Viac

  18 pravidiel pre život od neporazeného samuraja, Miyamota Musashiho

  Miyamoto Musashi je uznávaný ako jeden z najväčších bojovníkov, ktorí kedy žili. Samuraj, ktorý bol preslávený používaním dvoch mečov naraz.

  Miyamoto Musashi je uznávaný ako jeden z najväčších bojovníkov, ktorí kedy žili. Samuraj, ktorý bol preslávený používaním dvoch mečov naraz.

  Celý svoj život ho nikto neporazil a v tomto procese vyhral viac ako 60 zápasov. Miyamoto Musashi bol pre svoje úspechy známy široko ďaleko.

  Jeho pravidlá boli nábožensky nasledované po celé generácie. Keďže nie sú tak známe v západnej kultúre, nižšie je jeho slávny zoznam 18 pravidiel pre život, ktoré môžete aplikovať na svoj vlastný život:

  1. Prijmite život, aký je

  Aby ste boli mentálne silnými, musíte prijať životné ťažkosti. Všetci máme pochybnosti, obavy a výzvy. Aký k nim zaujmete postoj určí váš výsledok.

  2. Nehľadajte aktívne potešenie

  Žite v okamihu, nehľadajte potešenie, ale oceňte, keď príde prirodzene.

  3. Konať kvôli impulzívnej emócii je nesprávne

  Miyamoto Musashi veril, že rozhodnutia, ktoré vzídu z čista jasna, sú zriedka dobre premyslené. Mali by sme vedieť, čo chceme a nie konať na základe emócií.

  4. Nebuďte sebou posadnutými

  Ak sa príliš sústredíme na seba, môžu nám ľahko ujsť skutočné významy života.

  5. Žiarlivosť by nemala ovplyvňovať váš život

  Žiarlivosť je silnou formou nenávisti. Miyamoto Musashi hovorí, že ak uviazneme vo svete žiarlivosti, môžeme sa ľahko zničiť. Poznamenáva, aby sme boli vďačnými za to, čo máme – za skutočnú hojnosť.

  6. Žiadne ľútosti

  Musíme sa naučiť, že minulosť je niečo, čo sa nezmení a že sa to musíme naučiť akceptovať. Musashiho presvedčenie bolo, že všetko v živote sa deje z určitého dôvodu. Často sa učíme po tom, ako sme zažili utrpenie.

  Naša minulosť nás pripravila na našu budúcnosť. Musíme byť trpezlivými, aby sme sa naučili prečo.

  7. Odstráňte smutné odlúčenia z vašej mysle

  Smútok nad smrťou blížneho alebo jeho odchodom nám bráni v pohybe vpred. Miyamoto Musashi verí, ak nemôžeme zobrať týchto ľudí s nami, nemá zmysel byť smutný.

  8. Žiadne sťažnosti

  Všetci môžeme upadnúť do zvyku sťažovania sa, ale poškodzuje to našu duševnú silu, musíme sa naučiť vydržať. Musashiho rada je zanechať naše problémy tam, kde sú, v minulosti, aby nás naša minulosť nespútala.

  9. Nedovoľte žiadostivosti ovládať váš život

  Mnohí ľudia strávia čas tým, že sú ovládaní žiadostivosťou. Podľa Miyamota Musashiho by sme sa mali zamerať skôr na lásku a dlhodobé vzťahy, pretože sú z dlhodobého hľadiska oveľa konštruktívnejšie.

  10. Udržujte otvorené možnosti

  Nesnažte sa byť úzkoprsými, prijímajte všetky možné cesty ako spôsob, ako sa pohnúť vpred. Ak si ponecháme naše možnosti, sme pripravení dovoliť vstúpiť lepším veciam do našich životov.

  11. Nebuďte otrokom spoločnosti

  Ľudia, ktorí trávia svoj život naháňaním hmotného majetku, sú pochovaní v jame rovnakých rozmerov. Zamerajte sa na budovanie charakteru, na ktorý sa bude pamätať oveľa dlhšie.

  12. Nebuď nenásytnými

  Miyamoto Musashi veril, že jedlo je palivo pre telo. Nepotrebujeme sa prejedať, aby sme získali primeranú výživu. Bojovník chápe jedlo ako nástroj, ktorý sa má využiť, nie potešenie, ktoré má byť zneužité

  13. Precvičujte sa v minimalizme

  Musashi veril, že nepotrebujeme veľa vecí, aby sme boli šťastnými. Ak máme veci, ktoré nepotrebujeme, mali by sme sa ich zbaviť a zamerať sa na vedenie jednoduchšieho a čistejšieho života.

  14. Nenasledujte dav

  Neverte všetkému, čo sa vám povie, musíme sa naučiť tvoriť vlastné názory a riadiť sa vlastnými myšlienkami.

  15. Nebojte sa smrti

  Ak sa bojíme smrti, nemôžeme žiť naplno. Nebojte sa dôsledku každej akcie. Žite statočne v tejto chvíli.

  16. Zbrane používajte len v prípade potreby

  Miyamoto Musashi bol slávny šermiar, ktorý zostal neporazený vo viac ako 60 súbojoch, ale veril, že napadnutie niekoho z akéhokoľvek dôvodu bolo hriechom, ale že sebaobrana bola správna.

  17. Zbavte sa vecí, ktoré nepotrebujete, žite v okamihu

  Žite jednoducho, majetok odvádzajúci pozornosť od našich životov k tomu nepridáva. Ak ho nepotrebujete, zbavte sa ho.

  18. Chráňte svoju česť

  Musashi učil, že musíme nasledovať naše vlastné presvedčenia. Žite s integritou a čestne a konajte tak, ako veríte, že je morálne správne.


  www.stavamesauspesnymi.sk

    Oliver Olejník

  Mojim cieľom je ľuďom pomáhať prostredníctvom zdieľania rád, myšlienok a tipov tých najúspešnejších ľudí, ktorých sám sledujem a od ktorých sa sám učím a inšpirujúcich príbehov úspešných ľudí, ktorí zmenili tento svet k lepšiemu.

  Verím, že tieto veci ľuďom dokážu pomôcť naštartovať ich vysnívaný život, pretože všetko začína túžbou niečo dosiahnuť.

  Komentáre

  Najnovšie články

  Podobné články