Viac

  2 spôsoby ako zarobiť na ťažení kryptomien aj bez výkonnej techniky

  Ak by ste sa chceli dostať ku kryptomenám aj iným spôsobom ako ich nákupom na burze, alebo použitím zmenárne, máme pre Vás dva tipy. Ide už o všeobecne známy proces ťažby kryptomien pomocou tzv. „Cloud mining“.

  Ak by ste sa chceli dostať ku kryptomenám aj iným spôsobom ako ich nákupom na burze, alebo použitím zmenárne, máme pre Vás dva tipy. Ide už o všeobecne známy proces ťažby kryptomien pomocou tzv. „Cloud mining“.

  Je to druh ťažby, kedy si za poplatok prenájmete hardware od firmy, ktorá má farmu na ťaženie a na oplátku získavate postupne profit v podobe vyťažených kryptomien. Na Európskom trhu dve najznámejšie farmy na ťaženie sú Genesis Mining a HashFlare.

  Genesis Mining

  V súčasnosti jedna z najznámejších fariem na ťažbu kryptomien na trhu. Spoločnosť vznikla koncom roku 2013 spojením viacerých Bitcoin nadšencov, ktorými sú programátori, inžinieri a pridali sa k nim aj ľudia z vedeckých oblastí.

  Všetci spolu majú veľkú víziu a veria v budúcnosť digitálnych mien. Genesis Mining má svoje farmy rozmiestnené na Islande, kde svojim klientom ponúka ťažbu rôznych kryptomien, pričom nezáleží na tom, či ste ešte len „krypto nováčik“ alebo expert.

  Mining v tejto spoločnosti by mal byť vďaka svojmu dobrému menu na trhu jednoduchý, zrozumiteľný, profitabilný a najmä bezpečný.

  Genesis využil klimatickú výhodu krajiny, kde z islandských prameňov získava lacnú energiu, potrebnú na ťaženie a taktiež dôležité chladenie strojov.

  Ponuka balíkov

  Genesis Mining má vo svojej ponuke rôzne balíčky na ťažbu Bitcoinu, Dashu, Litecoinu, Monera a Zcashu, no momentálne sú všetky tieto balíčky nedostupné a vypredané.

  Ešte pred týždňom ste si mohli zakúpiť balíček na ťažbu Etherea, ale aktuálne je už aj ten vypredaný. Po prihlásení sa si vyberiete balík podľa meny, ktorú chcete ťažiť. Cena balíčkov sa odvíja od tzv. sily ťaženia meranej v hashoch.

  Čím je táto sila vyššia, tým je balíček drahší. Kontrakt je väčšinou na dva roky a pri BTC je to doživotne. Keď si už raz balíček zakúpite, môžete si potom podľa seba a svojich možností nastaviť koľko chcete čoho ťažiť.

  Na zakúpenie balíčka je možné použiť Visa alebo Mastercard, pričom je potrebné uviesť svoju krypto-peňaženku na vyplácanie ziskov.

  Prečo Genesis?

  Firma sama o sebe vyhlasuje, že je vo svojom obore najlepšia, a to nie len vďaka špičkovému tímu a ponuke, ale aj vďaka mnohým výhodám, ktoré svojim klientom poskytuje.

  • Každý balík je ziskový vďaka najnovším technológiám a záruke plynulého miningu

  • Výber balíka z viacerých mien, ktoré sa následne zamieňajú za Bitcoiny

  • Pravidelné vyplácanie ziskov

  • Promo kódy, bonusový hash výkon alebo zľava z ceny balíka

  • Žiadne poplatky a rýchle spustenie miningu

  • Špičkový tím ľudí vo vedení

  Dúfajme, že je len otázkou času, kedy Genesis rozšíri svoje farmy a opäť spustí predaj balíkov. Vysoký dopyt a nedostupnosť produktu len potvrdzuje výnimočné postavenie firmy na trhu.

  Hashflare

  Ďalšou farmou na ťažbu kryptomien je spoločnosť Hashflare, ktorá pôsobí na trhu od Apríla 2015 a jej sídlo je v Talline, Estónsku.

  Tím opäť tvoria rôzny špecialisti, ktorí majú svoje farmy vybavené špičkovými technológiami od hardvéru, cez ťažiace počítače až po chladiace systémy.

