Viac

  Toto je nové BMW X4

  Predchodca sa vynikajúco zhostil úlohy priekopníka medzi Sports Activity Coupé v prémiovom segmente strednej triedy a nový model BMW X4 nadväzuje na jeho úspešný príbeh. Koncept vozidla spojil typické prvky modelov BMW X so športovou eleganciou karosérie typu kupé, čo sa v tejto triede vozidiel od začiatku stretlo s nadšením. Od uvedenia na trh v roku 2014 sa po celom svete predalo viac ako 200 000 vozidiel prvej generácie.

  Predchodca sa vynikajúco zhostil úlohy priekopníka medzi Sports Activity Coupé v prémiovom segmente strednej triedy a nový model BMW X4 nadväzuje na jeho úspešný príbeh. Koncept vozidla spojil typické prvky modelov BMW X so športovou eleganciou karosérie typu kupé, čo sa v tejto triede vozidiel od začiatku stretlo s nadšením. Od uvedenia na trh v roku 2014 sa po celom svete predalo viac ako 200 000 vozidiel prvej generácie.

  Koncepcia vozidla a dizajn. Výrazný atlét

  Predchodca sa vynikajúco zhostil úlohy priekopníka medzi Sports Activity Coupé v prémiovom segmente strednej triedy a nový model BMW X4 nadväzuje na jeho úspešný príbeh. Koncept vozidla spojil typické prvky modelov BMW X so športovou eleganciou karosérie typu kupé, čo sa v tejto triede vozidiel od začiatku stretlo s nadšením. Od uvedenia na trh v roku 2014 sa po celom svete predalo viac ako 200 000 vozidiel prvej generácie.

  Nové BMW X4 podčiarkuje svoj individuálny charakter a pridáva k nemu výraznejšiu dynamiku, dizajn exteriéru so športovým charakterom, vycibrenejší prémiový nádych interiéru ako aj najnovšie asistenčné systémy vodiča a technológie na prepojenie s okolitým svetom. Extravagantné a dynamické vyžarovanie nového Sports Activity Coupé umocnia dva nové modely s označením BMW M Performance, BMW X4 M40i a BMW X4 M40d.

  Dizajn exteriéru nového modelu BMW X4 symbolizuje výraznú dynamiku a suverénne postavenie. Upravené spracovanie plôch a hodnotné moderné akcenty prinášajú vyzretú interpretáciu jeho nezameniteľného vzhľadu. V rámci rodiny modelov BMW X tak preberá rolu najvýraznejšieho športovca.

  „V druhej generácii modelu BMW X4 sa spája svojbytná dynamická silueta s čistými, redukovanými formami,”

  povedal Adrian van Hooydonk, šéf BMW Group Design.

  The new BMW X4 xDrive M40d

  Dynamicky strihnuté proporcie, tvary vyžarujúce silu

  Oproti predchádzajúcej generácii je nový model s celkovou dĺžkou 4 752 mm dlhší o 81 mm, rázvor sa natiahol o 54 mm na 2 864 mm, šírka o 37 mm na 1 918 mm a dynamickejšie proporcie nového modelu BMW X4 umocňuje aj zníženie celkovej výšky o 3 mm na 1 621 milimetrov. Dokonalé vyváženie vozidla 50 : 50 medzi prednou a zadnou nápravou podčiarkujú krátke previsy a výrazné blatníky s jemne naznačeným 6-uholníkovým tvarom.

  V strede výraznej prednej časti stoja veľké, priestorovo stvárnené typické obličky BMW. Dvojité svetlomety s dynamickými kontúrami a s horizontálne umiestneným hmlovými svetlometmi integrovanými do vonkajších otvorov na vstup vzduchu vytvárajú novú interpretáciu modelov z rodiny BMW X s typickými šiestimi očami. Všetky svetelné funkcie sériovo využívajú LED technológiu.

  Bočné plochy delí precízna horná línia ramien, ktorá prechádza cez kľučky dverí až do zadných svetlometov a charakteristický prelis, ktorý sa tiahne medzi blatníkmi. Vzniká tak výrazná línia ramien, ktorá zvýrazňuje kabínu posunutú maximálne dozadu. Línia strechy typická pre kupé sa elegantnou hranou prepája s piatymi dverami a následne strmo klesá nadol. Dynamické proporcie nového BMW X4 zdôrazňuje aj grafika rámu okien, ktorej nechýba typický dizajnový prvok známy ako Hofmeisterov oblúk na zadnom C-stĺpiku.

