test
Viac

  7 životných výziev, ktoré musia všetci úspešní ľudia prekonať

  Je naozaj fascinujúce, ako úspešní ľudia pristupujú k problémom. Tam, kde iní vidia nepreniknuteľné bariéry, oni vidia výzvy, ktorých sa treba chopiť a prekážky, ktoré musia byť prekonané.

  Je naozaj fascinujúce, ako úspešní ľudia pristupujú k problémom. Tam, kde iní vidia nepreniknuteľné bariéry, oni vidia výzvy, ktorých sa treba chopiť a prekážky, ktoré musia byť prekonané.

  Zachovanie si úspešného myslenia nie je ľahké. Týchto 7 výziev ľudí ťahá ku dnu, pretože sa zdajú byť prekážkami, ktoré nemožno prekonať. Úspešní im však nikdy nedovolia v niečom im brániť.

  1. Vek

  Vek je naozaj len číslo. Úspešní ľudia nenechajú ich vek definovať, kto sú a čoho sú schopní. Ľudia sa cítia povinní vám povedať, čo by ste mali a nemali robiť kvôli vášmu veku. Nepočúvajte ich. Úspešní ľudia to rozhodne nerobia. Nasledujú svoje srdce a vášeň, nie telo, v ktorom žijú.

  2. Čo si myslia ostatní

  Keď je váš pocit radosti a uspokojenia odvodený z porovnávania seba s ostatnými, nie ste už pánom svojho vlastného osudu. Bez ohľadu na to, čo si o vás ostatní ľudia myslia, váš pocit vlastnej hodnoty musí prichádzať z vášho vnútra.

  Úspešní ľudia vedia, že staranie sa o to, čo si o vás ľudia myslia, je len strata času a energie. Keď majú úspešní ľudia dobrý pocit z toho, čo urobili, nedovolia si ho vziať názormi iných.

  3. Toxickí ľudia

  Úspešní ľudia veria v jednoduché príslovie: Ste priemerom piatich ľudí, s ktorými trávite najviac času.

  Premýšľajte o tom. Niektoré z najúspešnejších firiem v nedávnej minulosti boli založené brilantnými pármi. Steve Jobs a Steve Wozniak, zakladatelia Applu, žili v rovnakej štvrti; Bill Gates a Paul Allen, zakladatelia Microsoftu, sa stretli v prípravnej škole a Sergey Brin a Larry Page, zakladatelia Googlu, sa stretli na Stanforde.

  Rovnako ako vám skvelí ľudia pomôžu dosiahnuť váš skutočný potenciál, toxickí ľudia vás stiahnu dole k nim. Či už je to negativita, krutosť, syndróm obete alebo jednoducho šialenstvo, toxickí ľudia vytvárajú napätie a spory, ktorým by ste sa mali za každú cenu vyhnúť.

  Ak nie ste spokojný s tým, kde vo svojom živote ste, pozrite sa okolo seba. Často sú ľudia, ktorými ste obklopený, koreňom vašich problémov.

  4. Strach

  Strach nie je nič viac, ako pretrvávajúce emócie poháňané vašou fantáziou. Nebezpečenstvo je reálne, strach je voľba.

  Nikdy sa v živote neobmedzujte len preto, že cítite strach. Ľudia zvyknú často hovoriť: „Čo je najhoršia vec, ktorá sa mi môže stať? Zabije ma to?“ Smrť však nie je to najhoršie, čo sa vám môže stať. Najhoršia vec, ktorá sa vám môže stať je, že dovolíte zomrieť svoje vnútro, zatiaľ čo vaše telo stále žije.

  5. Negativita

  Život nejde vždy tak, ako chcete, ale keď na to príde, máte tých istých 24 hodín, ako každý iný človek. Úspešní ľudia sa snažia o to, aby sa ich čas počítal. Namiesto toho, aby sa sťažovali, ako by to mohlo byť alebo malo byť, premýšľajú o všetkom, za čo môžu byť vďační. Potom nájdu to najlepšie možné riešenie na daný problém a idú ďalej.

