test
Viac

  Máte o sebe pochybnosti? Toto sú 4 spôsoby, ako ich eliminovať

  Ak sú seba pochybnosti tým, čo vám bráni v dosiahnutí vášho skutočného potenciálu, je potrebné sa naučiť, ako ich eliminovať.

  Ak sú seba pochybnosti tým, čo vám bráni v dosiahnutí vášho skutočného potenciálu, je potrebné sa naučiť, ako ich eliminovať.

  Tu je niekoľko overených spôsobov, ako najúspešnejší ľudia na svete prekonávajú pochybnosti:

  1. Obklopte sa sebavedomými ľuďmi

  Svoj život môžete zmeniť iba vtedy, ak zmeníte svoje prostredie a vaši priatelia v tom zohrávajú dôležitú úlohu. Obklopte sa sebavedomými, úspešnými ľuďmi a čoskoro si uvedomíte, že uvažujete a dokonca konáte rovnako.

  Nájsť si mentora je tiež dobrý nápad, ak máte pocit, že to nedokážete sami a neviete, ktorým priateľom veriť. Ako hovorí Oprah Winfrey:

  „Mentor je niekto, kto vám umožní vidieť nádej v sebe samom.“

  2. Prijmite šancu na zlyhanie

  Jedným z hlavných dôvodov, prečo o sebe pochybujeme je, že sa obávame zlyhania. Nikto sa nechce ztrápniť alebo ukázať slabosť. Ale zlyhanie je len dôkazom, že sa snažíte.

  Pozrite sa na Elona Muska a jeho miliónové zlyhania. Kvôli nim bol schopný dosiahnuť svoje súčasné miliardové úspechy. Môžete zlyhať v tom, čo robíte a je to úplne v poriadku.

  3. Prelomte svoju komfortnú zónu

  Výstup z komfortnej zóny sa nestane cez noc. Môžete však rásť len vtedy, keď urobíte niečo, čo vás znervózňuje.

  Pokúste sa opustiť svoju komfortnú zónu tým, že urobíte malé veci, ktorým sa obvykle vyhýbate. Choďte do reštaurácie, ktorú ste vždy mali radi alebo napíšte osobe, s ktorou ste vždy chceli hovoriť.

  Malé akty, ako sú tieto, pomaly zvyšujú vaše sebavedomie a čoskoro budete riešiť oveľa väčšie výzvy, ako napríklad nástup do novej práce, či budovanie vlastného podniku.

  Iba so sebavedomým budete mať dostatočné pohodlie na to, aby ste prestali nechávať skvelé príležitosti len prechádzať okolo vás.

  Richard Branson odporúča:

  „Ak vám niekto ponúka úžasnú príležitosť, ale nie ste si istými, že to môžete urobiť, povedzte áno – potom sa neskôr naučte, ako to urobiť!“

  4. Nepoddávajte sa negativite

  Keď už hovoríme o Richardovi Bransonovi, slávnom miliardárovi, ktorý raz v jednom príspevku uviedol, že počas prvých fáz budovania firmy Virgin tiež zažil pochybnosti. Branson hovorí, že vždy existuje optimizmus, keď rozmýšľate nad skvelým nápadom, potom sa ale pozdĺž cesty priplazí negativita.

  Na ceste k dosiahnutiu toho, čo chcete, budú vždy ťažkosti. Branson trvá na tom, že trikom je nedovoliť samému sebe počúvať tie negatívne myšlienky. Obráťte výzvy na príležitosti a nájdite riešenia na veci, ktoré vás brzdia.

  Odporúča tiež dať si prestávku, keď sa veci stanú príliš náročnými. Svet je vždy trochu jasnejší po teplom nápoji a čase strávenom v dobrej spoločnosti.

  Príspevok ukončil s niekoľkými múdrymi slovami:

  „Pokračujte ďalej a čo je najdôležitejšie, neprestávajte veriť. Uvedomte si, že vy ste jediná vec, ktorá vás môže zastaviť.“


  Oliver Olejník

  www.stavamesauspesnymi.sk

  Mojim cieľom je ľuďom pomáhať prostredníctvom zdieľania rád, myšlienok a tipov tých najúspešnejších ľudí, ktorých sám sledujem a od ktorých sa sám učím a inšpirujúcich príbehov úspešných ľudí, ktorí zmenili tento svet k lepšiemu.

  Verím, že tieto veci ľuďom dokážu pomôcť naštartovať ich vysnívaný život, pretože všetko začína túžbou niečo dosiahnuť.

  Komentáre

  Najnovšie články

  Podobné články