test
Viac

  Z chudobného chlapca z Indie až na riaditeľa spoločnosti Google. Toto je Sundar Pichai

  Pojem Google je fenoménom dnešnej doby. Už to nie je iba vyhľadávač webových stránok, ale súčasť nášho každodenného života od Google Disk cez Google Maps a Earth po Gmail, Translate alebo Chrome. Zamýšľali ste sa nad tým kto je za týmito službami?

  Pojem Google je fenoménom dnešnej doby. Už to nie je iba vyhľadávač webových stránok, ale súčasť nášho každodenného života od Google Disk cez Google Maps a Earth po Gmail, Translate alebo Chrome. Zamýšľali ste sa nad tým kto je za týmito službami?

  Sundar Pichai je súčasným CEO spoločnosti Google. Vo svojej funkcii je iba rok, no už teraz vieme hovoriť o mnohých prevratných novinkách, ktoré sa spájajú s jeho menom.

  Čo o ňom veľa ľudí nevie je fakt, že má skvelú pamäť na telefóne čísla, pamätá si každé jedno, ktoré kedy od ľudí dostlal. Rád číta knihy a hrá na gitare. Sundar prešiel kus cesty od chudobného indického chlapca až po generálneho riaditeľa 2. najhodnotnejšej firmy na svete.

  Celým menom Sundararajan Pichai sa narodil v indickom meste Chennai. Pochádza zo stredne nižšej rodiny, pričom nie je veľkým prekvapením, že jeho rodina nemala televízor a autom sa viezol až v dospelosti. Otec, ako elektrikár dúfal, že jeho syn bude pokračovať v jeho šľapajach.

  Sundar síce prejavoval záujem o technický smer, ale nemal v pláne vykonávať rovnaké povolanie ako jeho otec. V škole mal nadpriemerné výsledky. Vynikal však aj v športových aktivitách.

  Na strednej bol kapitánom kriketového tímu. Vyštudoval Indian Institute of Technology, ktorá je jedna z najprestížnejších technických univerzít v Indii. Sundar vedel o svojich kvalitách a tak sa rozhodol odísť do USA.

  Po tom, ako doštudoval na Indian Institute of Technology, sa zameral na štúdium na Stanforde. Sundarovi boli dve univerzity málo, a preto vyštudoval aj Wharton School of the University of Pennsylvania.

  Aj napriek tomu, že vyštudoval dve americké a jednu indickú univerzitu, sa zamestnal v istej firme Applied Materials, ako obyčajný inžinier.

  Rok 2004 je míľnik pre život Sundara. V tomto roku sa pridal ku Google, kde začala sa jeho cesta až na pozíciu generálneho riaditeľa. Sundar Pichai zo začiatku pracoval z menej známymi produktmi od Google, ako je napríklad Toolbar.

  Google Toolbar a jeho úspech v praxi pomohol Sundarovej kariére, vďaka čomu mal väčšiu zodpovednosť. Stojí za vznikom najpoužívanejšieho internetového prehliadača – Google Chrome.

  O 4 roky neskôr dohliadal na správne fungovanie úspešného Chrome, fungujúceho hlavne pre notebooky a klasické stolové počítače. Podľa štatistík z roku 2013 používalo napríklad v Južnej Amerike 63% z celkového počtu obyvateľov práve tento prehliadač.

  Sundarov úspech a kariérny rast viditeľne rástol. Google Chrome sa stal prednastaveným prehliadačov v každom Android zariadení.

  Sundar Pichai dosiahol vrchol svojej kariéry v roku 2015, kedy sa stal generálnym riaditeľom spoločnosti Google. V súčasnosti sa Sundar snaží preniknúť do sveta AI pomocou aplikácie – Google asistent vystupujúci pod menom Allo.

  Vďaka Allo sa dostanete všade rýchlejšie. Zaujímavé je aj automatické rozpoznanie jednotlivých detailov na fotografií, ako je napríklad západ slnka – čas dátumu slnka, ako dlho potrvá západ atď. Sundarov asistent však má však silnú konkurenciu ako je napríklad Siri od Apple.

  Sundar Pichai momentálne býva so svojou manželkou Anjali Pichai v Boyd Coddington, kde odkúpil dom za 6,8 miliónov dolárov. Iba čas ukáže, či Google pod jeho vedením bude odborníkom na AI technológie.

  Sundar Pichai ukázal, aká je trpezlivosť dôležitá a že aj relatívne nenápadná práca vás dokáže vymrštiť až na vrchol.

  AK SA TI ČLÁNOK PÁČIL, ZDIEĽAJ HO S PRIATEĽMI ?


  Oliver Olejník

  www.stavamesauspesnymi.sk

  Mojim cieľom je ľuďom pomáhať prostredníctvom zdieľania rád, myšlienok a tipov tých najúspešnejších ľudí, ktorých sám sledujem a od ktorých sa sám učím a inšpirujúcich príbehov úspešných ľudí, ktorí zmenili tento svet k lepšiemu.

  Verím, že tieto veci ľuďom dokážu pomôcť naštartovať ich vysnívaný život, pretože všetko začína túžbou niečo dosiahnuť.

  • Zdroj titulného obrázka: stavamesauspesnymi.sk
  Komentáre

  Najnovšie články

  Podobné články