test
Viac

  Finanční experti hlásajú prichádzajúcu krízu. Aký to môže mať dopad na Bitcoin?

  Po prvýkrát v histórii sa domáce bohatstvo v Spojených štátoch zvýšilo nad 100 biliónov dolárov, čo bolo zapríčinené nárastom hodnoty akcií a nehnuteľností.

  Po prvýkrát v histórii sa domáce bohatstvo v Spojených štátoch zvýšilo nad 100 biliónov dolárov, čo bolo zapríčinené nárastom hodnoty akcií a nehnuteľností.

  Analytici však tvrdia, že neudržateľný rast bohatstva by mohol spôsobiť pád, čo môže mať za následok, že sa kapitál čiastočne preleje Bitcoinu.

  Tempo je neudržateľné

  V septembri dosiahlo americké bohatstvo hodnotu 100 biliónov dolárov, čo sa zdanlivo javí ako pozitívny vývoj pre tieto trhy.

  Ale v porovnaní so stagnáciou skutočného príjmu v USA je celkom jasné, že rýchle tempo rastu bohatstva nemôže byť dlhodobo udržateľné.

  Niektorí dokonca predpovedajú pád podobný v roku 2008.

  Správanie podobné bublinám

  Podľa spoločnosti Mould zažíva americký akciový trh jeden z najsilnejších býčich trhov v histórii a trh s nehnuteľnosťami rovnako naďalej zvyšuje svoju hodnotu.

  Ak však bohatstvo nemôže byť zabezpečené stabilným príjmom, trh sa bude správať veľmi citlivo.

  “Rozdiel je pravdepodobne započítaný nárastom hodnoty finančných a iných aktív – akcií, dlhopisov, majetku a všetko od starožitností, automobilov, umenie až po víno a baseballové karty.

  A toto je jedno varovanie, že v určitom štádiu sa na celom svete spustí ďalší kolaps finančných trhov, ” povedal Russ Mould.

  Životaschopnosť Bitcoinu ako investície

  Bitcoin, podobne ako zlato, sa často považuje za aktívum bez korelácie so širším finančným trhom.

  Pohybuje sa nezávisle od tradičných aktív a komodít, čo umožňuje Bitcoinu a kryptomenám celkovo fungovať ako spoľahlivá poistka v čase neistoty na bežnom trhu.

  Hoci medzi Bitcoinom a klasickým finančným trhom neexistuje žiadna korelácia, pokles globálneho trhu nezaručuje príchod býkov na kryptomenovom trhu.

  Napriek tomu, prieskumy zistili, že viac ako tretina mladých ľudí plánuje investovať do Bitcoinu v najbližších rokoch a 80 percent mladých Američanov už počulo o Bitcoine.

  Je viac než pravdepodobné, že kríza na trhoch v blízkej budúcnosti nastane.

  Vtedy by sa Bitcoin mohol preukázať ako životaschopný uschovateľ hodnoty, rovnako ako zlato.


  Kryptotrejder sú mladí chalani, ktorí sa už vyše 2 rokov venujú investovaniu do kryptomien. Svoje skúsenosti a praktické rady v tejto oblasti zdieľajú na svojom webe kryptotrejder.sk

  Komentáre

  Najnovšie články

  Podobné články