Tipy pre úspech od Abrahama Lincolna

2224

Pochádzal z veľmi chudobných pomerov a človek by o ňom prehlásil, že chudobným aj umrie. No sebaodhodlanie a bojový duch, ktorý driemal v tomto mužovi ho vyniesli na vrchol americkej politickej histórie a pripisujú sa mu veľké činy. Abraham Lincoln, americký prezident a svetový velikán.  V čom spočíval jeho úspech? Odpoveď je , v jednoduchosti. Dnes vám prinášam malé tipy pre veľký úspech podľa Abrahama Lincolna.

Abraham_Lincoln

V komunikácii buďte struční a zároveň priamy

Edward Everett bol vo svojej dobe významným a vyhľadávaným rečníkom, ktorého prednášajúci štýl bol na tú dobu typický. V roku 1963 v meste Gettysburgu prednášal viac ako dve hodiny a na jeho reč sa úplne zabudlo. Abraham Lincoln na rovnakom mieste rozprával tri minúty a jeho reč vstúpila do amerických dejín pod názvom ,, Gettysburg Address,, a dnes táto reč patrí k najcitovanejším rečiam americkej histórie.

Nezľaknite sa zastrašovania 

Abraham Lincoln počas svojho života prechádzal neustálym zastrašovaním.  Podľa histórie Lincol prežil minimálne tri priame pokusy ohrozenia svojho života a v roku 1865 bol naňho uskutočnený aj atentát. Ľudia, ktorí žli v jeho tesnej blízkosti sa vyjadrili, že nikdy sa týchto varovaní neobával a svoj strach nikdy neprejavoval navonok, ani v súkromí, ani počas svojej kariéry. Zastrašovanie a vydieranie sú metódy, ktoré vás majú donútiť, aby ste zmenili vaše myslenie alebo postoje na základe strachu.  Podľahnúť týmto veciam znamená, že tak zničíte vaše vodcovské schopnosti a predávate tak svoju moc do druhých rúk.

Nepriateľov si držte blízko

Abraham Lincoln si počas svojej prezidentskej kariéry udržoval v maximálnej blízkosti päť svojich vtedajších politických rivalov z Republikánskej strany.

Buďte otvorený k zmenám

Lincoln kritizoval veľmi ostro otroctvo pre jeho porušovanie princípov rovnosti ľudí zavedenej v Deklarácii nezávislosti aj pre popieranie prirodzeného práva človeka na odmenu za prácu. Lincolna kvôli týmto demokratickým názorom kritizovalo obrovské množstvo ľudí, ale napriek všetkým vyhrážkam a pokusu o vraždu, sa tento prezident nevzdal a zostal tejto zmene maximálne otvorený. Táto vlastnosť by nemala chýbať žiadnemu podnikateľovi a mal by byt otvorený k zmenám a návrhom aj od svojich zamestnancov či spolupracovníkov. Niekedy sa tak môžu otvoriť nepredstaviteľné možnosti.

A čo dodať na záver?

Asi len toľko, že Abraham Lincoln by mohol byť pre každého jedného z nás skutočným vzorom a prototypom človeka, ktorý sa nikdy nevzdal. Svedčia o tom aj tieto fakty : Jeho snúbenica zomrela, dvakrát zlyhal v obchode, nervovo sa zrútil a 8-krát bol porazený vo voľbách…

 

PRIDAŤ KOMENTÁR