test
Viac

  Ako byť šťastný?

  Byť šťastný, znamená, že máme začať sami od seba. Táto téma je mi veľmi blízka, lebo poznám veľmi veľa ľudí, ktorý si myslia, že na to aby boli šťastný musia mať po boku niekoho, kto ich tým šťastným spraví...

  Byť šťastný, znamená, že máme začať sami od seba.

  Táto téma je mi veľmi blízka, lebo poznám veľmi veľa ľudí, ktorý si myslia, že na to aby boli šťastný musia mať po boku niekoho, kto ich tým šťastným spraví.

  Druhá možnosť s ktorou sa tiež veľmi často stretávam, že ľudia sa rozdajú pre niekoho druhého a to známe “veď na mne nezáleží”, je v tom prípade úplne bežná realita. Len nech sú šťastné moje deti…Len nech sú šťastný ostatný…

  Pri týchto rečiach sa mi až chlpy na rukách ježia. Prečo ? Odpoveď je jednoduchá, no myslím si, že pre niekoho trošku ťahšie aplikovateľná.

  Šťastie začína od NÁS samotných. To je úplne gro celej veci. Začať sami od seba!

  Akonáhle MY nebudeme šťastný, tak len veľmi ťažko spravíme šťastného niekoho druhého. A ak aj áno, tak určite nie dlhodobo.

  V podstate to je jedno o čo sa jedná, ale všetko začína od nás samotných. Všetko.

  • Chcete robiť ostatných štastných ? Staňte sa šťastnými.
  • Chcete aby sa ostatný usmievali ? Najprv ten úsmev darujte VY.
  • Chcete niekomu finančne pomáhať ? Tak zbohatnite a dajte mu nápad, prácu či peniaze.
  • Chcete aby bola rodina zdravá ? Tak najskôr zdravými musíte byť vy, aby ste mohli s rodinou ísť na zdravú prechádzku, dovolenku či niekde športovať.

  Chápete o čo tu ide ? Je jedno na akú životnú oblasť sa zameráme. Všetko začína od nás samotných…zdravie, štastie, láska, peniaze, kariéra…všetko.

  Preto začnite sami od seba. Preto je dôležité mať sa rád. Mať sa rád taký aký sme.Niesme dokonalý, ani nikdy nebudeme. Zmierme sa s tým, že máme určite chyby a začnite sa mať radi.

  Nehovorím tu o namyslenosti, ale o zdravej láske k sebe samému.

  Je to základ všetkého. Ak sa máme radi taký aký sme, tak aj na druhých nám chyby budú menej vadiť, lebo skôr pochopíme, že nikto nieje dokonalý.

  Kľúčové je preto prijať sám seba a mať sa rád, taký aký sme. Ak nám niečo na nás Vadí, tak si odpusťme. Niesme dokonalý a tak sa netrápme preto, že máme aj nejaké záporné stránky.

  Skôr sa zamerajme na to dobré čo v nás je. Na to vám veľmi dobre poslúži aj sila vďačnosti. Ak ste túto silu ešte neskúšali, tak určite odporúčam.

  A ak budete šťastný VY, tak sa kľudne rozdajte. Veď je to skvelé dávať úsmev, radosť, šťastie, potešiť niekoho darčekom alebo čímkoľvek ? Kľudne sa potom rozdajte. Staňte sa filantropom alebo čím len chcete.

  Ale začnite najskôr sami od seba. Tam je tá pointa, tá podstata celého šťastia.

  Záverečný odkaz odomňa znie: Šťastie začína od nás samotných. Nie od partnera, rodičov, kamarátov, či finančného stavu. Všetky tieto veci nám pocit šťastia dokážu umocniť a ešte viac ho zvýšiť, ALE šťastný musíme už predtým. Lebo ako hovorí Mark Dzirasa:

  Ak nedokážeme byť štastný sám so sebou, nedokážeme byť šťastný ani s nikým iným.

  AK SA TI ČLÁNOK PÁČIL, ZDIEĽAJ HO S PRIATEĽMI ?


  Komentáre

  Najnovšie články

  Podobné články