkiaľ môže prísť ďalší skvelý nápad.

  RADI VZDELÁVAJÚ DRUHÝCH

  Najlepším spôsobom, ako byť lepším v tom, čo robíte, je naučiť obchodné triky niekoho iného.

  Úspešní mladí ľudia sa delia so svojou víziou a učia členov ich tímu tomu, čo treba robiť, aby uspeli. Nerobia tým ostatných len múdrejšími, ale vytvárajú tak aj kamarátstva.

  NEBOJA SA ZLYHANIA

  Nakoniec, čo je najdôležitejšie, mladí milionári sa neboja zlyhania. Bill Gates kedysi povedal:

  Oslavovať úspech je v poriadku, ale dôležitejšie je vziať si ponaučenie z neúspechu.

  Zachovať si otvorenú myseľ a ochotu učiť sa zo svojich chýb je jediným spôsobom, ako sa posúvať dopredu.

  AK SA TI ČLÁNOK PÁČIL, ZDIEĽAJ HO S PRIATEĽMI ?


  Komentáre

  Najnovšie články

  Podobné články