Viac

  Cudzí jazyk jednoducho potrebujete: Pomôže jazykový kurz, filmy aj cestovanie

  Bez cudzieho jazyka sa dnes už veľmi nepohnete a schopnosť komunikovať v angličtine, nemčine, ruštine či inej reči vám otvorí niekedy aj uzamknuté dvere.

  Cudzí jazyk vám zvýši šancu na zamestnanie, zlepší rozbehnutý biznis či uľahčí cestovanie. Ovládať aspoň jeden by teda malo byť samozrejmosťou. A takto sa ho dokážete naučiť aj vy!

  Bývať v cudzine znamená rozprávať v cudzom jazyku

  K najefektívnejším spôsobom učenia sa cudzieho jazyka patrí pobyt v krajine, kde sa daná reč používa. Výborným riešením je jazykový alebo pracovný pobyt. Žitie v cudzej krajine vás doslova donúti v cudzom jazyku komunikovať a nakoniec v ňom aj myslieť.

  Je to pochopiteľné, veď sa tam na vás rúti z každej strany – z novín, televízie, rádia i priameho kontaktu s domácimi.

  Jazykový kurz vás to naučí

  Vhodným spôsobom najmä pre tých, ktorí sa nevedia k učeniu donútiť, je jazykový kurz. Bratislava je miestom, kde stretnete mnoho cudzincov, s ktorými by ste sa mali vedieť dorozumieť a ktorí sú často lektormi v tých najlepších jazykových školách.

  Práve jazykový kurz vás naučí pravidelne sa venovať cudzej reči, a teda sa v nej stále zlepšovať. Výhodou jazykových kurzov je nižší počet účastníkov, vďaka čomu má lektor viac času na individuálnu pomoc.

  Chcete sa niečo naučiť? Komunikujte!

  Naozaj lacným riešením je precvičovanie si jazyka v rozhovore s cudzincami. Kedysi takému dopisovaniu vládol papier a poštové obálky, dnes to vďaka internetu zvládnete jednoduchšie.

  Na sociálnych sieťach nehľadá každý len budúceho partnera, ale mnohí tam pátrajú práve po parťákovi na komunikáciu v cudzom jazyku.

  Aby ste sa neminuli účinku, mali by ste si dohodnúť pravidelné stretnutia, skype hovory alebo na zlepšenie písomných schopností e-maily či chatové správy.

  Cez záľuby k cudziemu jazyku

  Svoje obľúbené filmy či seriály pozerajte v pôvodnom znení a mnohé výrazy vám do hlavy naskáču samé. Ak si nie ste istí svojimi doterajšími schopnosťami, siahnite po titulkoch.

  Najskôr vo vašom rodnom jazyku a postupne prechádzajte na jazyk, ktorý sa učíte. Podobné účinky má aj počúvanie obľúbenej hudby. Pomôže, ak si budete texty piesní v cudzom jazyku čítať a prekladať si ich. Často využívané frázy sa na vás iste nalepia.


  • foto: pixabay.com
  Komentáre

  Najnovšie články

  Podobné články