Viac

  3 veci, ktoré si emocionálne stabilní ľudia uvedomujú

  Niekedy sa môže zdať, že iní ľudia to majú ľahké. Pravdou je, že môžete zvýšiť svoju vlastnú emocionálnu stabilitu s malou zmenou perspektívy.

  Niekedy sa môže zdať, že iní ľudia to majú ľahké. Pravdou je, že môžete zvýšiť svoju vlastnú emocionálnu stabilitu s malou zmenou perspektívy.

  Tu sú 3 veci, ktoré si emocionálne stabilní ľudia uvedomujú:

  1. Neveria v „šťastie až do smrti“

  Spomínate si na všetky tie rozprávkové konce, kde hrdina a hrdinka cválajú na koni do západu slnka, začne znieť inšpiratívna hudba a na obrazovke sa začnú objavovať slová: „A odvtedy žili šťastne, až do smrti…“

  Nie, že by to malo znieť príliš cynicky, ale naozaj si myslíte, že odteraz až do ich smrti to bude len lízať med? Život sú vzostupy a pády a nie sú voliteľné – vaša schopnosť byť šťastným však je.

  Pozitívni ľudia vedia, že život nie je len o pozitívnych veciach. Sú skrátka mentálne pripravení, aby prijali výzvy a čelili ťažkostiam.

  2. Čakajú 24 hodín predtým, než zareagujú na niečo, čo ich naštvalo

  Koľkokrát ste ľutovali tvrdé slová, ktoré ste povedali v hneve? Existuje jednoduchý trik, aby ste sa tomu vyhli. Nereagujte okamžite.

  Keď ste naštvanými, nie ste v normálnom stave mysle. Váš hnev zapríčiní, že nebudete chcieť vyriešiť problém, ale vyzúriť sa na niekom.

  Keď sa schladíte, opýtajte sa sami seba, či ide o problém, ktorý je skutočne potrebné riešiť, alebo ste sa len nechali uniesť.

  Ak vám po 24 hodinách vec, ktorá vás trápila, stále behá po rozume, hovorte alebo konajte konštruktívne pre nápravu situácie.

  Ľudia budú na vás reagovať pozitívne, keď budete pokojnými. Týmto spôsobom zachránite veľa vzťahov.

  3. Vždy si pripomínajú, že im svet nič nedlhuje

  Príliš veľa ľudí sa cíti smutne, nahnevane a zle, pretože si myslia, že s nimi osud mal zaobchádzať inak. Nebuďte jedným z týchto ľudí.

  Je to egocentrický a škodlivý spôsob myslenia. Vy sami ste zodpovednými za vaše šťastie. Ak na vás svet hodí jedného dňa nešťastie, nájdite spôsob, ako ho odkloniť alebo ho premeňte na niečo pozitívne.

  Prečo je toľko ľudí nešťastných, nezdravých a trpiacich nespokojnosťou? Mnohí z nás pracujú v pohodlných zamestnaniach a žije relatívne pohodlne.

  Aký dôvod máme na to byť negatívnymi? Naozaj je to všetko o perspektíve a postoji. My vytvárame svet, v ktorom chceme žiť – vytvorme preto dobrý svet.


    Oliver Olejník

  www.stavamesauspesnymi.sk

  Mojim cieľom je ľuďom pomáhať prostredníctvom zdieľania rád, myšlienok a tipov tých najúspešnejších ľudí, ktorých sám sledujem a od ktorých sa sám učím a inšpirujúcich príbehov úspešných ľudí, ktorí zmenili tento svet k lepšiemu.

  Verím, že tieto veci ľuďom dokážu pomôcť naštartovať ich vysnívaný život, pretože všetko začína túžbou niečo dosiahnuť.

  Komentáre

  Najnovšie články

  Podobné články