  Zadnej časti dominujú jasne členené plochy a horizontálne línie. Úzke zadné svetlomety s LED technológiou sú umiestnené do rohov vozidla a svojím plastickým stvárnením vystupujú z jeho povrchu. Spolu s dvoma koncovkami výfuku pri všetkých motorizáciach sa starajú o to, že šírka vozidla padne každému do oka.

  nové BMW X4

  Modelové verzie xLine, M Sport X a M Sport s individuálnym vyžarovaním

  Vzhľad nového modelu BMW X4 môžu umocniť individuálne úpravy v podobe troch na požiadanie dodávaných verzií. Do bohatej výbavy patria okrem ďalších výrazných dizajnových prvkov aj špeciálne 19-palcové disky kolies z ľahkých zliatin.

  Robustný charakter modelov Sports Activity Coupé podčiarkne verzia xLine so špeciálnou ochranou spodnej časti vpredu aj vzadu, ktorá je, spolu s prahmi dverí, vyhotovená v striebornej metalíze Glacier ako aj rámy okien a ďalšie detaily s povrchovou úpravou lešteným hliníkom.

  Novo zostavený model M Sport X prichádza v sivej farbe Frozen inšpirovanej rely športom ako aj s originálne tvarovanými otvormi na vstup vzduchu, prahmi a s ochrannými prvkami spodnej časti vzadu, ktoré sa zameriavajú na zvýraznenie športových schopností mimo spevnených ciest.

  Model M Sport sa orientuje na nezameniteľný športový vzhľad. Predný aj zadný nárazník spolu s prahmi dostali aerodynamicky optimalizované tvary. O neprehliadnuteľné športové vyžarovanie na cestách sa postarajú aj čierne vysoko lesklé prvky.

  Prvý raz sú pre nové BMW X4 k dispozícii aj prvky z programu BMW Individual. Ponuka mimoriadne exkluzívnych exteriérových doplnkov obsahuje aj paletu lakov BMW Individual vrátane metalízy Sonnenstein a 21-palcové disky kolies z ľahkých zliatin BMW Individual.

  BMW X4

  Interiér a výbava. Športovec v modernom prémiovom šate

  Interiér nového BMW X4 očakáva vodiča a jeho spolucestujúcich s modernou prémiovou atmosférou, pričom sa vyznačuje dynamikou a hodnotnou eleganciou. Ovládacie prvky majú jasnú štruktúru a dopĺňa ich jemná štylistika. Plochá palubná doska a pre modely BMW X typická mierne zvýšená pozícia sedenia znamenajú optimálny prehľad nad dianím na ceste.

  Kokpit orientovaný na vodiča podčiarkuje suverénny a športový zážitok z jazdy. Novo spracované športové sedadlá s výraznými bočnicami poskytujú pri dynamickej jazde telu výnimočnú bočnú oporu. Ďalšie športové prvky predstavujú opierky na kolená na bokoch stredovej konzoly.

  K poznávacím znakom moderného a individualistického prémiového charakteru nového BMW X4 patria hodnotné materiály, precízne spracovanie a množstvo starostlivo vyhotovených detailov. Obkladové materiály palubnej dosky a výplne dverí vytvárajú vzájomne nadväzujúce línie. Medzi výrazné detaily patrí aj písmeno X na galvanizovaných plochách predných aj zadných dverí.

  Galvanizované prvky sa na požiadanie dostanú aj na ovládače okien, štartovacie tlačidlo, na ovládacie prvky na multifunkčnom volante a na stredovej konzole. K pohodliu na palube nového BMW X4 prispieva aj náladové osvetlenie zo svetelných zdrojov na stredovej konzole a na palubnej doske, pod obkladom dverí a v priestore pre nohy.

  Na výber je šiesť farebných tónov. Funkčnosť nového BMW X4 umocňujú veľké odkladacie priestory, priestranné vrecká vo dverách, držiaky na poháre a odkladacie priestory.

  The new BMW X4 xDrive M40d

  Cielené možnosti individualizácie aj v interiéri

  Do výbavy modelových verzií xLine, M Sport X a M Sport patria aj prvky, ktoré sa starajú o individualizáciu aj v interiéri nového BMW X4. Puristickú eleganciu interiéru modelov xLine umocňujú športové sedadlá s poťahom v kombinácii látky a kože ako aj čierne vysoko lesklé obklady s perleťovo lesklými chrómovými doplnkami. Ovládacie jednotky audia a klimatizácie skrášľujú doplnky s perleťovo lesklým chrómovým povrchom a dopĺňajú čierne vysoko lesklé akcenty.

