test
Viac

  Nikdy nezmeníme všetko, ak však zmeníme seba, začne sa meniť aj to ostatné

  Všetko k lepšiemu nezmeníme, svojou zmenou však prispejeme k ďalším zmenám. Častokrát sa ľudia pýtajú, prečo trpia nevinní ľudia, deti, zvieratá, či je to spravodlivé? Samozrejme, že to spravodlivé nie je...

  Všetko k lepšiemu nezmeníme, svojou zmenou však prispejeme k ďalším zmenám. Častokrát sa ľudia pýtajú, prečo trpia nevinní ľudia, deti, zvieratá, či je to spravodlivé? Samozrejme, že to spravodlivé nie je.

  Keby bola možnosť, aby jeden človek zmenil všetko k dobrému a pozitívnemu, bolo by to veľmi jednoduché, ale taktiež nespravodlivé, voči ostatným, prečo práve ten jeden.

  Človek by si mal uvedomiť, že nežije na planéte ako jednotlivec, ale je neoddeliteľnou súčasťou obrovského komplexu všetkého živého aj neživého, čo na planéte existuje.

  Skutok niekoho na inom kontinente, ovplyvní množstvo následných skutočností na celej planéte. Nesprávne rozhodnutie, zlý úmysel, ale tiež pozitívny čin, vplývajú na celý rad následných skutočností. Častokrát tento vplyv nie je viditeľný hneď, ani voľným okom. Pôsobí pomaly, postupne, ale účinne.

  Nikdy nezmeníme všetko, ak však zmeníme seba, začne sa meniť aj to ostatné.

  Utrpenia ostatných ľudí, zvierat, či prírody v mnoho ľuďoch spôsobuje súcit, či empatiu a zmenia svoje doposiaľ zabehnuté zvyklosti tak, aby začali pomáhať šíriť a konať dobro.

  Pokiaľ by ľudia nezažili utrpenie, len ťažko by si vedeli vážiť blaho, hojnosť, či prosperitu v tom, čo majú.

  Ľudia potrebujú zažívať veľmi silné emocionálne podnety, aby si uvedomili, čo je v ich životoch dôležité. Na rozdiel od zvieracej ríše, ktorá je skromná, prirodzená, žije v realite prítomnosti, človek sa správa tak, ako by si mohol dovoliť všetko.

  Ako keby bol tvorcom sveta, ktorý si môže dovoliť ovládať celý aj s ľuďmi, či prírodou. Až v hodine svojej smrti, si uvedomí svoju úplnú malosť a bezmocnosť, v kontexte veľkosti a sily vesmíru. Dovtedy však napácha neskutočné škody, ktoré zasiahnu množstvo ľudí, živej a neživej prírody.

  Nemusíme hneď meniť všetko, na čom sa pácha krivda, pretože to len veľmi ťažko zmeníme. Ostaneme frustrovaní, a často s pomocou prestaneme, pretože neuvidíme výsledok, ktorý sme očakávali.

  Úplne by postačilo, keby každý človek zmenil k lepšiemu sám seba. Zmena každého jednotlivca, vytvorí zmenu komplexného systému. Tým, že sa začnú meniť jednotlivci, začnú pozitívne ovplyvňovať svoje okolie. Táto vlna pozitívnej energie sa začne šíriť do všetkých oblastí života a kútov sveta.

  Aby sme menili svet k lepšiemu, treba začať s individuálnou zmenou.

  Nariekať nad nespravodlivosťou a poukazovať na krutosť okolitého diania nikomu nepomôže. Ak však každý zmeníme seba a pozitívnou zmenou začneme šíriť dobro ďalej, postupne si začneme uvedomovať vplyv našej zmeny na ďalšie, a ďalšie okolie.

  V určitých situáciách sme naozaj bezmocní niečo napraviť, či zmeniť. Tak skúsme zmeniť aspoň to jemné a dobré v nás, a ukázať to ostatným ľuďom, že to je možné.

  AK SA TI ČLÁNOK PÁČIL, ZDIEĽAJ HO S PRIATEĽMI ?


  Silvia Macháčková

  www.bohatstvomysle.com

  Nekonečné možnosti a genialita nášho myslenia ma fascinuje natoľko, že sa tejto oblasti venujem profesionálne. Som zakladateľkou projektu Bohatstvo Mysle, lektorkou a autorkou viacerých e-bookov v oblasti osobnostného rozvoja a práce s myslením: https://www.bohatstvomysle.com/e-shop/.

  Podporujem pozitívny životný štýl bez prítomnosti stresu, mám rada vnútornú rovnováhu, individualitu osobnosti, diskusie, náročný filozofický a intelektuálny spôsob myslenia. Myslenie je najdôležitejším nástrojom k nášmu osobnostnému rozvoju, a ak sa nám ho podarí skrotiť a prevziať nad nim plnú moc, až vtedy si začneme vytvárať cestu vlastným životom.

  • Zdroj titulného obrázka: pixabay.com
  Komentáre

  Najnovšie články

  Podobné články