asd
Viac

  Luxusne vyzerajúca kancelária? Nezabudnite pri zariaďovaní na tieto prvky

  V súčasnej dobe trávime veľa času prácou z domova a to si žiada aj vhodné miesto. Zariaďte si luxusnú a štýlovú kanceláriu, v ktorej vám nebude pri práci nič chýbať. Ako na to?

  Každá kancelária by mala mať 3 základné prvky: kvalitný stôl, kresloosvetlenie. Bez toho sa jednoducho nepohnete, preto by ste sa na ich výber mali zamerať hneď na začiatok. Okrem toho budete potrebovať aj skrinky, police, či najrôznejšie doplnky od obrazov až po kvalitnú kalkulačku, ktoré celý dojem luxusu ešte viac podtrhnú.

  Vyhoďte rušivé elementy

  V kancelárii by vás nemalo nič vyrušovať od práce, preto sa zbavte všetkých rušivých prvkov. Zamyslite, čo vás rozptyľuje od práce – je to hluk, tma, zlé farby na stenách? Všetkých týchto

  prvkov sa vyvarujte aj pri zariaďovaní a nastavte si s rodinou pravidlá. Ak máte deti, mali by vedieť, že keď ste v pracovni, nemali by vás vyrušovať.

  Na steny je ideálna biela, pastelové farby alebo prírodné obloženie. Rozhodne nepoužívajte krikľavé a príliš výrazné farby, ktoré zbytočne odťahujú pozornosť. Luxusná kancelária nemusí byť preplnená nábytkom, pokojne dajte prednosť minimalizmu. Na stenu poveste zopár obrazov, nábytok vyberajte čo najjednoduchší.

  Začnite so stolom

  Pri výbere nábytku je najlepšie začať so stolom. Na výber dnes máte množstvo najrôznejších pracovných stolov rôznych štýlov, veľkostí aj materiálov. Drevený stôl z masívu je klasika, no môže byť drahý. Ak siahnete po kombinácii skla s kovom, myslite na to, že na skle bude vidieť každý odtlačok. Veľkosť stola prispôsobte svojej práci. Mal by byť pohodlný, ideálne s nastaviteľnou výškou a dostatočne priestranný, aby sa vám naňho zmestil počítač, lampa a prípadne aj ďalšie veci ako diár, pohár s vodou či stojan na perá.

  Pohodlné kreslo pre zdravý chrbát

  Stoličku alebo kreslo k pracovnému stolu vyberajte podľa toho, koľko času za ním trávite. Ak pracujete z domova bežne, pravdepodobne za stolom strávite väčšinu dňa, preto by ste mali siahnuť po pracovnom kresle, ktoré je pohodlné, polohovateľné a poskytuje oporu bedrám, chrbtu aj hlave. Naopak, ak za pracovný stôl doma sadnete len na chvíľu, môžete vyberať z tých menej sofistikovaných. No vždy dbajte na to, že pracovná stolička alebo kreslo, by vám nemalo spôsobovať bolesti chrbta.

  Skrinky, police a knižnica

  V žiadnej kancelárii by nemali chýbať poličky alebo knižnica. Jednak na uloženie pracovných dokumentov a jednak na ďalšie drobnosti. Knižnicu nemusíte nutne zaplniť knihami, ale využijete ju aj na umelecké diela alebo iné drobnosti. Stále by ste ale mali myslieť na to, že nič z toho by nemalo odvádzať vašu pozornosť od práce, ale naopak vaše sústredenie povzbudiť. A prípadne vás aj kreatívne nakopnúť.

  Kreslo pre schôdzky

  Ak prijímate pracovné návštevy vo svojej kancelárii, nemali by vám chýbať malé kresielka a konferenčný stolík. Návštevu tak pohodlne usadíte a máte aj kam položiť kávu alebo občerstvenie. Ak pracovné návštevy v kancelárii neprijímate, jedno kresielko s menším odkladacím stolíkom sa vám tam hodí ako miesto, kde môžete načerpať inšpiráciu a energiu do práce.

  Komentáre

  Najnovšie články

  Podobné články