asd
Viac

  Rozhovor s expertom na zákaznícky servis: Michal Siklienka

  Michal Siklienka, medzi kamarátmi známy aj ako Siky, je zakladateľom spoločnosti Siky Gardens, ktorá má záhradné centrá Siky Gardens s pobočkami v Banskej Bystrici a vo Zvolene a zaoberá sa najkomplexnejším riešením dizajnu záhrad na Slovensku. Preslávil sa svojim skvelým zákazníckym servisom.

  Stal sa úspešným aj napriek tomu, že dobrovoľne opustil vysokú školu a začal podnikať. Na Facebooku má jeho spoločnosť viac ako 3000 fanúšikov.

  Ahoj Siky, máš veľmi pekný web. Povieš mi o ňom viac? Kedy vznikol? Akú máš priemernú návštevnosť? Nejakú zaujímavosť?

  Ahoj, ďakujem. Web Siky Gardens prešiel mnohými fázami a učili sme sa od nuly. Som rád, že sme ho dostali do profesionálneho stavu. Web vznikol v roku 2010, myslím že to bol február. Priemerná návštevnosť je okolo 12 000 ľudí za mesiac.

  Zaujala ma na ňom položka „Sikyho rady do záhrady“ kde s ľuďmi zdieľaš svoje rady a skúsenosti. Ako si sa k tomu dostal?

  Riadim sa heslom, že ľudom daj zadarmo kúsok svojich skúseností a rád. Ocenia to. Ako som sa k tomu dostal?

  Rady do zahrady len inej oblasti som videl na rôznych profi stránkach ako spoločnosti dokážu pomáhať zákazníkom bezzištne. Páčila sa mi táto myšlienka a dal som sa do práce.

  Ruku na srdce, píšeš si to sám, alebo máš copywritera, ktorému dáš zadanie a on to vypracuje?

  Niektoré články píše sám, iné mi píše šikovný copywriter, nakoľko môj deň má tiež iba 24 hodín :-) Ale samozrejme všetky články prechádzajú mojou kontrolou a tému určujem tiež ja.

  Na fanpage-i Siky Gardens máš viac ako 3000 fans, aký obsah zdieľavaš? Čo sa ti najviac osvedčilo?

  Ľuďom sa najviac páčia také vychytené fotky a teraz letí taký provensálsky štýl.

  Pamätám si na tvoj virál, použitie meme s vianočným stromčekom a malým chlapcom, ako ti to dopadlo?

  Nesledoval som úspešnosť toho virálu, ale viem, že kopec ľudí sa na tom pobavilo.

  Ako novinku prinášaš eshop. Na úvodnej stránke som si všimol, že sa zameriavaš na osvetlenie záhrad a nafukovacie vírivky. Prečo by som mal nakúpiť práve u teba?

  Náš eshop vznikol ako jednoduchá myšlienka elektronicéeho obchodu. Chceli sme ponúkať exteriérové svietidlá. Rozhodli sme sa, že budeme najväčšími providermi na Slovensku, čo sa týka exteriérových svietidiel.

  A keď už máš ten eshop tak rozmýšlaš vo väčšom. Chceš zákazníkovi ponúknuť viac. Tak sme sa rozhodli ako exkluzívni predajcovia pre stredné Slovensko, poskytnúť novinku na SR trhu – nafukovacie vírivky, ktoré plnia efekt normálnej vírivky, len za oveľa nižšiu cenu.

  Postupne na eshop budeme pridávať viac a viac kategoríi. V najbližšom čase tam pribudne umelý ratanový nábytok, drevený nábytok, profesionálne záhradné náradie a do dvoch rokov, sa chceme stať jednotkou minimálne na Slovenskom trhu s poskytovaním doplnkov a zariadení do záhrady.

  Ďakujem ti veľmi pekne za rozhovor, prajem ti veľa úspechov do budúcnosti. Máš ešte niečo na srdci s čím sa chceš s nami podeliť?

  Aj ja ďakujem. Myslím, že to najdôležitejšie som povedal.

  Komentáre

  Najnovšie články

  Podobné články