Viac

  Ako si zjednodušiť práce na záhrade a v okolí domu?

  Jednou zo základných činností, ktorú je potrebné pri starostlivosti o záhradu vykonávať je jej pravidelné kosenie a čistenie. Ako si tieto práce zjednodušiť? 

  Moderné prístroje, sa stali súčasťou bežného života každého z nás a platí to aj pri starostlivosti o okolie nášho domu či záhrady. 

  Niektorí záhradkári si dokonca život bez nich nevedia ani predstaviť. O akých prístrojoch hovoríme? 

  Marina Lohrbach / Shutterstock.com

  Pri kosení záhrady, tvorí neodmysliteľnú súčasť vybavenia väčšiny záhradkárov výkonný krovinorez. Práve pomocou neho sa totiž dokážete dostať a kosiť aj menej dostupné miesta. 

  Veľkou výhodou krovinorezu, je taktiež jeho pohodlné uchopenie cez rameno, vďaka čomu sa pre mnohých otravné kosenie stane pohodlnou záležitosťou. 

  Práve vďaka týmto vlastnostiam a vysokému výkonu, dávajú mnohí ľudia krovinorezu prednosť pred záhradnou kosačkou. 

  ODPORÚČANIE: Ak disponujete menším pozemkom, určite vám budú stačiť aj krovinorezy s nižším výkonom. Štvortaktný krovinorez sa odporúča kupovať len ľuďom, ktorí potrebujú pokosiť veľké plochy. 

  Vyskúšajte vysokotlakový čistič 

  Ďalším prístrojom, ktorý vám dokáže uľahčiť život je tlakový čistič

  Prostredie domu sa totiž dokáže pomerne rýchlo ušpiniť, a to najmä vďaka rôznym vonkajším vplyvom, akým je napríklad dážď. 

  S odstránením tejto špiny vám vie pomôcť práve vysokotlakový čistič, ktorý vháňa vodu do čerpadla poháňaného elektrickým motorom. 

  Z čerpadla sa voda dopraví pod tlakom k tryske, pomocou ktorej umývame. 

  Umývanie pomocou tlakového čističa je mimoriadne účinné a jeho šikovnosť oceníte najmä pri zámkovej dlažbe či terase aj pri čistení auta. 

  Pri výbere vysokotlakového čističa je rozumné sa sústrediť najmä na značku, materiál z ktorého je prístroj vyrobené, príkon a prevádzkový tlak.  

  Okrem krásne vyčistenej fasády či terasy dokážete pomocou vysokotlakového čističa aj ušetriť. Tento prístroj totiž spotrebuje oveľa menej vody ako použitie klasickej záhradnej hadice.

  Komentáre

  Najnovšie články

  Podobné články