Viac

  Tichý zabijak snov – Frustrácia

  Ak sa rozhodnete pre osobný rozvoj a úspech vo svojom živote, musíte si uvedomiť, že sa až moc často stretnete s frustráciou. Každý z nás občas zaživa tieto malé alebo veľké tragédie, ktoré nás akoby zrážajú na kolená, sme kvôli nim neefektívni a často to vzdáme.

  Frustrácia by sa často dala nazvať ,, tichým zabijakom snov,,. Mení nás z pozitívne mysliacich ľudí na negatívnych. Neraz som aj ja sám zažil to, že moje nadšenie pre prácu sa náhle stratilo ak som sa dozvedel dáku zlú správu, alebo sa ma blízky človek nejako dotkol. Odrazu som sa začal ľutovať, vravieť si, že na čo to všetko robím, na čo sa snažím, aj tak si to nikto neváži atd. Určite sami poznáte ten pocit.

  Osobný rozvoj človeka, ale spočíva práve v tom, že sa naučíme postupne zvládať akékoľvek situácie a pristupovať ku nim zodpovedne. Viete je ľahké si prečítať motivačnú knihu, byt z nej nadšený, ale je ťažké jej obsah aplikovať aj skutočne do reality. A každý úspech bude sprevádzaný frustráciou a skúškami. A verte alebo nie, čím úspešnejší a bohatší budete, tým viac frustrácie sa dostaví. Stále chcete byt úspešný? Ja áno.

  Čo teda robiť, aby nás to škaredé slovo frustrácia, príliš nezamestnávalo a nezabíjalo naše sny ?

  Nemáme síce často moc nad samotnou situáciou a tým, ako bude reagovať okolie. Ale máme moc nad tím, čo urobíme my sami a aká bude naša odpoveď. !

  Teraz vám prezradím niekoľko mojich osobných mentálnych trikov, alebo ako tomu vravím ja ,, porazíme našu myseľ,,.

  Musíme si uvedomiť, že každý úspech leží na opačnej strane našej frustrácie. Vo chvíli keď už nevládzete, si je potrebné vo svojom vnútri uvedomiť to, že sa treba zhlboka nadýchnuť, ponoriť a preplávať na druhu stranu k úspechu.

  Dosť často sa chodím bicyklovať na jedno miesto v týchto letných dňoch. Je tam málo ľudí a ja mám možnosť tam veľa premýšľať. A často si tam nahlas vyhlasujem svoje budúce úspechy pri západe slnka. Nemám žiadne ružové okuliare na sebe poviem si priamo – Áno teraz prežívam taký – onaký problém, ale ja z celej tej situácie aj tak vyjdem ako víťaz. A začnem nahlas uvažovať nad tým, ako daný problém už vo svojej mysli porážam, a zúfalú situáciu premieňam na nádej. Sú to síce len slová, ale slová majú veľkú moc a dokážu vašu myseľ motivovať a zahnať frustráciu preč.

  Nie je dobré sa vracať k zlým veciam z minulosti. Ale občas si spomeňte na veci minulé, keď sa vám nedarilo a predsa ste to obdobie úspešne zvládli a posilnilo vás to. Takže spomínajte na vaše minulé úspechy a nebojte sa brodiť cestou úskalí za tými novými, ktoré sú nachystané iba pre vás.

  A čo pomáha vám pri zdolávaní vašej frustrácie? Podeľte sa s tým s nami v komentároch.

  Komentáre

  Najnovšie články

  Predchádzajúci článokTipy pre úspech od Abrahama Lincolna
  Ďalší článokCesta za bohatstvom

  Podobné články