Viac

  Bude Bitcoin slúžiť len ako uchovávateľ hodnoty, namiesto platidla?

  Približne 4 milióny Bitcoinov je nedotknutých, pravdepodobne stratených už viac ako 5 rokov, čo naznačuje, že „Bitcoin sa čoraz viac stáva uchovávateľom hodnôt“ oproti médiu výmeny.

  Približne 4 milióny Bitcoinov je nedotknutých, pravdepodobne stratených už viac ako 5 rokov, čo naznačuje, že „Bitcoin sa čoraz viac stáva uchovávateľom hodnôt“ oproti médiu výmeny.

  Nové dáta od Coinmetricsu odhalili, že tieto nedotknuté Bitcoiny dosiahli doteraz najvyššiu hodnotu, čo naznačuje, že „Bitcoin prosperuje ako uchovávateľ hodnôt.“

  Bude Bitcoin slúžiť len ako uchovávateľ hodnoty, namiesto platidla?

  21% Bitcoinov sa našlo nedotknutých

  Nedotknutý Bitcoin označuje množstvo Bitcoinu, ktoré neboli prevedené, presunuté aspoň 5 rokov. Vychádzajúc z poslednej správy, takmer 4 milióny Bitcoinov je nedotknutých viac než 5 rokov.

  Aby sme boli presnejší, 3 847 857 Bitcoinov nebolo presunutých prinajmenšom 5 rokov, ktoré dosiahli ich momentálne najvyššiu hodnotu.

  Tieto Bitcoiny predstavujú 21,6% celkovej ponuky Bitcoinu – 21 miliónov.

  Coinmetrics v tomto reporte tvrdí, že takéto nedotknuté Bitcoiny rastú rok čo rok, čo naznačuje, že „Bitcoin sa čoraz viac stáva uchovávateľom hodnôt“ oproti médiu výmeny.

  Správa taktiež poznamenáva, že nedotknuté Bitcoiny zvyknú stúpať pri spodku cenovej hladiny, a naopak.

  „Toto potenciálne naznačuje, že Bitcoin sa čoraz viac stáva uchovávateľom hodnôt ako médiom výmeny.“

  Nie je isté, či sú tieto nedotknuté Bitcoiny stratené, odoslané na nesprávne účty alebo zabudnuté účty, ale takéto druhy Bitcoinov údajne každým rokom rastú.

  Tieto stratené Bitcoiny časom ovplyvňujú dostupnú ponuku Bitcoinu, čo môže viesť k tomu, že investori budú bojovať o menšiu ponuku dostupných Bitcoinov.

  Keď sa zameriame na to, čo sa stane s týmito coinami, zakladajúci partner Adamant Capital, Tuur Demeester tvrdí, že „sú veľmi pravdepodobne stratené.“

  „5 rokov bez aktualizovania vášho systému cold úložiska je pri Bitcoine dlhý čas. Podľa môjho názoru je väčšina týchto coinov stratených.“

  Stáva sa Bitcoin uchovávateľom hodnôt?

  Nie je isté sa domnievať, že tieto coiny sú stratené, avšak, podľa Coinmetricsu tabuľky „nedotknutého Bitcoinu“ po 180 dňoch, 1 roku a 2 rokoch indikujú stúpajúce grafy.

  Tieto merania opäť ukazujú, že len málo Bitcoinerov ho kupujú a držia na dlhú dobu.

  Tieto správy prichádzajú v dobe, kedy lídri nazývajú Bitcoin uchovávateľom hodnôt – a o takom hovoril počas otvoreného výsluchu vo Washingtone D.C. aj Jerome Powell, šéf FEDu, kde hovoril o Bitcoine a zlate a povedal, že Bitcoin je uchovávateľom hodnôt ako zlato.

  Okrem uchovávateľa hodnôt bol ešte Bitcoin nazvaný Chamathom Palihapitiyom, ktorý je bývalým výkonným pracovníkom Facebooku, ako perfektný živý plot proti tradičnej finančnej infraštruktúre.

  Ba čo viac, Jerome Powell, predseda Federálnych rezerv, rýchlo zareagoval na existenciu Bitcoinu a poznamenal, že;

  „Bitcoin je dobrým príkladom. Skutočne, takmer nikto nepoužíva Bitcoin pri platení – používa sa ako alternatíva ku zlatu. Je uchovávateľom hodnôt, špekulatívnym uchovávateľom hodnôt ako zlato.“


  Kryptotrejder sú mladí chalani, ktorí sa už vyše 4 rokov venujú investovaniu do kryptomien. Svoje skúsenosti a praktické rady v tejto oblasti zdieľajú na svojom webe kryptotrejder.sk

  Komentáre

  Najnovšie články

  Podobné články