  Všestranné športové schopnosti modelu M Sport X sa okrem iného prejavujú aj na M športovom volante, športových sedadlách v špecifickom M dizajne, antracitovom strope BMW Individual a na tmavých hliníkových lištách interiéru Rhombicle s doplnkami s perleťovo lesklým chrómovým povrchom.

  Aj model M Sport sa vyznačuje špecifickými sedadlami M Sport, M volantom a antracitovou farbou stropu od BMW Individual. K tomu sa pridávajú hliníkové lišty interiéru Rhombicle s doplnkami s perleťovo lesklým chrómovým povrchom.

  Na požiadanie môže povrch palubnej dosky a výplne dverí nového BMW X4 pokrývať materiál Sensatec. Nové kožené čalúnenie Vernasca sa bude exkluzívne pre nové BMW X4 dodávať v červenej farbe Tacora a pre verzie M Sport X a M Sport aj v čiernej farbe na požiadanie doplnenej o modré alebo červené kontrastné prešívanie. Okrem toho môžu interiér nového BMW X4 skrášliť aj prvky vyhradené pre tento model v ponuke programu BMW Individual.

  Medzi mimoriadne exkluzívne prvky patrí rozšírené kožené čalúnenie BMW Individual kožou Merino v troch farebných kombináciách slonovinová biela/čierna, červená Fiona/čierna a hnedá Tartufo/čierna, lišty interiéru BMW Individual v čiernom klavírnom laku ako aj prahy dverí s nápisom BMW Individual.

  BMW X4 xDrive M40d interiér

  Hodnotné prvky na želanie pre komfort a funkčnosť na mieru

  Oproti predchodcovi výrazne rozšírený program doplnkovej výbavy ponúka ďalšie možnosti na zvýšenie komfortu a funkčnosti nového BMW X4. V ponuke sa nachádzajú elektricky nastaviteľné a vyhrievané sedadlá, aktívna ventilácia sedadiel a 3-zónová klimatizácia so samostatným nastavovaním teploty v zadnej časti. K dispozícii je aj oproti predchodcovi výrazne väčšie panoramatické strešné okno.

  Jeho dvojdielna sklenená plocha s celkovou dĺžkou 924 mm a šírkou 890 mm umožňuje lepší prístup svetla a čerstvého vzduchu a podčiarkuje veľkorysú útulnú atmosféru v interiéri. Predná presklená časť aj krycia roletka sa ovládajú elektronicky. Úroveň hluku za jazdy potláča akustické sklo na čelnom okne, na požiadanie sa takéto presklenie môže dostať aj na predné bočné okná.

  Novinkou v novom modeli BMW X4 je prvok Ambient Air Paket, ktorý sa počas vetrania interiéru stará o čistenie vzduchu jeho ionizáciou. Dopĺňa ho možnosť voľby spomedzi ôsmich vôní s tromi intenzitami ich uvoľňovania v interiéri.

  K novým voliteľným prvkom patrí kľúč BMW Display Key. Na jeho 2,2-palcovom dotykovom displeji sa zobrazujú informácie ako stav nádrže, dojazd a servisné pripomienky. Cez tento kľúč sa môže ovládať otváranie a zatváranie dverí a okien, prípadne na želanie dodávané prídavné nezávislé vykurovanie.

  V zadnej časti nového BMW X4 sa nachádzajú tri plnohodnotné sedadlá, ktoré oproti predchádzajúcej generácii poskytujú pasažierom o 27 mm viac priestoru na nohy. Objem batožinového priestoru činí 525 dm3. Po sklopení operadiel zadných sedadiel delených v pomere 40 : 20 : 40 narastie na 1 430 dm3.

  Sklápanie sa môže ovládať aj na diaľku z batožinového priestoru. Na požiadanie dodávaný balík so zväčšeným počtom odkladacích priestorov obsahuje napríklad aj ďalšie odkladacie priestory, USB a 12 V zásuvky či multifunkčné háčiky a upevňovacie koľajnice v batožinovom priestore.

  BMW X4 palubovka

  Pohon a radosť z jazdy. Fascinujúca dynamika, očarujúca všestrannosť

  Na začiatku predaja sa nové BMW X4 predstaví s dvoma dvojlitrovými 4-valcovými benzínovými a naftovými motormi ostatnej generácie. Prelomová technológia BMW TwinPower Turbo prispieva k športovému výkonu pri ukážkovo nízkych hodnotách spotreby a emisií.

  Ponuku doplnia dva modely BMW M Performance s benzínovým a naftovým radovým 6-valcovým motorom ako aj ďalší naftový radový šesťvalec. Všetky modely sériovo prenášajú svoj výkon cez 8-stupňovú automatickú prevodovku Steptronic ako aj cez inteligentný pohon všetkých kolies BMW xDrive. A to na cestu či na nespevnené povrchy.

