test
Viac

  Ako prebudovať svoj život iba prostredníctvom 3 otázok

  Tu je hlavný problém so spôsobom, akým väčšina ľudí žije svoj život: Namiesto žitia života, ktorý chcú, žijú život, ktorý im bol daný. Na zmenu kurzu je potrebné prerušiť tento vzorec správania...

  Tu je hlavný problém so spôsobom, akým väčšina ľudí žije svoj život: Namiesto žitia života, ktorý chcú, žijú život, ktorý im bol daný.

  Na zmenu kurzu je potrebné prerušiť tento vzorec správania. Môžete to urobiť tým, že sa budete pýtať samých seba nasledujúce 3 otázky každý deň svojho života.

  Odpovede na nich budú slúžiť ako cestovná mapa – a spolu s ňou bude menej pravdepodobné, že sa necháte rozptýliť alebo pôjdete smerom, ktorý vás neposunie bližšie k vašim cieľom.

  Otázka 1: Čo chcem?

  Už ste si niekedy položili otázku, čo od života chcete?

  Je to len váš život, ako chcete, aby vyzeral? Kde ho chcete prežiť? S kým ho chcete prežiť? Čo chcete robiť každý deň? Chcete zanechať dedičstvo? Chcete byť kreatívny?

  Tu je tajomstvo: Neprídete na to dnes. Možno na to neprídete ani zajtra alebo budúci týždeň, či dokonca ani tento rok. To je v poriadku. Odpoveď nie je ani tak dôležitá ako to, že sa ju budete samých seba stále pýtať.

  Keď vám nabudúce príde do cesty nejaká príležitosť, ktorá bude vyžadovať veľké množstvo času, môžete si položiť otázku: „Je to naozaj to, čo chcem?“ Ak nie, choďte ďalej.

  Ak áno, chopte sa jej a naplno ju využite. Budete vyzbrojený najmocnejším nástrojom zo všetkých – schopnosťou povedať NIE. Táto otázka ponúka bezkonkurenčnú jasnosť a smer.

  Otázka 2: Komu môžem slúžiť?

  Tu je tajomstvo, ako dostať všetko, čo chcete: Nájdite ľudí, ktorých niečo trápi a pomôžte im. Vo svete biznisu sa tomu hovorí aj „pridávanie hodnoty“.

  Každá úspešná firma, každá úspešná kariéra a každá úspešná organizácia existuje len preto, že slúži ostatným.

  Tu je návod, ako zistiť, komu slúžiť: Pozrite sa na ľudí, medzi ktorými ste radi. Ľudia, ktorí vám dávajú energiu a naplňujú vás. Opýtajte sa ich, čo ich v živote trápi. Opýtajte sa ich, ako by ste mohli pomôcť.

  Ak sa začnete aktívne ľudí pýtať, ako môžete pomôcť, objavíte nekonečnú zásobu príležitostí pridať pridanú hodnotu. Ak môžete podniknúť kroky na čo i len malú časť tejto neobmedzenej dávky príležitostí, budete mať páku žiť život, po akom túžite.

  Otázka 3: Prečo nie teraz?

  Neignorujte túto otázku a položte si ju každý jeden deň.

  Tu je dôvod: Keď sa váš mozog vidí dlhý zoznam vecí, ktoré musíte urobiť, pýta sa opak tejto otázky: „Prečo nie zajtra?“ A pretože ste iba človek, odpoviete: „Áno, prečo nie zajtra?“

  Niektorí ľudia tomu hovoria prokrastinácia. V skutočnosti sa mozog pýta nesprávnu otázku.

  Práve ste strávili niekoľko okamihov premýšľaním o živote, ktorý chcete žiť. Potom ste premýšľali o ľuďoch, ktorým by ste mohli slúžiť a ktorí vám umožnia žiť ten život.

  Takže, prečo nie teraz?

  Ak váš mozog prichádza so sériou dôvodov, zapíšte si ich. Nechajte papier na stole a vráťte sa k nemu zajtra. Keď sa ráno zobudíte, pozriete sa naň a začnete sa smiať.

  Je úžasné, ako vám dobrý spánok dokáže ukázať, ako hlúpe, škodlivé a zbytočné sú vaše výhovorky. Vidieť ich na papieri, vám dokáže, že sa od nich môžete odpútať a že by ste sa mali usilovať o uskutočnenie vašich snov.

  AK SA TI ČLÁNOK PÁČIL, ZDIEĽAJ HO S PRIATEĽMI ?


  Oliver Olejník

  www.stavamesauspesnymi.sk

  Mojim cieľom je ľuďom pomáhať prostredníctvom zdieľania rád, myšlienok a tipov tých najúspešnejších ľudí, ktorých sám sledujem a od ktorých sa sám učím a inšpirujúcich príbehov úspešných ľudí, ktorí zmenili tento svet k lepšiemu.

  Verím, že tieto veci ľuďom dokážu pomôcť naštartovať ich vysnívaný život, pretože všetko začína túžbou niečo dosiahnuť.

  • Zdroj titulného obrázka: pixabay.com
  Komentáre

  Najnovšie články

  Podobné články