Viac

  Aký je typický deň riaditeľa kryptomenovej burzy Binance?

  Veľa ľudí sa pýtalo CEO jednej z najväčších krypto búrz sveta Changpeng Zhao (CZ), aký je jeho typický deň. Problém je, že pre neho neexistuje typický deň.

  Veľa ľudí sa pýtalo CEO jednej z najväčších krypto búrz sveta Changpeng Zhao (CZ), aký je jeho typický deň. Problém je, že pre neho neexistuje typický deň.

  Zaujíma vás ake rôzne aktivity robí výkonný riaditeľ burzy, ktorá práve zažíva svoje hviezdne obdobie?

  Náhodný príklad

  Vynorili sa sťažnosti manipulácie v komunitnom hlasovaní na Binance. Používatelia, ktorí majú radi spravodlivosť sú rozrušení. Objavil sa post na Reddite, že Binance si berie 2,2 milióna dolárov ako poplatky za hlasovanie – v skutočnosti to je 9 000 USD.

  Jeho pozornosť ďalej upútala neznáma burza s viac ako 17 násobným objemom obchodovania než má Binance. Coinmarketcap očividne niekde chyboval.

  Ďalej ho čaká približne 100 filtrovaných emailov čakajúcich v priečinku doručenej pošty a ďalších 50 oznámení. Typický vzrušujúci deň čaká.

  Deň konferencie

  Pred pár dňami bol CZ v Kórei na konferencii. V tento deň bolo naplánované hlavné zasadnutie a 6 rozhovorov. Mimo týchto plánov sa snaží tráviť čo najviac času na verejných priestranstvách a komunikovať s ľuďmi.

  Ľudia sa s ním fotia, skúmajú čo robí, alebo sa pýtajú čo majú nakúpiť. Nasleduje pár súkromných stretnutí a po celodennom rozprávaní ho niekoľko ľudí požiada, aby sa k nim pripojil v miestnom bare. Pozvanie príjma.

  Stretnutia s prezidentmi

  Toto sú zriedkavé príležitosti, keď CZ prezentuje v obleku. Väčšinou sa jedná o niekoľko predbežných stretnutí a následne robí svoju prácu ako predajca. Je to jednoduché. Väčšina prezidentov, s ktorými sa stretáva sú ochotní podporiť a rozvíjať krypto ekonomiku.

  Programovacie dni

  CZ nenapísal žiaden produkčný kód pre Binance. Počas vrcholného stavu vyťaženosti v decembri sa pokúsil napísať bota pre zákaznícky servis. Strávil tak pár dní prácou na využití neurónových sietí, ale výsledky neboli dosť dobré a celý projekt bol odložený.

  Rozdelenie času

  Čas je najviac obmedzený a hodnotný zdroj. CZ zatiaľ nenašiel spôsob ako ho navýšiť a tak ho môže len efektívne rozdeliť.

  Niektoré dni komunikuje s ľuďmi v počte v rozmedzí od 50 do 500. Preto má rád krátke a priame diskusie typu: Ja som … Potrebujem … Výhodou je… Vždy dúfa, že to bude menej ako 100 slov.

  CZ vie, že napísať maximálne 100 slov je náročné, ale na druhej strane je to jednoduchšie na čítanie. Odpovede tvoria väčšinou veta: kontaktuje Binance Labs, oddelenie PR, oddelenie eventov a podobne. CZ nemá rád dlhé, alebo zbytočné konverzácie.

  Sociálne médiá

  Rád komunikuje s Binance komunitou a preto sa väčšinou zabudne a trávi na sociálnych sieťach veľa času. Tento čas sa však snaží vždy obmedziť na maximálne 15-30 minút denne.

  Z četovacích aplikácií najviac používa WeChat, Slack a Telegram. Spravuje Twitter, Instagram, Linkedin. Facebook veľmi nepoužíva, pretože nestíha schvaľovať všetky žiadosti o priateľov.

  Cestovanie, knihy a zábava

  Prvých 6 mesiacov od spustenia Binance údajne neopustil kanceláriu. Po týchto šiestich mesiacoch následne nikdy nemal typický deň a zvyčajne žil s cestovným kufrom. Cestovanie mu ponúka čas na počúvanie kníh.

  Vďaka audioknihám môže na 13 hodinách letu vypočuť 2 až 3 knihy. Tieto knihy počúva dvojnásobnou rýchlosťou než je bežné. Cvičí jogu každý druhý deň a v ostatných dňoch robí cvičenie s vlastnou váhou a to maximálne 30 minút.

  Na rozdiel od všeobecného presvedčenia, CZ trávi dosť času sám. Samotný čas mu dáva priestor na rozmýšľanie a písanie dlhých článkov.

  Stručne povedané, CZ je len obyčajný človek, ale snaží sa všetko robiť efektívne a za jeho prácou vidieť výsledky.


  Kryptotrejder sú mladí chalani, ktorí sa už vyše 2 rokov venujú investovaniu do kryptomien. Svoje skúsenosti a praktické rady v tejto oblasti zdieľajú na svojom webe kryptotrejder.sk

  Komentáre

  Najnovšie články

  Podobné články