test
Viac

  Top 20 svetových univerzít podľa majetku ich absolventov

  Kvalitné vysokoškolské vzdelanie sa považuje za prvý krok k úspechu. Preto sa tisíce študentov po celom svete hrnú na špičkové univerzity v nádeji, že svoj titul premenia na finančné úspechy.

  Kvalitné vysokoškolské vzdelanie sa považuje za prvý krok k úspechu.

  Preto sa tisíce študentov po celom svete hrnie do špičkových svetových univerzít v nádeji, že svoj titul premenia na finančné úspechy.

  Najnovšia analýza bohatstva UHNW ľudí, ktorí majú majetok najmenej 30 miliónov dolárov, sa zamerala na skutočnosť, kde ultrabohatí získali svoje vzdelanie.

  Keďže najviac UHNW bohatých žije v Spojených štátoch, zodpovedá tomu aj hviezdna povesť domácich univerzít s vysokou koncentráciou na východnom pobreží, tzv. Ivy League a v Kalifornii.

  Najviac najbohatších absolventov má Harvard.

  Jeho 13 650 absolventov je dvojnásobkom oproti druhému a tretiemu miestu, na ktorom sú s 5 500 absolventmi Stanford a University of Pennsylvania.

  Celkový majetok absolventov Harvardu dosahuje takmer 4,8 bilióna dolárov.

  Absolventi Stanfordu vlastnia majetok 2,9 bilióna dolárov.

  Jediným ukazovateľom, kde však Harvard zaostáva, je priemerné bohatstvo absolventov, ktorí majú 350 miliónov dolárov, čo je o 170 miliónov menej, ako majú priemerne absolventi Stanfordu alebo Princetonu.

  Mimo USA dominujú najbohatším absolventom britské univerzity Cambrige, Oxford a London School of Economics and Political Science, ktoré majú kombinovane 6500 absolventov s celkovým majetkom 1,1 bilióna dolárov, čo predstavuje v priemere 174 miliónov dolárov na absolventa.

  Z európskych škôl si vysoký kredit udržuje aj francúzsky Institut Européen d’Administration des Affaires.

  Top 20 svetových univerzít podľa majetku (v mld. $) a počtu UHNW absolventov

  /data/MediaLibrary/articles/15847/graff1.png
  Zdroj: University Ultra High Net Worth Alumni Rankings 2019/Wealth-X

  Komentáre

  Najnovšie články

  Podobné články