Začína jelenia ruja! Je čas na lov

Ak ste vášnivým poľovníkom, teraz máte príležitosť zažiť úspešný lov. Na prelome leta a jesene bojujú jelene o jelenice a tento jav sa nazýva aj jelenia ruja.

1004

Ak ste vášnivým poľovníkom, teraz máte príležitosť zažiť úspešný lov. Na prelome leta a jesene bojujú jelene o jelenice a tento jav sa nazýva aj jelenia ruja.

Z lesov sa ozýva ručanie a obyčajný človek, ktorý sa nevenuje poľovníctvu, je rád, že sa nachádza ďaleko od tohto ručania a tým pádom aj od jeleňov, ktoré sú v tomto období agresívnejšie ako kedykoľvek predtým.

V akom období trvá jelenia ruja?

Toto obdobie závisí aj od počasia. Všeobecne sa hovorí, že ak je počasie teplejšie, ruja začína už na začiatku septembra. Ak je chladnejšie, tak aj neskôr. Toto obdobie trvá cca mesiac – od polovici septembra do polovice októbra.

Ak ste vášnivým poľovníkom a máte doma všetky potrebné kvalitné poľovnícke potreby, využite pekné počasie na lov jeleňov.

Kedy sa vydať na lov?

Začnite skoro ráno, kedy nie je ešte tak teplo, poprípade večer pri západe slnka. Vtedy sú jelene najviac aktívne a vy to môžete využiť vo svoj prospech. Prečo ale jelene nepočuť počas dňa?

Počas dňa prebiehajú súboje o jelenice a ak sa náhodou vyberiete do lesa počas dňa, máte možnosť zažiť pekné divadlo. Súboje jeleňov sú zážitok na celý život.

Krmivo pre vášho poľovníckeho psa

Ak beriete so sebou aj svojho poľovníckeho psa, nezabúdajte na to, že psík môže byť počas doby lovu hladný. Nachystajte mu preto do batoha vhodné krmivo pre psov. Samozrejme, myslite aj na seba. Určite nechcete, aby vám pri love začalo škvŕkať v bruchu.

Počítajte s tým, že na love strávite aj niekoľko hodín, aj napriek tomu, že počas ruje sú jelene menej ostražité a dajú sa rýchlejšie nalákať na vábenie poľovníkov.

Úložný priestor na všetky poľovnícke potreby

Ako každý správny poľovník musíte mať pri sebe všetky poľovnícke potreby. Aby ste však nechodili „ovešaný ako vianočný stromček“, odporúčame vám brávať so sebou koženú tašku cez plece, do ktorej zmestíte všetky potrebné poľovnícke potreby, ako termovíziu, puškohľad, nočné videnie atď.

Čím skôr sa do lesa vyberiete, tým máte väčšiu šancu uloviť najstatnejšie zviera našich lesov. Tak neváhajte a vybavte sa na lov jeleňov dostatočne.

PRIDAŤ KOMENTÁR