test
Viac

  Objavte vzorec, ktorý vám pomôže dostať pod kontrolu VÁŠ ÚSPECH

  Čo vám bráni dosiahnúť úspech, po ktorom snívate?

  Je to nedostatok peňazí, málo voľného času alebo nedostatok príležitostí vo vašej práci? Nedosahujete svoje ciele pre hospodárenie vaších obchodných partnerov, alebo pre nedostatok motivácie medzi vašími zamestnancami?

  Možno obviňujete vašu rodinu a učiteľov za to, ako ste boli vychovaný, alebo že vám nedávali dostatočné množstvo podpory.

  Ak odpovedáte na moju otázku dlhým zoznamom dôvodov, prečo nie ste tam, kde by ste chceli byť, nie ste sami.

  Väčšina ľudí automaticky hľadá ospravedlnenie a obviňuje druhých ľudí, keď veci nefungujú tak, ako chcú oni. Veľa ľudí podlieha mýtu, že majú právo byť úspešní a šťastní – ale tak, že niekto druhý by im mal dať to, čo chcú.

  Či už je bezhraničný úspech vaším cieľom alebo nie, hľadať ho mimo seba je strategická chyba. Najdôležitejšia vec, ktorú musíte pochopiť je, že ste na 100% zodpovedný za svoj život – za to dobré i za to zlé.

  Vzorec, ktorý môžeme použiť na vysvetlenie tohto pojmu je:

  U + R = V (Udalosti + Reakcie = Výsledok)

  Základom je, že každý výsledok vám dáva skúsenosť do života (či už ide o úspech alebo zlyhanie, bohatstvo alebo chudobu, zdravie alebo chorobu, intimitu alebo odcudzenie, radosť alebo frustráciu) je výsledkom toho, ako ste regovali na predošlé udalosti vo svojom živote.

  Rovnako, ak chcete zmeniť výsledky na také, aké chcete dosiahnúť v budúcnosti, musíte zmeniť vaše reakcie na udalosti vo vašom živote…začínajúc dneškom.

  úspech

  Postoj a správanie priemerných (neúspešných) ľudí:

  Čo však väčšina ľudí robí nesprávne je, že keď nie sú spokojní s výsledkami, ktoré zažívajú, vinia sled udalosti (U), pre ktoré nedosiahli výsledky (V), aké si priali. Inými slovami, môžete viniť hospodárstvo, počasie, nedostatok peňazí, nedostatok vzdelania, rasizmus, sexizmus, terajšiu vládu, vašu ženu alebo muža, vzťah k vášmu šéfovi, nedostatok podpory a tak ďalej.

  Ak ste tenista, možno budete dokonca obviňovať váš klub alebo ihriská, na ktorých ste hrali – ale nikdy nie seba. Toto robí väčšina ľudí.

  Pravdou je, že tieto faktory na vás vplývajú. Ale, ak by boli rozhodujúcim faktorom v tom, či niekto uspeje alebo nie, nikdy by nikto neuspel. Sú tisíce ľudí, ktorí čelili tým istým okolnostiam ako vy a uspeli.

  Rozhodujúcim faktorom, či uspejete alebo nie, nie sú externé podmienky a okolnosti.
  Je to to, ako sa rozhodnete reagovať (R ).

  Sústredíme sa na limitujúce myšlienky a správame sa porazenecky. Bránime naše seba-deštruktívne zvyky (ako napríklad pitie a fajčenie) s neospravedlniteľnou logikou.

  Ignorujeme prospešný feedback, zlyhávame neustále v sebavzdelávaní a v učení sa nových zručností, mrháme čas na banálne veci, klebetíme, jeme nezdravé jedlo, zlyhávame v cvičení, míňame viac, než zarobíme, zlyhávame v hovorení pravdy, nepýtame sa samého seba, čo by sme chceli, a potom sa divíme, prečo naše životy nefungujú tak, ako by sme si priali.

  ako sa stat lidrom

  Postoj a správanie úspešných ľudí

  Úspešní ľudia zaujímajú odlišný postoj k udalostiam. Jednoducho menia ich reakcie (R) na udalosti (U), až kým nedostanú výsledky, aké chcú. Môžete zmeniť svoje myslenie, zmeniť svoju komunikáciu, zmeniť obrazy, ktoré držíte vo svojej hlave (vaše obrazy sveta) a môžete zmeniť svoje správanie (veci, ktoré robíte). Toto všetko máte rozhodne pod kontrolou.

  Nanešťastie, väčšina z nás je riadená našími zvykmi. Uviazli sme v naučenom správaní k našemu partnerovi a k naším deťom, k naším pracovným kolegom, k naším zákazníkom, k naším študentom a k celému svetu.

  Musíte dostať pod kontrolu svoje myšlienky, obrazy, sny a vaše správanie.

  Keby sme sa všetci ocitli v tej istej situácii, výsledok, ktorý by ste dostali by bol celkom závislý na vašej reakcii na situáciu.

  Pozorne zvažujte, ako reagujete na udalosti. Je na vás, ako sa rozhodnete si interpretovať udalosti, ako si vyberiete rozmýšlať o nich a hovoriť o tom, čo sa stalo, ako sa rozhodnete konať, ak chcete dosiahnúť lepšie výsledky.

  Pamätajte, máte plnú kontrolu nad svojím životom… tak ho spravte úžasným!

  Ak vás náš príspevok oslovil, zaujal a máte chuť naň reagovať, napíšte nám komentár pod príspevom. Budeme sa tešiť na spätnú väzbu.


  jan dubnickaJán Dubnička

  Som kouč osobného rozvoja (Results Coaching Systems powered by NeuroLeadership Group) a vysokého výkonu, tímový kouč, facilitátor, tréner a motivačný učiteľ. Venujem sa osobnému a kariérnemu rozvoju ľudí. Mojou špecialitou je práca s mozgom – myšlienkovými vzorcami, sebauvedomením, so zmenou, postojmi a športový koučing.

  www.coach4you.sk

  Komentáre

  Najnovšie články

  Podobné články