test
Viac

  Výhody a nevýhody podnikania a práce z domu

  Podnikanie a práca z domu má svoje výhody ale i nevýhody. V dnešnom článku sa pozrieme na to, čo vám takzvaný teleworking môže ponúknuť a v čom môže byť náročnejší než práca v spoločnom kolektíve.

  Aké sú výhody a nevýhody práce z domu? V čom je lepší home office? Čo je na teleworkingu najnáročnejšie?

  Podnikanie a práca z domu má svoje výhody ale i nevýhody. V dnešnom článku sa pozrieme na to, čo vám takzvaný teleworking môže ponúknuť a v čom môže byť náročnejší než práca v spoločnom kolektíve.

  Výhody:

  Nemusíte dochádzať

  To, že nemusíte za prácou cestovať, vám ušetrí nielen financie, ale aj čas. A aj kopec stresu.

  Väčšia flexibilita

  Práca z domu vám dáva možnosť vybrať si čas, kedy sa vám najlepšie pracuje, kedy ste najviac produktívny alebo kedy máte najväčší kľud a môžete sa sústrediť.

  Menej rozptýlenia

  Aj pri práci z domu je veľa vecí, ktoré vás môžu rozptyľovať, no je ich menej ako pri bežnej práci v spoločnej kancelárii. Nerozptyľujú vás kolegovia, hluk, či telefonáty. Navyše, veci ktoré vás doma rozptyľujú, máte pod svojou kontrolou.

  Menej stresu

  Práca z domu je menej stresujúca, mieru stresu si určujete sami.

  Zladenie pracovného a súkromného života

  Pri práci z domu je jednoduchšie nájsť tú správnu rovnováhu medzi pracovným a rodinným životom. Nemusíte cestovať a rodine sa môžete venovať v čase, ktorý si sami určíte.

  Lepšie pracovné prostredie

  Pri práci z domu si pracovné prostredie môžete vytvoriť podľa svojich predstáv. Domácu kanceláriu si zariadite podľa svojich potrieb, prostredie bude isto krajšie a tichšie.

  Nevýhody:

  Disciplína

  Práca a podnikanie z domu vyžaduje veľkú mieru sebadisciplíny. Musíte sa prinútiť každé ráno vstať a sústrediť sa na prácu a pre niektorých ľudí to môže byť náročnejšie, než sa na prvý pohľad zdá.

  Osamelosť

  Ak pracujete z domu, musíte rátať s nižšou mierou socializácie. Obmedzený kontakt s inými ľuďmi môže byť po čase veľmi frustrujúci.

  Pracovná doba

  Pri práci z domu je niekedy ťažšie prestať pracovať a ukončiť svoju „pracovnú dobu“. Ľudia podnikajúci z domu majú tendenciu pracovať viacej.

  Menej životného priestoru

  Ak si doma zriadite svoju pracovnú kanceláriu, musíte obetovať časť bežného priestoru, ktorý ste využívali pre bežný život.

  Ťažšie nadväzovanie kontaktov

  Ak pracujete z domu, udržiavanie bežného kontaktu s ostatnými kolegami alebo klientmi je náročnejšie než pri práci, v ktorej ste s ostatnými v priamom kontakte.

  Menej sa naučíte

  Pri bežnej práci v kolektíve sa každý deň učíte niečo nové a odovzdávate si navzájom poznatky či skúsenosti. Práca z domu vyžaduje väčšie úsilie pri vzdelávaní.

  Rozptýlenie

  Ak pracujete doma, kde sú stále prítomní ostatní členovia domácnosti, najmä deti, môže byť veľmi náročné sústrediť sa na prácu.

  Pracujete či podnikáte z domu? Čo považujete za najväčšiu výhodu vy? A čo vás najviac obmedzuje pri práci z domu? Napíšete nám do diskusie pod článkom.

  AK SA TI ČLÁNOK PÁČIL, ZDIEĽAJ HO S PRIATEĽMI ?


  Komentáre

  Najnovšie články

  Podobné články