Viac

  „Tajný“ tip, ako ušetriť tisíce € a stovky hodín ročne pri podnikaní

  Nechcete už mať doma sídlo firmy, otravuje vás neustále vyberanie pošty, no zároveň sa vám nechce platiť zbytočne za prázdnu kanceláriu? Riešením je virtuálne sídlo...

  Nechcete už mať doma sídlo firmy, otravuje vás neustále vyberanie pošty, no zároveň sa vám nechce platiť zbytočne za prázdnu kanceláriu? Riešením je virtuálne sídlo.

  Možno ste sa už stretli s nejakou firmou, ktorá sídlila na veľmi známej adrese vo veľkom meste. Ak ste sa ale chceli stretnúť, zistili ste, že toto jej sídlo je len „virtuálne“.

  Pýtate sa, prečo to tieto firmy robia? Odpoveď je jednoduchá: šetrí to čas aj peniaze. Takéto riešenie pritom využívajú nielen začínajúci podnikatelia, ale aj dlhoročné obchodné spoločnosti.

  Minimalizácia nákladov

  Asi najdôležitejším dôvodom, prečo si firma zriadi virtuálne sídlo, je minimalizácia nákladov. Načo platiť drahé kancelárske priestory, ak je vaša firma založená na tzv. home officoch? Alebo, ešte lepšie, pokiaľ máte len jedno-osobovú s.r.o. a vykonávate prácu buď v teréne alebo doma za počítačom?

  V oboch prípadoch je investícia do udržiavania kancelárie doslova vyhodením peňazí von oknom. V prípade, že neexistuje žiadna trvalá a dlhodobá potreba mať kancelárske priestory, je ich vydržiavanie veľmi neefektívne.

  Samozrejme, veľa ľudí si myslí, že jedinou alternatívou je mať sídlo firmy doma. To samozrejme prináša iné nevýhody.

  Strata času

  Mať doma sídlo svojho podnikania znamená niekoľko problémov. Prvým je nutnosť označiť sídlo firmy, najčastejšie na poštovej schránke.

  Okrem toho, že je takéto riešenie aj krajne neestetické, je aj nepraktické. Miešanie firemnej a súkromnej pošty vedie k pravidelnému zahlteniu schránky. Ak sa do toho primiešajú aj reklamné letáky, je to už čistý extrém.

  S tým súvisí aj druhý problém a to triedenie pošty. Ak si nevšimnete dôležitú administratívnu poštu z úradu, je riziko problémov takmer 100 %. V tom lepšom prípade zmeškáte nejakú lehotu, v tom horšom vás dokonca neminie ani mastná pokuta.

  Čo teda robia podnikatelia v tomto prípade? Starostlivo všetku poštu triedia. A to znamená niekedy aj stovky hodín ročne navyše.

  Prečo je virtuálne sídlo riešenie

  Virtuálne sídlo je v podstate riadne sídlo firmy, avšak s tým, že vyššie uvedené problémy pri tomto type sídla nebudete poznať. Bežná cena virtuálneho sídla stojí na mesiac okolo 22 až 24 €, čo je rádovo menej ako cena kancelársky priestor. V menšom meste je to úspora zhruba 10-násobná, vo väčšom pokojne aj 20-násobná.

  Virtuálne sídlo však nie je len o cene, ale najmä o pohodlí a servise. Ak si ho objednáte, platíte si nielen prestížnu adresu, ale aj administratívne služby. Dostanete označenú schránku, firma, ktorá vám prenajíma sídlo, sa stará o preberanie pošty a tie lepšie spoločnosti poskytujú aj jej triedenie a online evidenciu.

  Aby sme nezabudli, ešte sa krátko vrátime k tej prestížnej adrese. Nepodceňujte túto skutočnosť, nakoľko najmä v prípade, že ste firma z vidieka alebo malého mesta, môžete „doplatiť“ na neznámu adresu.

  Známa adresa vzbudzuje jednak rešpekt, ale je to aj o sile prvého dojmu a imidžu. Nikdy neviete, kedy si vás budúci obchodný partner vyberie alebo naopak nevyberie aj kvôli tomu, že vyzeráte ako úspešná firma z veľkého mesta.

  Dobrá adresa v Trenčíne

  Veľmi dobrým príkladom je, ak si zriadite sídlo v nejakom väčšom meste. Napríklad špecialista na podnikateľský servis – spoločnosť Justiva. Tá poskytuje svoje služby pre každého, kto má záujem o virtuálne sídlo. Trenčín si Justiva nevybrala náhodne – mesto patrí medzi tie prestížnejšie a známejšie.

  Už za 22 € mesačne môžete získať svoje virtuálne sídlo na prestížnej adrese Pod Juhom v novostavbe „Pri Kruháči“. Za túto cenu získate lukratívnu adresu, garanciu dlhodobého poskytovania služieb, preberanie pošty, triedenie pošty, preposielanie pošty a evidenciu pošty online.

  Skončite s drahou kanceláriou alebo neefektívnym sídlom doma a zriaďte si virtuálnu adresu práve teraz – ešte nikdy to nebolo jednoduchšie!

  Zdroj titulného obrázka: pixabay.com

  Komentáre

  Najnovšie články

  Podobné články