Viac

  Vrtkavé počasie topánkam nesvedčí. Potrebujú poriadnu starostlivosť

  Obdobie jesene a neskôr aj zimy prináša časté prehánky, vlhko a ranné mrazy. Nezabúdajte, že nielen vaša pleť, ale aj topánky potrebujú dôkladné ošetrenie.

  Obdobie jesene a neskôr aj zimy prináša časté prehánky, vlhko a ranné mrazy. Nezabúdajte, že nielen vaša pleť, ale aj topánky potrebujú dôkladné ošetrenie. Vieme, ako sa o topánky z rôznych materiálov najlepšie postarať.

  V chladnom a daždivom počasí sa každý usiluje udržať nohy v teple. Ale práve dámske i pánske topánky, ktoré naše nohy chránia, potrebujú dôkladnú starostlivosť.

  Len tak si v nich budete môcť aj naďalej pokojne vykračovať a udržia si svoj vzhľad. Využite niekoľko našich rád a uvidíte, ako pohodlne sa vám bude chodiť.

  Impregnácia, impregnácia, impregnácia

  Semišové, kožené ani textilné dámske i pánske topánky nie sú odolné voči vode a vlhkosti. Dokola omieľané rady o nutnosti impregnácie stále platia.

  Počasiu síce nerozkážete, no môžete obmedziť pôsobenie dažďu či snehu na vaše topánky. Či si už s nástupom chladnejšieho počasia obúvate čižmy, ktoré od minulého roka ležali v krabici, alebo úplne nové topánky, pred prvým vykročením von ich určite naimpregnujte.

  Vyberte si taký impregnačný prípravok, ktorý je určený priamo na materiál, z ktorého sú vaše topánky vyrobené. Najjednoduchší spôsob aplikácie za rozumnú cenu ponúkajú ochranné prostriedky v spreji.

  Topánky nastriekajte približne zo vzdialenosti 20 centimetrov, nechajte prípravok uschnúť a potom postup opakujte. Dve vrstvy by mali stačiť, no ak prípravok stále vsakuje a nesteká, treťou vrstvou nič nepokazíte.

  Dostatočne ošetrená obuv vyzerá lepšie a zároveň dlhšie vydrží, je odolnejšia nielen voči vode, ale aj proti špine a soli.

  To je dôležité, pretože posypové materiály narúšajú štruktúru materiálu topánok, tvoria škvrny. Po návrate domov preto aj naimpregnované topánky dobre otrite.

  Najmä v daždivom počasí by ste topánky mali často striedať a nenosiť každý deň rovnaký model. Vlhké alebo mokré topánky je nutné nechať poriadne vyschnúť a vyvetrať s vybratou vložkou.

  Topánky určite nesušte v bezprostrednej blízkosti zdrojov tepla, inak porušíte materiál a ten následne môže popraskať. Nechajte ich uschnúť radšej voľne, osvedčený je aj trik s novinami. Vypchajte nimi topánky, noviny vodu nasiaknu a topánky si zachovajú svoj tvar.

   

  Komentáre

  Najnovšie články

  Podobné články