Viac

  Tipy pre úspech od Abrahama Lincolna

  Pochádzal z veľmi chudobných pomerov a človek by o ňom prehlásil, že chudobným aj umrie. No sebaodhodlanie a bojový duch, ktorý driemal v tomto mužovi ho vyniesli na vrchol americkej politickej histórie a pripisujú sa mu veľké činy. Abraham Lincoln, americký prezident a svetový velikán. V čom spočíval jeho úspech? Odpoveď je , v jednoduchosti. Dnes vám prinášam malé tipy pre veľký úspech podľa Abrahama Lincolna.

  Abraham_Lincoln

  V komunikácii buďte struční a zároveň priamy

  Edward Everett bol vo svojej dobe významným a vyhľadávaným rečníkom, ktorého prednášajúci štýl bol na tú dobu typický. V roku 1963 v meste Gettysburgu prednášal viac ako dve hodiny a na jeho reč sa úplne zabudlo. Abraham Lincoln na rovnakom mieste rozprával tri minúty a jeho reč vstúpila do amerických dejín pod názvom ,, Gettysburg Address,, a dnes táto reč patrí k najcitovanejším rečiam americkej histórie.

  Nezľaknite sa zastrašovania

  Abraham Lincoln počas svojho života prechádzal neustálym zastrašovaním. Podľa histórie Lincol prežil minimálne tri priame pokusy ohrozenia svojho života a v roku 1865 bol naňho uskutočnený aj atentát. Ľudia, ktorí žli v jeho tesnej blízkosti sa vyjadrili, že nikdy sa týchto varovaní neobával a svoj strach nikdy neprejavoval navonok, ani v súkromí, ani počas svojej kariéry. Zastrašovanie a vydieranie sú metódy, ktoré vás majú donútiť, aby ste zmenili vaše myslenie alebo postoje na základe strachu. Podľahnúť týmto veciam znamená, že tak zničíte vaše vodcovské schopnosti a predávate tak svoju moc do druhých rúk.

  Nepriateľov si držte blízko

  Abraham Lincoln si počas svojej prezidentskej kariéry udržoval v maximálnej blízkosti päť svojich vtedajších politických rivalov z Republikánskej strany.

  Buďte otvorený k zmenám

  Lincoln kritizoval veľmi ostro otroctvo pre jeho porušovanie princípov rovnosti ľudí zavedenej v Deklarácii nezávislosti aj pre popieranie prirodzeného práva človeka na odmenu za prácu. Lincolna kvôli týmto demokratickým názorom kritizovalo obrovské množstvo ľudí, ale napriek všetkým vyhrážkam a pokusu o vraždu, sa tento prezident nevzdal a zostal tejto zmene maximálne otvorený. Táto vlastnosť by nemala chýbať žiadnemu podnikateľovi a mal by byt otvorený k zmenám a návrhom aj od svojich zamestnancov či spolupracovníkov. Niekedy sa tak môžu otvoriť nepredstaviteľné možnosti.

  A čo dodať na záver?

  Asi len toľko, že Abraham Lincoln by mohol byť pre každého jedného z nás skutočným vzorom a prototypom človeka, ktorý sa nikdy nevzdal. Svedčia o tom aj tieto fakty : Jeho snúbenica zomrela, dvakrát zlyhal v obchode, nervovo sa zrútil a 8-krát bol porazený vo voľbách…

   

  Komentáre

  Najnovšie články

  Predchádzajúci článokAko nastaviť druhý pilier
  Ďalší článokTichý zabijak snov – Frustrácia

  Podobné články