Nechcený Penthouse stále hľadá kupca

Ani po takmer dvoch rokoch od dokončenia sa nedarí druhému najvyššie položenému penthouseu v New Yorku nájsť svojho nového majiteľa. Doteraz nedokázal prilákať ani na svoj jedinečný 360-stupňový výhľad na Veľké jablko.

181

Ani po takmer dvoch rokoch od dokončenia sa nedarí druhému najvyššie položenému penthouseu v New Yorku nájsť svojho nového majiteľa. Doteraz nedokázal prilákať ani na svoj jedinečný 360-stupňový výhľad na Veľké jablko. Mnohých ešte stále odrádza jeho cenovka vo výške 82-miliónov dolárov.

Luxusná nehnuteľnosť v hodnote 82.000.000 USD

Luxusný penthouse v cene 82 miliónov dolárov je na 95. poschodí najvyššej rezidenčnej budovy v New Yorku a ponúka ohromujúci 360-stupňový výhľad na Central Park a metropolu. Okrem tejto pridanej hodnoty má luxusné vybavenie, ale k dispozícii aj wellness či veľký bazén v budove. Napriek tomu ho stále nikto nechce.

Aj taký je osud luxusnej rezidencie, o ktorej sme sa zmienili už pred necelými dvomi rokmi, keď svoju podobu dostávali viaceré penthousy od najlepších dizajnérov v meste. Tí to v najvyššej budove New Yorku 432 Park Avenue nemali jednoduché.

Museli sa prekonávať vo všetkých aspektoch, aby dokázali potvrdiť dôvody prečo podobné nehnuteľnosti kupovať, aj keď jedinečný výhľad na azda najdrahší kus zeme na tejto planéte je dekoráciou, ktorú len tak niečo neprekoná.

luxusné byty

Dizajnu sa vtedy ujalo aj dizajnérske štúdio Kelly Behunovej.

„Vôbec som sa nesnažila prekonať tento výhľad. Je fascinujúci, je to skoro ako sledovať najkrajší film o New Yorku, aký ste kedy videli,“

povedala vtedy K. Behunová.

Jedinečná scenéria

Každé okno poskytuje jedinečnú scenériu, je to akoby ste v každej izbe videli z New Yorku niečo iné, popisuje dizajnérka. Nanajvýš vďaka svojej hĺbke pôsobia okná skoro ako rámy obrazu.

„Poznám ľudí, ktorí majú strach z výšok, ale keď vstúpia do týchto apartmánov, sú v poriadku, lebo priestory pôsobia upokojujúco,“

uviedla pred časom.

penthouse

„Dlhé roky som žila v New Yorku, ale takto som ho nikdy nepoznala. Bolo to epické,“

dodala dizajnérka, ktorá sa starala aj o dizajn rezidencie na 92. poschodí. Tá sa už medzičasom stihla predať, keď v ponuke bola za viac ako 40 miliónov dolárov.

Problémom tohto penthouseu podľa mnohých je ale fakt, že aj s touto cenovkou je stále len tým druhým v poradí. Hoci sa označuje za penthouse, nenachádza sa na najvyššom podlaží.

luxusný penthouse

Penthouse na 91. a 96 podlaží

To od dokončenia patrí saudskému miliardárovi Fawaz Alhokairovi, ktorí ho kúpil za 87,7 milióna dolárov ešte v roku 2016. Podlažia 91. až 96. sú označované ako penthouse, pretože ich usporiadanie sa odlišuje od zvyšku budovy a niektoré sú celým podlažím.

Budova 432 Park Ave na Manhattane je sídlom jedných z najluxusnejších a najdrahších rezidencií v meste. Napriek tomu sa mnohé predávali v ostatných rokoch s výraznými zľavami.

penthouse veľké jablko

PRIDAŤ KOMENTÁR