Viac

  Ceny diamantov porastú! Uzatvára sa najväčšia diamantová baňa na svete

  Už tento rok je naplánované postupné ukončenie produkcie najväčšej diamantovej bane na svete spoločnosti Rio Tinto. Môže to ovplyvniť cenu diamantov.

  Už tento rok je naplánované postupné ukončenie produkcie najväčšej diamantovej bane na svete spoločnosti Rio Tinto.

  Môže to ovplyvniť ceny diamantov.

  Baňa Argyle v Západnej Austrálii bola dlhé roky najväčšou v ťažbe špecifických aj farebných diamantov.

  Jej životný cyklus sa však končí a majitelia rozhodli o jej uzavretí do roku 2020.

  Mnohí podnikatelia v oblasti diamantov dúfajú, že tento krok posilní cenu farebných diamantov, ktorých hodnota v ostatných rokoch stagnovala.

  Výroba, ktorá je situovaná viac ako dva a pol tisíca kilometrov severovýchodne od metropoly Perth, by mala postupne znižovať produkciu.

  Nastane veľký úbytok na trhu a ceny diamantov porastú

  Podľa odborníkov množstvo, ktoré doteraz baňa Argyle produkovala, bude pre trh predstavovať veľký úbytok a môže spôsobiť nedostatok ružových a červených diamantov na trhu.

  Skupina Rio Tinto, ktorá je majiteľom bane, nedávno pripravila každoročnú prehliadku najvzácnejších ružových a červených diamantov na svete.

  Zbierka 64 diamantov vrátane troch červených diamantov s celkovou hmotnosťou 56,28 karáta tvorí ponuku 2019 Argyle Pink Diamonds Tender.

  Zbierka 2019 Argyle Pink Diamonds Tender, nazvaná „The Quest for The Absolute“, obsahuje aj jedinečnú kolekciu šiestich farebných a ojedinelých diamantov: Argyle Enigma, Argyle Amari, Argyle Elysian, Argyle Verity, Argyle Opus, Argyle Avenoir.

  Ponuka Argyle Pink Diamonds 2020 sa predstaví v Perthe, Hongkongu a v New Yorku, pričom ponuky sa uzavrú 9. októbra 2019.

  Odborníci odhadujú, že uzavretie najväčšej bane na tento typ diamantov sa prejaví vo výraznom raste cien farebných diamantov, keďže na trhu budú ešte vzácnejšie.

  Ako uvádza blogový portál Arpége Diamonds,

  „pri výraznom poklese ponuky a pri zvyšovaní dopytu po týchto drahých kameňoch možno očakávať intenzívnu eskaláciu hodnoty“.

  Toto tvrdenie môže podporiť fakt, že pri tomto type diamantov bol v ostatných dekádach zaznamenaný nárast hodnoty v desiatkach percent.


  Komentáre

  Najnovšie články

  Podobné články