test
Viac

  5 jednoduchých otázok, ktoré Vás urobia 5x ÚSPEŠNEJŠÍMI

  Je pre mňa nepochopiteľné vidieť zdravého, primerane bohatého človeka, s potenciálom, ktorý si neuvedomuje a s celým svetom vo svojích rukách, ktorý sa cíti permanentne nešťastný a nespokojný.

  Čo je však pre mňa skutočne skľučujúce je fakt, že to vídam každý deň – ľudia, ktorí uviazli v svojich stereotypoch, ktoré im bránia pohnúť sa z miesta, kde sú, na akékoľvek iné miesto. Tieto výsledky spôsobu myslenia pramenia z toho, že majú priveľa očakávaní, nedostatočnú sebadisciplínu a málo vďačnosti.

  Aký zmysel má dosiahnutie úspechu, ak je váš život nevyrovnaný? Bez toho aby ste si sľúbili, že dosiahnete to, po čom najviac túžite a bez vďačnosti za to, čo už máte, sa nebudete nikdy skutočne radovať z úspechu.

  Nič, čo zmeníte a dokonca čo urobíte, nebudete nikdy považovať za dosť dobré. Ak by ste začali pozorovať úspešných ľudí vypozorvali by ste, že úspešní ľudia sa pravidelne pýtajú samých seba nasledujúcich 5 kľúčových otázok, ktorými preverujú správnosť ich rozhodnutí a kvalitu ich životov.

  OTÁZKA Č. 1 – Zameriavame sa na správne veci?

  V každej chvíli sa milióny maličkostí uchádzajú o našu pozornosť. Tieto veci patria do dvoch kategórii: veci, ktoré sú dôležité (užitočné) a veci, ktoré nie sú dôležité.

  Nikdy nezískate viac tým, že budete robiť viac hodín denne. Dôležitá je selekcia a prioritizácia. Ak chcete byť úspešnejší a menej sa stresovať, spýtajte sa najprv samého seba: “Musím to vôbec urobiť?

  OTÁZKA Č. 2 – JE MOJE NASTAVENIE MYSLE POZITÍVNE ALEBO NEGATÍVNE?

  Kam vaša myseľ smeruje, energia prúdi. Na ktorú oblasť svojho života sa zameriavate: na to čo máte alebo čo vám chýba vo vašom živote?

  Ak budete vďační za všetko, čo máte, budete viesť šťastnejší život a budete do neho priťahovať viac dobrých vecí. Vybudovanie zvyku vďačnosti vytvára novú úroveň emočného blahobytu a sily.

  Dôležitou otázkou je: Ste vďační za svoje myslenie, telo, srdce a dušu?

  Pretože tu pramení energia vďačnosti. Vaše myšlienky sú ako rádio vysielač. “Nalaďte” sa na pozitívne, a čoskoro bude pre vás ťažšie negativitu vidieť.

  Tiež, akceptujte fakt, že niektoré veci nemôžete mať pod kontrolou. Ak sa zameriavate na tieto veci, neurobíte s nimi nič, len si vytvoríte viac stresu. Myslite na to, že môžete ovplyvniť mnoho aspektov vášho života, ale nemôžete ich mať celkom pod kontrolou.

  OTÁZKA Č. 3 – Aký význam má pre mňa čeliť výzvam?

  Dokonca aj keď myslíme pozitívne, všetci musíme čeliť výzvam; neexistuje od nich žiaden únik. Či ste šťastní alebo úspešní, má len veľmi málo spoločné s udalosťami, ktoré sa vám stali (alebo nestali).

  Dôležité je, keď sa vám stane niečo negatívne, vidieť tieto okolnosti ako niečo, z čoho sa môžete naučiť niečo nové. A potom spravte krok vpred. Je lepšie prejsť za svoje hranice a znášať následky lekcie, ktorú sa čas od času naučíte, než by ste len pozerali na tento múr zvyšok svojho život a len snívali.

  Ak ostávate v minulosti, neviete oceniť svoju prítomnosť. Byť v prítomnosti poskytuje pevný základ pre čokoľvek, čo práve robíte.

  Poučte sa z chýb a úspechov – a nechajte ich ísť. Vaša minulosť vám nebráni dosiahnúť to, čo si zaumienite. Myslite na to čo bolo zlé, ale iba v tom zmysle, ako vám to pomôže urobiť veci správne. Svojím myslením môžete zmeniť svoje emócie a vaše emócie vám dávajú silu.

  OTÁZKA Č. 4 – Čo ďalšie urobím preto, aby som sa posunul/a?

  Kým niektorí ľudia o tom hovoria, úspešní ľudia to potichu robia. Úspešní ľudia vedia, že dobrý plán urobený dnes, je lepší než perfektný plán urobený niekedy. Nečakajú na ‘správny čas’ alebo ‘správny deň’ alebo správne (nereálne) okolnosti, pretože vedia, že tieto reakcie majú základ v strachu a nič viac. Konajú tu a teraz – pretože to je ten správny čas na zmenu.

  OTÁZKA Č. 5 – Aké pripomienky môžem použiť, keď potrebujem zostať motivovaný/a?

  Chcete schudnúť, ale keď ste unavení, je ľahké si racionalizovať, že začnete cvičiť a jesť zdravo zajtra. Chcete si vytvoriť najhlbší vzťah, ale keď ste zaneprázdnení, je ľahké si racionalizovať, že skutočne potrebujete pracovať na klientovom návrhu.

  Chvíľu sa nám darí dodržiavať naše predsavzatia, ale potom keď ide do tuhého si často vyberieme ľahšiu cestu – napriek tomu, že nás táto ľahšia cesta vráti na zlú cestu.

  Úspešní ľudia si vytvorili jasné pripomienky, ktoré ich vtiahnú späť, keď sú na pokraji svojich síl. Môj priateľ, ktorý splatil dlh skoro 100.000 eur, mal 5 rokoch nalepenú kópiu zostatku úveru na monitore. Iný priateľ má na chladničke svoju fotku, keď vážil o 40 kilogramov viac ako pripomienku, že nechce takto vyzerať znova.

  Spomeňte na momenty, kedy ste s najväčšou pravdepodobnosťou podľahli impulzom, ktoré vás vzdialili od vaších konečných cieľov. Potom použite jasné pripomienky týchto cieľov, aby ste prerušili impulz a udržali sa na vašej ceste.

  Môže to znieť veľmi jednoducho, ale keď strávite dostatok dní pýtaním sa tých správnych otázok a budete tráviť dostatok večerov študovaním ľudí, ktorí sú tam, kam by ste sa chceli dostať, postupne si ujasníte svoju cestu a vytvoríte pozitívnu zmenu ,po ktorej túžite v živote.

  S ktorými otázkami (alebo okolnosťami) zápasíte najviac? Aké ďalšie otázky by sme sa mali podľa vás pýtať samých seba?


  jan dubnickaJán Dubnička

  Som kouč osobného rozvoja (Results Coaching Systems powered by NeuroLeadership Group) a vysokého výkonu, tímový kouč, facilitátor, tréner a motivačný učiteľ. Venujem sa osobnému a kariérnemu rozvoju ľudí. Mojou špecialitou je práca s mozgom – myšlienkovými vzorcami, sebauvedomením, so zmenou, postojmi a športový koučing.

  www.coach4you.sk

  Komentáre

  Najnovšie články

  Podobné články