  Na ich stránke si oproti Genesis Miningu môžete ešte pred prihlásením sa prečítať detailné informácie o tom, čo a ako používajú na chod svojich fariem.

  Ponuka balíkov

  V ponuke Hashflare nájdete balík na kúpu hashov pre Scrypt cloud mining, čo je algoritmus na ťažbu Litcoinov a SHA-256 cloud mining na ťažbu Bitcoinov. V oboch prípadoch ide o ročný kontrakt, ale s poplatkom za vedenie účtu.

  Ďalej máte možnosť ťažiť Ethereum, Zcash a Dash. Tiež sú to ročné kontrakty, ale tentokrát bez poplatkov. Momentálne jedine Dash nie je v ponuke. Vyplácanie je možné v každej z týchto troch kryptomien.

  Po vytvorení si účtu dostanete možnosť vybrať si, čo chcete ťažiť a za koľko dolárov, pričom sa vám preráta hash ukazovateľ, čiže sila, akou bude algoritmus vypočítavať zložité operácie.

  Následne Vám príde emailom faktúra na zaplatenie, ktorú máte možnosť zaplatiť viacerými spôsobmi. Podporované sú Visa a Mastercard no po poslaní peňazí sa Vám z bezpečnostných dôvodov váš účet zmrazí na 14 dní proti výberom.

  Aj keď sú faktúry vystavené v dolároch, platiť sa dá aj v eurách, no je dobré dôkladne si prečítať všetky platobné podmienky, spôsoby i poplatky a aj možnosti platiť v Bitcoinoch.

  Prečo Hashflare?

  Tak ako Genesis, aj Hashflare stavia svoju ponuku na rôznych výhodách, ktoré poskytuje svojím klientom.

  • Nízke počiatočné poplatky (možnosť zakúpenia hash výkonu už od $5)

  • Minimálne alebo žiadne poplatky

  • Automatická reinvestícia hash sily

  • Možnosť nastavenia si sumy, ktorú chcete pravidelne vyberať

  • Nepretržité pripojenie do siete a výplaty do 24 hodín

  • Široká ponuka balíkov aktuálne k dispozícii

  • Odmeňovací program

  Zhrnutie na záver

  Genesis si na „cloud mining“ trhu vybudoval nepochybne veľmi dobré meno a tak povediac sa stal špičkou vo svojom obore, no bohužiaľ jeho kapacity sú momentálne naplnené a na novú ponuku si treba počkať.

  Tí, ktorí čakať nechcú, majú aj iné možnosti ťažby, či už cez Hashflare alebo ďalšie overené spoločnosti. Hashflare aktuálne ponúka skoro všetky svoje balíčky a jeho výhodou najmä pre začiatočníkov sú nízke vstupné náklady.

  Pri výbere tej správnej spoločnosti je dôležité naštudovať si čo najviac o firme a ich pozadí, či zázemí.

  Zistiť si, akým spôsobom firma dosahuje znižovanie nákladov na ťažbu, aby mohli svojim klientom ponúknuť konkurencie schopné ceny a v neposlednom rade, aké technológie využívajú a ako je nastavené rozdeľovanie ziskov.

  Momentálny vysoký dopyt po „cloud miningu“ naznačuje, že sa tento spôsob investovania oplatí a prinesie nejaký ten zisk, čo však priamo závisí od aktuálnych cien mien na trhu.

  Treba si uvedomiť, že kryptomeny majú vysokú volatilitu a to, čo vyťažíte, môže veľmi rýchlo stratiť svoju hodnotu.

  V tabuľke nižšie si pre zaujímavosť môžete pozrieť porovnanie niektorých cien u Genesis Mining a Hashflare.

  Genesis Mining

  poplatky

  Hashflare

  poplatky

  Bitcoin

  $179

  1000 GH/s

  Áno

  $1.20

  10 GH/s

  Áno

  Litcoin

  $28

  2 MH/s

  Áno

  $3.2

  1 MH/s

  Áno

  Ethereum

  $1,520

  40 MH/s

  Áno

  $2.2

  100 KH/s

  Nie


   

  Komentáre

  Najnovšie články

  Podobné články