test
Viac

  Rozhodnúť sa pre zmenu, znamená zmenu vykonať

  Ak sme ostali stáť na jednom mieste napriek tomu, že sme si stanovili určité predsavzatia, je najvyšší čas s tým niečo urobiť. Už len samotné rozhodnutie sa pre akúkoľvek zmenu, chce patričnú odvahu a ctižiadostivosť...

  Ak sme ostali stáť na jednom mieste napriek tomu, že sme si stanovili určité predsavzatia, je najvyšší čas s tým niečo urobiť. Už len samotné rozhodnutie sa pre akúkoľvek zmenu, chce patričnú odvahu a ctižiadostivosť.

  Ak sme premýšľali nad tým, čo by sme v našom živote zmenili aby sme nestagnovali, posunuli sa opäť dopredu, bola by veľká škoda, keby sme zmenu nevykonali.

  Rozhodnúť sa pre zmenu však znamená, zmenu vykonať. Ak sa nepustíme ihneď do akcie, neskôr podľahneme tendencii žiadnu zmenu nevykonať. Práve v prvotnej fáze nadšenia treba svoje myslenie ešte viac podporiť a motivovať ho k vykonaniu nášho predsavzatia. Netreba dopustiť, aby nápadité myšlienky z našej mysle postupne vyprchali.

  Vzhľadom k tomu, že komplexná motivácia a nadšenie sa odohráva v našej mysli, treba sa našim rozhodnutím zaoberať dovtedy, kým nezačneme vykonávať zmenu, ktorú sme si predsavzali.

  Po opadnutí prvotného nadšenia sa nám možno zmenu nebude chcieť vykonávať, treba mať však na zreteli konečný cieľ a výsledok, ku ktorému sa potrebujeme dopracovať.

  Náš výkon v podobe plnenia drobných cieľov môže trvať niekoľko dní až rokov, to však neznamená, že by sme mali stratiť motiváciu. Niekedy je jedinou motiváciou naša vnútorná motivácia, pri ktorej priebežne pracujeme s vizualizáciou pre záverečný výsledok našej zmeny.

  Vedieť si navodiť pocity radosti, šťastia, naplnenia a spokojnosti pri vykonaní zmeny veľmi pomáhajú. Priebežne podporujú a motivujú naše myslenie, vytvárajú pozitívne myšlienky, ktoré sú našim hnacím motorom pri vykonávaní zmeny.

  Absolútnou demotiváciou je, ak si stanovíme vykonanie určitej zmeny v našom živote a nič preto neurobíme. Ostaneme stáť tam, kde sme stáli na začiatku, navyše s pocitom neúspechu, frustrácie a prekvapenia, že sa v našom živote nič nezmenilo.

  Bez nášho pričinenia, našej snahy a niekedy naozaj tvrdej práce sa neposunieme smerom, ktorý sme si stanovili.

  Rozhodnúť sa pre zmenu, znamená zmenu naozaj vykonať.

  Hneď od začiatku nášho rozhodnutia začať vykonávať cielené a premyslené postupné kroky. Nikdy nie náhodné a nikdy nie nepravidelné.

  Ak sa odstupom času pozrieme na zmenu do ktorej sme sa pustili, budeme na seba právom hrdý.

  AK SA TI ČLÁNOK PÁČIL, ZDIEĽAJ HO S PRIATEĽMI ?


  Silvia Macháčková

  www.bohatstvomysle.com

  Nekonečné možnosti a genialita nášho myslenia ma fascinuje natoľko, že sa tejto oblasti venujem profesionálne. Som zakladateľkou projektu Bohatstvo Mysle, lektorkou a autorkou viacerých e-bookov v oblasti osobnostného rozvoja a práce s myslením: https://www.bohatstvomysle.com/e-shop/.

  Podporujem pozitívny životný štýl bez prítomnosti stresu, mám rada vnútornú rovnováhu, individualitu osobnosti, diskusie, náročný filozofický a intelektuálny spôsob myslenia. Myslenie je najdôležitejším nástrojom k nášmu osobnostnému rozvoju, a ak sa nám ho podarí skrotiť a prevziať nad nim plnú moc, až vtedy si začneme vytvárať cestu vlastným životom.

  • Zdroj titulného obrázka: pixabay.com
  Komentáre

  Najnovšie články

  Podobné články