Finanční experti hlásajú prichádzajúcu krízu. Aký to môže mať dopad na Bitcoin?

Po prvýkrát v histórii sa domáce bohatstvo v Spojených štátoch zvýšilo nad 100 biliónov dolárov, čo bolo zapríčinené nárastom hodnoty akcií a nehnuteľností.

311

Po prvýkrát v histórii sa domáce bohatstvo v Spojených štátoch zvýšilo nad 100 biliónov dolárov, čo bolo zapríčinené nárastom hodnoty akcií a nehnuteľností.

Analytici však tvrdia, že neudržateľný rast bohatstva by mohol spôsobiť pád, čo môže mať za následok, že sa kapitál čiastočne preleje Bitcoinu.

Tempo je neudržateľné

V septembri dosiahlo americké bohatstvo hodnotu 100 biliónov dolárov, čo sa zdanlivo javí ako pozitívny vývoj pre tieto trhy.

Ale v porovnaní so stagnáciou skutočného príjmu v USA je celkom jasné, že rýchle tempo rastu bohatstva nemôže byť dlhodobo udržateľné.

Niektorí dokonca predpovedajú pád podobný v roku 2008.

Správanie podobné bublinám

Podľa spoločnosti Mould zažíva americký akciový trh jeden z najsilnejších býčich trhov v histórii a trh s nehnuteľnosťami rovnako naďalej zvyšuje svoju hodnotu.

Ak však bohatstvo nemôže byť zabezpečené stabilným príjmom, trh sa bude správať veľmi citlivo.

“Rozdiel je pravdepodobne započítaný nárastom hodnoty finančných a iných aktív – akcií, dlhopisov, majetku a všetko od starožitností, automobilov, umenie až po víno a baseballové karty.

A toto je jedno varovanie, že v určitom štádiu sa na celom svete spustí ďalší kolaps finančných trhov, ” povedal Russ Mould.

Životaschopnosť Bitcoinu ako investície

Bitcoin, podobne ako zlato, sa často považuje za aktívum bez korelácie so širším finančným trhom.

Pohybuje sa nezávisle od tradičných aktív a komodít, čo umožňuje Bitcoinu a kryptomenám celkovo fungovať ako spoľahlivá poistka v čase neistoty na bežnom trhu.

Hoci medzi Bitcoinom a klasickým finančným trhom neexistuje žiadna korelácia, pokles globálneho trhu nezaručuje príchod býkov na kryptomenovom trhu.

Napriek tomu, prieskumy zistili, že viac ako tretina mladých ľudí plánuje investovať do Bitcoinu v najbližších rokoch a 80 percent mladých Američanov už počulo o Bitcoine.

Je viac než pravdepodobné, že kríza na trhoch v blízkej budúcnosti nastane.

Vtedy by sa Bitcoin mohol preukázať ako životaschopný uschovateľ hodnoty, rovnako ako zlato.


Kryptotrejder sú mladí chalani, ktorí sa už vyše 2 rokov venujú investovaniu do kryptomien. Svoje skúsenosti a praktické rady v tejto oblasti zdieľajú na svojom webe kryptotrejder.sk

PRIDAŤ KOMENTÁR