Vypadávanie vlasov môže vyriešiť jediná vec

Vypadávanie vlasov je do značnej miery ovplyvnené aj genetikou. Z tohto dôvodu nemajú niektorí jedinci na výber. Nie je to však len záležitosť čisto mužského pokolenia, aj ženám môže rednutie vlasov spôsobiť nepríjemnosti.

256

Vypadávanie vlasov je do značnej miery ovplyvnené aj genetikou. Z tohto dôvodu nemajú niektorí jedinci na výber. Nie je to však len záležitosť čisto mužského pokolenia, aj ženám môže rednutie vlasov spôsobiť nepríjemnosti.

U mužov je to najmä oblasť vrchnej časti hlavy, kde sa postupne začínajú tvoriť kúty a neskôr sa stráca celý porast. U žien je to väčšinou len rednutie vlasov.

Genetika a hormóny nepustia

Každý človek si v sebe nesie svoj genetický kód, ktorý mu do vienka dali jeho rodičia. Ak sa teda aj u nich vyskytujú problémy s hustotou vlasu, môžete podobný problém očakávať aj vy.

Samozrejme, že sa pod to môže podpísať aj stav hormónov, v tomto prípade je to testosterón (DHT – dihydrotestosterón). V našom tele sa nachádza prirodzene a od jeho miery výskytu sa odvíja aj vypadávanie vlasov.

V niektorých prípadoch sa dokonca považuje za najhlavnejší dôvod tohto problému.

Riešením môže byť transplantácia vlasov

Ak vám prekáža minimálna hustota vlasov a nič vám nepomáha, vyskúšajte transplantáciu vlasov. Tá funguje zaručene.

Je to invazívna metóda, no výsledok stojí naozaj za to. Trvalé riešenie, ktoré vás zbaví všetkých problémov a zdvihne vám sebavedomie. Najčastejšie sa používa na liečbu mužskej plešivosti, no možnosť je to pre každého dospelého človeka.

Pokiaľ sa vo vašej pokožke hlavy vlasové folikuly nedokážu prirodzene obnovovať dochádza k vypadnutiu vlasu, ktorý nedorastie.

Pri transplantácii vlasov sa premiestňujú zdravé folikuly (odobraté zo zadnej časti hlavy) na prázdne plešivé miesto. Takéto aktívne vlasové folikuly sú odolné proti plešivosti, preto sa do náchylnej časti ideálne hodia.

Zákrok je v celkovej anestézii, čo znamená, že pacient/ka necíti žiadnu bolesť. Po operácii môžete maximálne cítiť jemné štípanie a sprievodným prejavom býva aj mierny opuch, no všetko je to v norme a prirodzené.

Záujem neustále rastie

Vykonávanie týchto zákrokov je dnes na vzostupe a je o ne veľký záujem, podobne ako je tomu aj v prípade voľby laserovej epilácie, čo je v podstate opačný postup. Odstránenie ochlpenia v nežiaducich častiach tela.

Transplantovať si môžete aj riasy, obočie, fúzy a dokonca aj ochlpenie na hrudy. Dnešná doba je naozaj pokroková a úspech v medicíne to potvrdzuje každým jedným dňom. Preto, ak vás trápi tento problém, neváhajte si vybrať túto jedinú dostupnú cestu.


  • Zdroj obrázku: https://www.pexels.com/

PRIDAŤ KOMENTÁR