Toto je 5 najdôležitejších postáv kryptomenového sveta

Kryptokomunita je zaplnená úžasnými individualitami. Ľudia, ktorí sú ochotní akceptovať technológiu v nových rozmeroch a ľudia, ktorí zanechali svoju stopu v kryptosvete.

197

Kryptokomunita je zaplnená úžasnými individualitami. Ľudia, ktorí sú ochotní akceptovať technológiu v nových rozmeroch a ľudia, ktorí zanechali svoju stopu v kryptosvete.

Vytvorili sme zoznam 5 najdôležitejších postáv o ktorých by mal  vedieť každý a o ktorých si myslíme, že sú skutočne neoceniteľní v kryptokomunite.

Satoshi Nakomoto

Profesia: Neznáma

Satoshi Nakamoto je meno používané neznámou osobou, alebo skupinou ľudí, ktorí navrhli Bitcoin a vytvorili pôvodnú referenčnú implementáciu.

Ako súčasť implementácie vytvoril aj prvú blockchainovú databázu. Bol jeden z prvých, ktorý riešil problém double spending, alebo „dvojité-míňanie“ pre digitálnu menu.

Do decembra roku 2010 sa aktívne podieľal na vývoji Bitcoinu. Potom sa však odmlčal. Doteraz o ňom kolujú legendy a dohady, kto by sa za touto identitou mohol skrývať.

Vitalik Buterin

Profesia: Programátor a podnikateľ

Vitalik Buterin je jedným zo zakladateľov projektu Ethereum. Vitalik pozdvihol koncept smart kontraktov a programovateľného blockchainu na novú úroveň a podarilo sa mu vybudovať jednu z najobľúbenejších platforiem pre decentralizované aplikácie (dApps).

Spoločnosť Ethereum od roku 2015 prešla mnohými výkyvmi a pádmi. Ethereum sieť bola po tzv. DAO útoku nútená sa rozdeliť (hard fork), z čoho vznikli meny ETH a ETC.

Ethereum je momentálne druhá najväčšia kryptomena z hľadiska trhovej kapitalizácie a je zodpovedná za prínos množstva nových inovácií do kryptosveta. So silnou komunitnou podporou ktorú má, vyzerá budúcnosť tohto  projektu viac než jasne.

Charlie Lee

Profesia: Programátor, krypto nadšenec, podnikateľ a zakladateľ Litecoinu

Charlie Lee, taktiež známy ako Coblee, je známy ako zakladateľ Litecoinu. Je to bývalý zamestnanec spoločnosti Google, ktorý bol tak inšpirovaný Bitcoinom, že sa v roku 2011 rozhodol vytvoriť svoju vlastnú kryptomenu.

Litecoin má veľa technických podobností s Bitcoinom a je to aktuálne piata najväčšia kryptomena podľa trhovej kapitalizácie.

Charlie patrí medzi najpoprednejšie osobnosti krypto-sféry a je známy svojou vysokou aktivitou na sociálnych sieťach.

Roger Keith Ver

Profesia: Investor a podnikateľ

Roger Keith Ver je prvý investor Bitcoin startupov ako napríklad: bitcoin.com, blockchain.com, ZCash či BitPay. Bol prominentným podporovateľom adopcie Bitcoinu a videl ho ako prostriedok na podporu ekonomickej slobody.

Teraz podporuje Bitcoin Cash, ktorý je hard fork Bitcoinu. Bitcoin Cash bol vytvorený s úmyslom vyriešiť problémy ako sú vysoké poplatky a dlhé transakčné potvrdenia.

Roger Ver je dosť kontroverzná postava v kryptosvete. Okrem toho, že má za sebou problémy s americkou vládou, propaguje Bitcoin Cash až násilným spôsobom.

Tvrdí, že toto je pravý Bitcoin a jeho správanie sa je prinajmenšom arogantné, čo komunita vidí pomerne nerada.

Brian Armstrong

Profesia: Investor, softvérový inžinier a prevádzkový riaditeľ

Brian Armstrong je spoluzakladateľom a generálnym riaditeľom spoločnosti Coinbase. Armstrong založil spoločnosť, ktorá sa stala jednou z najväčších v oblasti kryptomien, v júni 2012.

Pred založením spoločnosti Coinbase pôsobil v spoločnosti AirBNB od roku 2011 do 2012 ako softvérový inžinier. Predtým založil universitytutory.com a tiež pracoval ako softvérový inžinier na carwoo.com


PRIDAŤ KOMENTÁR