asd
Viac

    5 kryptomien, ktoré vám dokážu generovať pasívny príjem

    Kryptomeny prilákali obrovskú pozornosť najmä tým, že sa pomocou nich vedia ľudia dostať k relatívne slušnému zárobku.

    Kryptomeny prilákali obrovskú pozornosť najmä tým, že sa pomocou nich vedia ľudia dostať k relatívne slušnému zárobku.

    Niektorí len kúpia kryptomeny na odporúčanie známych či priateľov, iní si robia svoj vlastný výskum o projekte, do ktorého chcú investovať. Keď hodnota tej ktorej meny stúpne predajú svoj podiel a užívajú si zisk.

    Iný spôsob zárobku môže byť zase každodenné obchodovanie s coinmi či tokenami. To je už trošku náročnejší spôsob obohatenia sa, no každý sa rozhoduje podľa seba ako sa chce v tomto novom svete orientovať.

    Nové projekty ICO pribúdajú neustále

    Každý deň sme svedkami nových projektov vznikajúcich na báze blockchainu či nových ICO. Každý projekt sľubuje revolúciu v odvetví, na ktoré sa zameriava.

    Samozrejme nie je to nemožné, no ak sa chcete vo všetkých existujúcich a novovznikajúcich projektoch vyznať to už s nemožnosťou trošku hraničí.

    Novovznikajúce projekty v blockchain odvetví otvárajú bránu k novým možnostiam zárobku. Kryptomenové projekty pochopiteľne chcú aby sa o nich ľudia zaujímali a chceli ich aj používať a pomáhať rozširovať ďalej.

    Jasné, že vidina tisíc násobného zhodnotenia tokenu oproti jeho cene pri uvedení na trh je skvelá.

    Existujú ale kryptomeny, ktoré svojích používateľov odmeňujú za to, že ich tokeny HODLujete (držíte). Presne tak, kúpite nejaký coin, uložíte ho do kryptomenovej peňaženky a pozeráte sa ako vám zarába. V tomto prípade môžeme hovoriť o akejsi forme kryptomenových dividend.

    Dividendy

    Poďme si zopakovať, čo to vlastne dividendy sú. Múdre encyklopédie definujú dividendy nasledovne:

    „Dividenda je peňažný podiel z čistého zisku akciovej spoločnosti vyplácaný akcionárom podľa stanoveného percenta nominálnej hodnoty akcie.

    Dividenda je teda tá časť zisku, ktorá sa ďalej rozdeľuje medzi jednotlivých akcionárov. Výšku dividendy možno charakterizovať ako výšku vyplateného podielu pripadajúcu na 1 akciu.“

    Dividendy sú akcionárom vyplácané na základe rozhodnutia valného zhromaždenia akcionárov, nie sú právne nárokovateľné.

    Dividendy samozrejme ovplyvňuje množstvo faktorov, ako napríklad hospodárske výsledky spoločnosti, likvidita spoločnosti či je investičné plány.

    Rovnako môžu byť dividendy vyplácané rôznym spôsobom, napríklad hotovostne alebo vo forme ďalších akcií spoločnosti.

    Kryptodividendy

    Koncept dividend môže byť aplikovaný aj na kryptomeny. Kryptodividendy sa teda zameriavajú na obchodné modely blockchainových projektov, ktoré vytvárajú pasívny príjem bez potreby predaja meny alebo inej špekulácie.

    V kryptosvete existujú rôzne spôsoby, ktorými môžete získať dividendy. Tieto sa však líšia z meny na menu, pretože každá má svoj vlastný spôsob prevádzky a má svoje vlastné pravidlá a predpisy.

    Dva najpopulárnejšie spôsoby, ktoré vyplácajú dividendy, sú:

    • Staking – držanie coinu v dedikovanej peňaženke pre potreby PoS (Proof-of-Stake)
    • HODLing – spomínané kúpenie meny a jej držanie v akejkoľvek peňaženke

    Pozrime sa na niektoré kryptomeny, ktoré ponúkajú svojím držiteľom generovanie pasívného príjmu pomocou spomínaných spôsobov.

    NEO

    5 kryptomien, ktoré generujú pasívny príjem

    NEO je vcelku známy pojem v kryptomenovom svete a určite ho netreba detailne predstavovať. Často je NEO skloňované ako čínske Ethereum.

    NEO je tiež kryptomena, ktorá existuje na NEO blockchaine. Okrem NEO coinov v tomto ekosystéme nájdeme ešte jeden kryptotoken nazývaný GAS (predtým známy ako ANC alebo Antcoin), ktoré môžu byť uložené v peňaženke NEO a generovať peknú návratnosť vo forme dividend.

    Jednoducho držíte v peňaženke NEO a pribúda vám GAS. Čím viac NEO máte, tým viac GAS generujete.

    Pre získavanie GASu sa nevyžaduje, aby ste svoje peňaženky nechávali po celý čas otvorené ako pri iných PoS menách.

    Nezabúdajte však, že nie každá peňaženka vám umožní uplatniť si nárok na GAS, takže musíte vybrať správnu, aby ste získali dividendy. NEON wallet je oficiálne podporovaná peňaženka, ktorá vám umožní prijímať a odosielať NEO aj GAS.

