test
Viac

  Prosperuje vaše podnikanie? Zvážte prechod na s. r. o.

  Na otázku, či je výhodnejšia živnosť, alebo spoločnosť s ručením obmedzeným zrejme neexistuje správna odpoveď. Ak však váš biznis prekvitá, tak je odpoveď jasná. 

  Spoločnosť s ručením obmedzeným dnes patrí medzi najrozšírenejšie formy podnikania na Slovensku. Mnoho ľudí si však neuvedomuje, že riadiť takúto spoločnosť je o čosi náročnejšie ako pri klasickej živnosti. Aj napriek tomu si však túto formu veľký počet ľudí vyberá. 

  Zdroj obrázka: Jacob Lund / Shutterstock.com

  Prečo si vybrať s. r. o.?

  Dôvodov, prečo si vybrať s. r. o. je pritom hneď niekoľko, tým najväčším je však zrejme ten, že zatiaľ, čo pri živnosti ručíte za svoje záväzky celým svojím majetkom, pri spoločnosti s ručením obmedzeným ručíte len do výšky nesplateného vkladu zapísaného v obchodnom registri.

  Ďalším faktorom, prečo si ľudia zakladajú svoje vlastné eseročky, je pomerne jednoduchý postup pri založení. Túto prácu si ešte dokážete uľahčiť zakúpením takzvanej ready-made s.r.o., a teda firmy, ktorá je zapísaná v obchodnom registri bez záväzkov a pripravená k okamžitému predaju. 

  Kedy je ideálny prechod na eseročku?

  Spoločnosť s ručením obmedzeným však nie je vhodnou formou podnikania pre každého. Ak svoj biznis len začínate rozbiehať a vašu firmu zatiaľ tvoríte len vy sám, odporúčame zostať čo najdlhšie pri živnosti

  Založiť si s. r. o. sa vám oplatí až v  prípade, že sa vášmu podnikaniu darí a dosahujete čoraz vyšší príjem. Práve vtedy totiž dokážete variabilnejšie pracovať s nákladmi vašej firmy tak, aby biznis prosperoval.

  Nebojte sa poradiť 

  Pri rozhodnutí prechodu zo živnosti na eseročku sa nebojte poradiť aj s vaším účtovníkom, prípadne s ľuďmi, ktorí podnikajú a vlastnia spoločnosti o čosi dlhšie ako vy. Aj oni vám totiž dokážu poradiť, čoho sa zo začiatku pri spoločnosti s ručením obmedzeným vystríhať. Dobrú radu môžete taktiež dostať od firiem, ktoré sa špecializujú na zakladanie alebo predaj ready-made s. r. o.

  Komentáre

  Najnovšie články

  Podobné články