Viac

  Aké sú druhy cestovných kufrov a tašiek?

  Chystáte sa na dovolenku, víkendový pobyt alebo služobnú cestu, ale neviete, do akého kufra alebo tašky sa máte zbaliť? Pokiaľ sa potrebujete zorientovať v druhoch cestovných kufrov, čítajte ďalej a dozviete, čo bude pre vás najlepšia voľba.

  Veľký kufor

  Ak plánujete dlhšiu dovolenku leteckou dopravou, najlepšou a najpraktickejšiu voľbou bude pre vás veľký plastový kufor o veľkosti L. Dôvod je jednoduchý – na dovolenku potrebujete veľa oblečenia, topánok, plaviek, kozmetiky a iného príslušenstva, ktoré zaberie veľa miesta. Výhodou plastových kufrov je aj to, že sa vyznačujú vysokou odolnosťou voči mechanickému poškodeniu či roztrhnutiu.

  Ďalším neodškriepiteľným faktom je, že sú nepremokavé a obsah kufra ochránia pred prípadným rozmočením alebo navlhnutím. Väčšina moderných kufrov dnes nemá dve, ale štyri kolieska, ktoré zabezpečujú jednoduchšie presuny. Vďaka nim nemusíte ťažký cestovný kufor ťahať za sebou, ale môžete ho tlačiť popri sebe bez väčšej námahy.

  Bez problémov doňho zbalíte aj viac členov rodiny, avšak to závisí od množstva vecí. Nosnosť veľkých kufrov sa pohybuje od 25 do 50 kg. Tento typ odporúčame aj študentom, ktorí dochádzajú na internát a pri sťahovaní na začiatku a konci roka potrebujú preniesť všetky dôležité veci.

  Stredný kufor

  Na kratšie služobné cesty či predĺžený víkend v hoteli vám bude stačiť stredný kufor – plastový, do ktorého sa zmestí všetko, čo potrebujete a na cestách vlakom, autobusom alebo autom vám nebudú prekážať jeho rozmery. Obyčajne ho nájdete pod označením M a priemerná nosnosť je 20 kg, čo na krátke cesty úplne stačí.

  Opäť treba vyzdvihnúť, že plastový kufor je bezpečnejší na rozdiel od textilného, pretože v ňom môžete prevážať aj krehké veci a nedôjde k ich rozbitiu (samozrejme pri adekvátnom zaobchádzaní). Stredné kufre sa môžu použiť tiež ako príručná batožina do lietadla, avšak ak chcete staviť na istotu, na tieto účely sú najlepšie kabínové kufre (veľkosť S), ktoré spĺňajú stanovené rozmery (výška 55 cm, šírka 40 cm a hĺbka cca 20 cm).

  Cestovná taška

  Povinnou výbavou každého človeka by mala byť kvalitná cestovná taška. Ak nie ste cestovateľský typ, otázka znie, či vôbec potrebujete kufor. Cestovnú tašku však využijete kamkoľvek. Pokiaľ so sebou nenosíte veľké množstvo batožiny, tak ju môžete využívať na časté presuny, napríklad na spomínaný internát, pri dochádzaní za týždennou prácou do iného mesta. Cestovná taška je ľahká na manipuláciu, môžete si vybrať z rôznych rozmerov a dá sa nosiť v ruke alebo cez rameno.

  Výber kufra či cestovnej tašky závisí od individuálnych potrieb každého človeka. Pred nákupom sa orientujte podľa toho, koľko batožiny zvyčajne potrebujete a približne aká veľkosť by bola tá správna. Kvalitnú ponuku cestovnej batožiny nájdete  v predajniach CCC alebo online na stránke ccc.eu.

  Komentáre

  Najnovšie články

  Podobné články