    1 NEO vám vygeneruje vám približne 0.1 GAS za rok, čo je pri aktuálnej cene GAS $48.93 asi $4.8 ročne. Množstvo GASu závisí od množstva NEO, ktoré v peňaženke držíte.

    Vhodná peňaženka: NEON wallet

    KuCoin

    KuCoin je multi kryptomenová burza svetovej triedy, ktorá bola spustená v polovici roku 2017 a vďaka svojmu obchodnému modelu a marketingovému tlaku stále rastie a teší sa obrovskému záujmu.

    Podobne ako má burza Binance svoj BNB coin, tak KuCoin má KuCoin akcie (KCS – KuCoin Shares). Mechanizmus odmeňovania držiteľov sa líši od Binance modelu, no je takisto veľmi zaujímavý.

    Tým, že držíte akcie KuCoin, dostavate denný bonus/dividend nazývaný KuCoin Bonus. Bonus, ktorý dostanete je prerozdelený z 50% všetkých obchodných poplatkov zaplatených používateľmi KuCoin burzy.

    Každý deň je teda vyčlenená polovica všetkých poplatkov pre držiteľov KCS, ktoré sú rovnomerne rozdelené medzi všetky KCS tokeny. Takže ak objem a množstvo obchodovaných mincí na burze narastá, zvyšuje sa aj bonus z držania akcií KuCoin.

    1 KCS vygeneruje za deň pri momentálnom objeme obchodovania približne $0.002. Opäť to nie je veľa, ale predpoklad je, že bude narastať ako objem obchodov tak aj cena KuCoin Shares. Tá sa momentálne pohybuje okolo $9.31. KuCoin Share je možno zakúpit len na burze KuCoin.

    Vhodná peňaženka: MyEtherWallet alebo akákoľvek ERC-20 peňaženka

    Komodo

    5 kryptomien, ktoré generujú pasívny príjem

    Komodo taktiež patrí medzi populárne kryptomeny, ktorá má anonymizačné vlastnosti a vylepšený mechanizmus pre dosiahnutie konsenzu v sieti. Komodo vznikol forkom zo ZCash-u.

    Je súčasťou širšieho decentralizovaného systému nazývaného SuperNET a patrí medzi priekopníkov v rozvoji peer-to-peer decentralizovanej burzy s názvom BarterDex, ktorá by mala natívne podporovať atomic swaps.

    Komodo generuje zisk len z držania meny v peňaženke. Opäť nie je potrebné mať stále otvorené peňaženku. Namiesto toho stačí, aby ste KMD držali v peňaženke a aspoň raz za rok so svojimi coinami trochu pohýbali.

    To znamená prijať alebo odoslať nejaké coiny. Za túto námahu budete odmenení ročným úrokom v podobe 5%. V peňaženke však musíte držať minimálne 10 KMD coinov.

    Vhodné peňaženky: Agama wallet a Swing wallet

    PIVX

    PIVX je ďalšia Proof-of-Stake mena, ktorá sa zameriava na anonymitu použitím protokolu Zerocoin.

    “Protokol Zerocoin používa kryptografickú metódu známu ako Zero-Knowledge proof. Tá umožňuje jednej strane preukázať, že daná finančná transakcia je pravdivá pre druhú stranu bez toho, aby aby verejne odhalila informácie okrem skutočnosti, že peniaze boli zaslané alebo prijaté.”

    A rovnako ako takmer všetky PoS meny, PIVX má tiež svoj staking model, ktorý vás odmeňuje za držanie vašich PIVX mincí v peňaženke. V tomto prípade však peňaženky musia byť otvorené a online na určitý čas, aby ste si mohli nárokovať vyplývajúcu odmenu.

    Cena PIVX sa momentálne pohybuje okolo $10 a držanie 100 PIVX coinov vygeneruje približne $5 mesačne.

    Vhodná peňaženka: oficiálna PIVX wallet

    NAV Coin

    NAV Coin je prvá kryptomena, ktorá poskytuje tzv. duálny blokchain pre súkromné transakcie.

    Jedná sa o plne funkčnú Proof-of-Stake kryptomenu, ktorá je v prevádzke od roku 2014. Je postavená na aktuálnom Bitcoin Core kóde a je vylepšená o nové funkcie. Transakcie sú spracované oveľa rýchlejšie – jedna transakcia približne za 30 sekúnd.

    NAV coin ponúka možnosť voliteľných súkromných transakcií s dvojitým blockchainom a systém odmeňovania, ktorý vám umožňuje zarábať počas spánku!

    Ak si NAV Coin peňaženku nastavíte do Staking módu môžete počítať s ročnou návratnosťou približne 5%.

    Vhodná peňaženka: oficiálna NAV Coin wallet

    Záver

    Všetky popísané kryptomeny (okrem KuCoin shares) si môžete zakúpiť na kryptomenovej burze Binance.

    Všetky Proof-of-Stake kryptomeny vyžadujú, aby ich používatelia držali istú časť coinov. Pri PoS algoritmoch je tvorca nového bloku určený práve podľa toho, koľko coinov v danej sieti vlastní.

    Preto je pochopiteľné, že PoS blockchainové projekty musia nejak motivovať používateľov k držaniu kryptomien. Z toho dôvodu existujú spomínané kryptodividendy. Je to zaujímavý koncept, ktorý stojí za otestovanie.


    Komentáre

    Najnovšie články

    Podobné články