  Keď negativita prichádza od niekoho iného, úspešní ľudia sa jej dištancujú.

  Myslite takto: Ak by bol „sťažovateľ“ fajčiarom, sedeli by ste pri ňom celé popoludnie a pasívne tak fajčili? Samozrejme, že nie. Dištancovali by ste sa od neho a mali by ste urobiť to isté so všetkými negatívnymi ľuďmi.

  Skvelý spôsob, ako zastaviť „sťažovateľa“ v sťažovaní sa je, opýtať sa ho, ako plánuje vyriešiť problém, na ktorý sa sťažuje. Buď sa upokojí alebo presmeruje konverzáciu produktívnym smerom.

  6. Minulosť alebo budúcnosť

  Podobne ako strach, minulosť a budúcnosť sú produkty vašej mysle. Žiadne množstvo viny nemôže zmeniť minulosť a žiadne množstvo úzkosti nemôže zmeniť budúcnosť.

  Úspešní ľudia to vedia a zameriavajú sa na bytie v prítomnom okamihu. Je nemožné dosiahnuť svoj plný potenciál, ak ste neustále niekde inde, neschopný plne prijať realitu (dobrú alebo zlú) tejto chvíle.

  Aby ste mohli žiť v prítomnom okamihu, musíte urobiť 2 veci:

  • Prijať vašu minulosť: Ak sa nechcete zmieriť s vašou minulosťou, nikdy z nej neodídete a bude vytvárať vašu budúcnosť. Úspešní ľudia vedia, že jediný správny čas na pozretie do minulosti je vtedy, keď chcete vidieť, ako ďaleko ste sa už dostali.
  • Prijať neistotu budúcnosti: Neklaďte na seba zbytočné očakávania. Strachovanie sa tu a teraz nemá miesto. Ako raz povedal Mark Twain: „Znepokojovanie sa je ako platenie dlhu, ktorý nedlžíte.“

  7. Stav sveta

  Nespustite na nejaký čas vaše oči zo správ a uvidíte, že je to len jeden nekonečný cyklus vojny, násilných útokov, krehkých ekonomík a ekologických katastrof. Je ľahké si myslieť, že svet sa rýchlo rúti z kopca.

  A kto vie? Možno áno. Úspešní ľudia sa tým netrápia, neuviaznu vo veciach, ktoré nemôžu ovplyvniť.Namiesto toho zameriavajú svoju energiu a úsilie na vykonávanie vecí, ktoré vylepšujú ich život každý deň.

  Zameriavajú svoju pozornosť na všetky veci, za ktoré sú vďační a hľadajú vo svete to dobré. Zameriavajú svoje úsilie na to, ako môžu každý deň zlepšiť ich vlastné životy a svet okolo nich, pretože tieto malé kroky sú všetkým, čo urobí svet lepším miestom.

  Váš úspech je poháňaný vašim myslením. S disciplínou a laserovým fokusom si môžete byť istý, že vás týchto 7 výziev už nebude brzdiť na ceste za vašim skutočným potenciálom.

  AK SA TI ČLÁNOK PÁČIL, ZDIEĽAJ HO S PRIATEĽMI ?


  Oliver OlejníkOliver Olejník

  www.stavamesauspesnymi.sk

  Mojim cieľom je ľuďom pomáhať prostredníctvom zdieľania rád, myšlienok a tipov tých najúspešnejších ľudí, ktorých sám sledujem a od ktorých sa sám učím a inšpirujúcich príbehov úspešných ľudí, ktorí zmenili tento svet k lepšiemu.

  Verím, že tieto veci ľuďom dokážu pomôcť naštartovať ich vysnívaný život, pretože všetko začína túžbou niečo dosiahnuť.

  Komentáre

  Najnovšie články

  Podobné články