  Manuálne radenie umožňujú páčky na volante. Modely BMW M Performance, BMW X4 xDrive30i, BMW X4 xDrive30d a BMW X4 xDrive25d sú sériovo vybavené 8-stupňovou automatickou prevodovkou Steptronic Sport. Jej vlastnosťou je obzvlášť rýchla zmena prevodových stupňov a funkcia Launch Control. Sériovo dodávaný ovládač jazdných zážitkov prepína jazdné režimy SPORT, COMFORT a ECO PRO. V modeloch BMW X4 M40i, BMW X4 M40d, BMW X4 xDrive30i a BMW X4 xDrive30d je k dispozícii aj režim SPORT+.

  Benzínové motory používajú technológiu BMW TwinPower Turbo, ktorá pozostáva z turbodúchadla Twin Scroll, priameho vysokotlakového vstrekovania benzínu, plne variabilného nastavovania ventilov VALVETRONIC a variabilného časovania vačkového hriadeľa BI-VANOS. Technologická výbava naftových motorov pozostáva z turbodúchadla s variabilnou geometriou lopatiek a z priameho vstrekovania Common-Rail, ktorý pracuje so vstrekovacím tlakom 2 500 bar.

  Všetky motorizácie spĺňajú predpisy emisnej normy EU6d. O čistenie výfukových plynov benzínových motorov sa stará už aj časticový filter, ktorý odstraňuje jemné čiastočky. Naftové motory využívajú technológiu BMW BluePerformance s časticovým filtrom, oxidačným a zásobníkovým katalyzátorom NOx ako aj katalyzátor SCR so vstrekovaním AdBlue.

  BMW X4 xDrive30i a BMW X4 xDrive20i: Športový temperament a optimalizovaná spotreba

  Štvorvalcový motor nového BMW X4 xDrive30i sa vyznačuje výkonom 185 kW (252 k) a maximálnym krútiacim momentom 350 Nm, ktorý je k dispozícii v rozpätí od 1 450 do 4 800 ot./min. Umožňuje zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 6,3 sekundy, pričom v kombinovanom režime dosahuje spotrebu od 7,3 do 7,2 l/100 km* a vylučuje 168 až 164 g emisií CO2/km*.

  O temperamentnú radosť z jazdy sa stará aj nové BMW X4 xDrive20i s výkonom 135 kW (184 k). Maximálny krútiaci moment 290 Nm disponibilný od 1 350 do 4 250 ot./min. zrýchli nové BMW X4 xDrive20i z pokoja na 100 km/h za 8,3 sekundy. Hodnoty kombinovanej spotreby a emisií CO2 znamenajú 7,3 až 7,1 l/100 km* a 168 až 163 g/km*

  vyberte si nove BMW X4

  BMW X4 xDrive30d, BMW X4 xDrive25d a BMW X4 xDrive20d: Efektívna hnacia sila

  Najnovší radový 6-valcový naftový motor prepožičiava novému modelu BMW X4 xDrive30d mimoriadne suverénny výkon. Najvyšší výkon 195 kW (265 k) a maximálny krútiaci moment 620 Nm znamenajú zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 5,8 sekundy. Kombinovaná spotreba paliva nového modelu BMW X4 xDrive30d sa pohybuje medzi 6,2 až 5,9 l/100 km*, zatiaľ čo emisie CO2 ležia na úrovni 163 až 156 g/km*.

  Odstupňované prepĺňanie s variabilnou geometriou lopatiek a mimoriadne precízne vstrekovanie paliva pomáhajú 4-valcovému naftovému motoru nového BMW X4 xDrive25d k veľmi dobrému pomeru medzi výkonom a spotrebou. Motor s výkonom 170 kW (231 k) dopĺňa krútiaci moment 500 Nm dostupný od 2 000 ot./min. Nové BMW X4 xDrive25d tak zrýchli z 0 na 100 km/h za 6,8 sekundy. Spotreba paliva znamená hodnoty 5,7 až 5,5 l/100 km*, emisie CO2 znamenajú 149 až 145 g/km*.

  Nové BMW X4 xDrive20d poháňa naftový motor s výkonom 140 kW (190 k) doplnený krútiacim momentom 400 Nm dostupným medzi 1 750 až 2 500 ot./min. Zrýchlenie z 0 na 100 km mu trvá 8 sekúnd, v priemere spotrebuje 5,6 až 5,4 l paliva/100 km* a hodnoty CO2 znamenajú 149 až 142 g/km*.

  Komentáre

  Najnovšie články

  Podobné články